MiraiYume MiraiYume komentáře u knih

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Na knihy jsem narazila ještě před shlédnutím filmů. Zaujaly mne krásné obálky a anotace taky nevypadala nejhůř. Musím se přiznat, že sérii Stmívání jsem dokonale propadla. Četla jsem ji několikrát, nejvíce asi první díl, který mne zkrátka bavil nejvíc. V mé knihovně má své čestné místo. Četla jsem o něco níže komentář, že takhle se psát prostě nemá, ale jak tedy? Příběh je lehký, čtivý, romantický i napínavý. Alespoň pro mne obsahuje vše, co obsahovat má. Četla jsem jej v osmnácti i téměř ve třiceti a jsem si jistá, že se k němu vrátím. Ano, ten příběh je možná celý takový naivní, ale tak nějak příjemně. Tuto knihu (potažmo celou sérii) si buď zamilujete, nebo už navždy zůstane v kolonce vašich neoblíbených a zapomenutých knižních přešlapů. Ach jo, občas by mi nevadilo být zas jednou zasněná a duchem nepřítomná osmnáctka, co sní o upírovi se zlatýma očima... ;-)

17.09.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi krásná kniha, která mi v mnohém připomněla skvělý film Nedotknutelní (opravdu doporučuji!). Tato kniha patří mezi hrstku těch, která vás donutí vážit si svého vlastního, byť nedokonalého života. Je třeba si vážit každého okamžiku, protože v jedné vteřině se může obrátit vzhůru nohama. Než jsem tě poznala je sladkobolný příběh, u něhož do poslední chvilky doufáte, že skončí jinak, ačkoliv s naprostou jistotou víte, že tomu tak nebude. Přiznávám, že jsem jej četla několik dní. Tak moc na mě působil, že jsem jej musela několikrát odložit, abych si v hlavě srovnala, že je to přece jen stále ještě knížka. Film jsem neviděla, ale možná to změním. Až dostanu odvahu...

06.09.2017 5 z 5

Kráska a zvíře – Román podle filmu Kráska a zvíře – Román podle filmu Elizabeth Rudnick

Příběh starý jako čas sám... Ach, kdo by neznal Krásku a zvíře! Musím přiznat, že jsem prvně viděla filmové zpracování a až po něm jsem narazila na knihu. Obálka má luxusní zpracování a příběh uvnitř je stejně krásný, něžný, jemný... Možná je můj úsudek trochu zkreslený tím, že tato pohádka patří k mým nejmilejším, ale ke knize se moc ráda vrátím. Je napsaná velmi pěkně, vhodná pro čtenáře každého věku. Opravdu kouzelná knížka...

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pýcha a předsudek patří ke klasikám. Krásná filmová obálka mne nalákala na novější filmové zpracování, které je stejně půvabné a něžné jako kniha sama. Moc ráda se k ní vracím a znovu a znovu prožívám romantický příběh Elizabeth a pana Darcyho. Je zajímavé nahlédnout pod pokličku společnosti před dvě stě lety. Ačkoliv kniha byla psána na počátku 19. století, je nadčasová a příběh nezapomenutelný. Místy se sice možná zdá být zdlouhavá, ale jejímu kouzlu to rozhodně neubírá.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tuhle knihu budete buď milovat nebo... nebo ji prostě v půlce odložíte. Já jsem ten první případ. Poutavý příběh o hledání pokladu, plný filozofických úvah a poselství, to je Alchymista. Je mou nejoblíbenější knihou od tohoto spisovatele. Mám ji velmi ráda a často se k ní vracím.

Isadora jede na prázdniny Isadora jede na prázdniny Victoria Stitch

Moc milý příběh pro malé čtenáře. Osmileté dceři se moc líbil, četla ho několikrát, musíme pořídit pokračování! :-)

03.09.2017 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Bezesporu úžasně napsané, fantasticky podaný mistrovský příběh. A ty nové obálky z letošního dotisku jsou parádní!

03.09.2017 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Už dlouho mě žádná kniha nevtáhla tolik do děje, jako právě tato! Ani nevím, co bych řekla - zkrátka, u série Drahokamy nelze šetřit superlativy. Jsem strašně ráda, že jsem spolu s ní zakoupila i pokračování, protože čekat, než mi přijde druhý díl, zatímco první končil snad v tom nejlepším momentu, zešedivěla bych :-)

03.09.2017 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Příběh je zajímavý, rozhodně velmi dobře napsaný. Musím se však přiznat, že jsem ji ale četla na dvakrát. Ačkoliv mám tenhle žánr velmi ráda, od poloviny mi děj přišel příliš předvídatelný a začal nudit. Mám z ní trošku rozporuplné pocity, asi jsem čekala něco trochu víc.

Bezesporu však autorka vytvořila hodně zajímavý svět, občas jsem se v něm ztrácela, tím víc jsem ocenila výpis pozic grišů na prvních stránkách knihy a taky mapu (má ráda knihy s mapami). Obálka je opravdu moc dobře vyvedená a přiznám se, že ta mě donutila po knize sáhnout víc než samotná anotace. Ze zvědavosti si samozřejmě přečtu pokračování a taky proto, že nemám ráda ve své knihovně neúplné série.

03.09.2017 4 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

Přikláněla bych se k 3,5 hvězdičkám. Nenadchla, neurazila... Konec byl velmi předvídatelný. Občas mne do očí praštilo opakování se slov, nebo popis dívek jako "hnědovlásky" - stále dokola, to mi v jistou chvíli lezlo na nervy :-) Ovšem druhý díl si přečtu ráda, už jen ze zvědavosti. Na autorčině stylu psaní je něco přitažlivého a zajímá mne, jestli využije potenciál naznačené další dějové linie.

03.09.2017 3 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Divím se tak vysokému celkovému hodnocení. Ano, nápad měl autor vážně dobrý, propojení s notoricky známými pohádkami bylo moc fajn. Ale to zpracování! Nejlepší z celé té dlouhé knihy - závěrečná bitva - je vysloveně odbytá na pár stránkách. To jako vážně?! Bylo až utrpení to číst. Šlo z toho vytáhnout mnohem, mnohem víc! Jako kdyby autorovi docházely síly a chtěl mít už celou tu knihu co nejrychleji za sebou. Zkazilo to dojem z celého příběhu. A přitom to mělo takový potenciál! Celkově byl ten příběh zpracovaný divně, působil hodně amatérsky. Pár skvělých míst se však v knize našlo, ovšem dalo by se spočítat na prstech jedné ruky. Tři hvězdičky za vymyšlenou zápletku, za samotný nápad. Za zpracování bych dala sotva dvě. Pro mě jedno velké zklamání.

23.08.2017 3 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Škoda, že nejde dát 4,5 hvězdičky. Musím říct, že po prvním díle (který mne celkem zklamal), se autorce podařilo příběh příjemně rozvinout a dát mu tolik potřebný švih, který v prvním díle zkrátka chyběl. Opravdu mne bavila. Autorka má neuvěřitelnou schopnost celý, místy se táhnoucí příběh, na posledních stranách tak úžasně vyšponovat a vyšperkovat, že to zkrátka naladí na pokračování. Půl hvězdičky (dobře, celou hvězdičku) ubírám za místy do očí bijící nesrovnalosti a nelogičnosti. Nicméně jsem neskutečně zvědavá na poslední díl.

17.08.2017 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Předně musím říct, že se kniha četla vážně lehce, ale těch gramatických chyb! Sem tam chybělo písmenko, občas se objevily úvozovky na místě, kam vůbec nepatřily, tečky si dělaly co chtěly... Kdo tomuhle dělal korekturu, ten by zasloužil paličkou po hlavě. Ještě jsem snad v žádné knize nenašla tolik chyb! A to gramatika není můj kámoš!
No ale teď k příběhu - znovu podotýkám, že se to četlo lehce, ale jinak mi místy kniha připadla jako hrozná slátanina s nedotaženými dialogy a situacemi. Několikrát v ní bylo naznačeno, jak jsou romány o upírech nudné a klišé, přitom první polovina knihy jako kdyby byla opsaná ze Stmívání. Těch podobností tam bylo tolik! Několikrát jsem měla chuť ji odložit. Červená knihovna hadr. Zato druhá polovina příjemně překvapila, nebo spíš mám napsat posledních zhruba 120 stran? Příběh jako kdyby se proměnil a konečně se začalo něco dít. Už nebyl tak plytký, ucouraný a nudný. Párkrát jsem se dokonce přistihla při náznaku úsměvu. Druhému dílu dám šanci, ale abych byla nějak přehnaně nadšená, to se bohužel říct nedá.

21.07.2017 3 z 5

Dračí nevěsta Dračí nevěsta Katherine Luka (p)

Krásně napsaný příběh se zajímavou zápletkou. Propojení dvou vzájemně propletených příběhů je skvěle vymyšlené. Dračí nevěsta se čte lehce a rychle, docela mě vtáhla do děje. Romantika, napětí, zrada, boj a zase romantika - v náznacích... V tom příběhu je prostě vše. Po druhém přečtení mi přišlo pár věcí lehce nedotažených - zasloužily by si více prostoru, ale rozhodně doporučuji všem milovníkům fantasy!

21.07.2017 5 z 5