MiraiYume MiraiYume komentáře u knih

Sylvestr Sylvestr Georgette Heyer

Celkem fajn oddychová kniha. Mám moc ráda knihy s touto tématikou a ačkoliv Phoebe nebyla zrovna vzorem tehdejší doby, její příběh mě bavil. Postavy i situace byly vykresleny výborně, místy mne sice hlavní hrdinka neskutečně štvala, místy však bavila natolik, že se k ní a Sylvestrovi asi zase po čase vrátím.

15.01.2018 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Skvělá série! Zakončení se moc povedlo, opravdu mne celá trilogie hodně bavila. Byla napsána vtipně, svěže, napínavě... Gierová zkrátka dokázala ten svůj neotřelý nápad vymačkat do poslední kapky. Jediné, co mi tak trochu vadilo a překáželo, byla ta docela zbytečná zápletka mezi Henrym a Liv, na druhou stranu je kniha určena hlavně náctiletým a ti nejspíš romantickou linku se zápletkou ocení. Každopádně já jsem spokojená. Celá série na mě opravdu udělala dojem a určitě se k ní vrátím, stejně jako k Drahokamům. Doufám, že autorka plánuje i další knihy. Zařadila se mezi mé oblíbené spisovatele.

25.10.2017 5 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Moc krásný a moc dojemný příběh, napsaný opravdu procítěně, plný naděje a nových začátků... Asi nemá ani smysl psát, že hned obálka mě zaujala. Ta je opravdu mimochodem velmi podařená a zcela odráží krásu příběhu uvnitř. První kapitoly na mne hodně zapůsobily, neuvěřitelně dobře mne zatáhly do pocitů Pavly a Věrky, jako kdybych stála přímo vedle nich a nechala na sebe celou tu tíživou atmosféru působit. Mile mne překvapilo střídání vypravěčů. Vůbec to celkovou linku nerušilo, naopak to bylo svěží zpestření. Tím celá kniha nebyla tak plochá a jednostranná, ale zajímavá a řekla bych že i víc procítěná. Opravdu skvěle napsané! Jediné, co mi tak vadilo (ale to se zde jedná o zcela můj osobní pocit), bylo jméno Zbyšek. Nevím proč, ale nedokázala jsem se pod ním prostě představit TOHO Zbyška. Omlouvám se všem nositelům tohoto jména, ale mě se prostě tuze nelíbí. Ale jak říkám, toto se samotnou knihou má pramálo společného, spíš takový malý poznatek. Až ji budu číst podruhé, dosadím si tam místo toho jiné jméno a už to fakt nebude mít chybu :-)

14.10.2017 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Číst ten příběh je něco jiného, než jej slyšet přímo od paní Sosnarové. Já měla tu čest být na jedné z jejích besed a musím říct, že by bylo slyšet spadnout špendlík. Nikdo se ani nepohnul, dokud neskončila. V knize je ještě trošku víc informací, než nám pověděla osobně. Je to šílené, kruté čtení. Je až neuvěřitelné, že mělo dobrý konec. Když jsem četla knihu, vnímala jsem to vyprávění jen jako pozorovatel, mechanicky jsem četla a sice jsem si říkala, že je neuvěřitelné, jak lidé dokáží být k jiným lidem krutí, ale stále to byl příběh podáván někým druhým. Až při osobním setkání a procítěném vyprávění jednoho nešťastného životního příběhu z mnoha jsem uronila slzu a při znovu přečtení této knihy jsem dokázala naplno vnímat její atmosféru. Jednou ji dám přečíst svým dětem doufajíc, že tato minulost se už nikdy, nikdy nebude opakovat.

04.10.2017 4 z 5

Isadora jede na prázdniny Isadora jede na prázdniny Victoria Stitch

Moc milý příběh pro malé čtenáře. Osmileté dceři se moc líbil, četla ho několikrát, musíme pořídit pokračování! :-)

03.09.2017 4 z 5

Dračí nevěsta Dračí nevěsta Katherine Luka (p)

Krásně napsaný příběh se zajímavou zápletkou. Propojení dvou vzájemně propletených příběhů je skvěle vymyšlené. Dračí nevěsta se čte lehce a rychle, docela mě vtáhla do děje. Romantika, napětí, zrada, boj a zase romantika - v náznacích... V tom příběhu je prostě vše. Po druhém přečtení mi přišlo pár věcí lehce nedotažených - zasloužily by si více prostoru, ale rozhodně doporučuji všem milovníkům fantasy!

21.07.2017 5 z 5

Stane se zázrak Stane se zázrak Zuzana Štelbaská

Nádherné ilustrace, to je to první, co zaujalo mě i devítiletého a dvouletou. Od doby, co ji máme v knihovničce, jsme ji přečetli několikrát. Vedle kouzelných ilustrací je i velmi, velmi milý příběh o zázraku, který může prožít kdokoliv z nás. Stačí se jen zastavit a začít se koukat a poslouchat. Tohle není jedna z těch knih, které po přečtení zastrčíte mezi ostatní a zapomenete.

24.05.2024 5 z 5

Superstrašlivák Superstrašlivák David Walliams

Četli jsme s devítiletým raubířem před spaním a musím říct, že ta kniha je pecka! Krásné ilustrace, poutavý příběh, proložený těmi správnými citoslovci na těch správných místech, takže čtení má ten správný říz... Zkrátka všechny plus pro to, abychom po tomto autorovi sáhli znovu, protože toto společné čtení jsme si náramně užili!
Ale pozor! Nevhodné pro citlivé žaludky! Nechybí "záchodový" humor, který právě takto staré děti baví. Bylo ho tam tak akorát, aby příběh neztratil svůj šmrnc a aby Legrácka nezačala být příliš protivná. Ona byla protivná. Ale tak akorát.
Větší písmena, různý font a krátké kapitoly zaručovaly, že se knížka přečetla velmi rychle, bez ohledu na skutečný počet stran.

24.05.2024 5 z 5

Autorku znám, znám její styl vyprávění a vím, že od jejích knih nikdy nemám čekat něco velkolepého. Takže jsem dostala, co jsem čekala. Co Holly Black vážně umí, je vymyslet neotřelý a propracovaný svět. Jak by to vypadalo, kdyby upíři vystoupili ze stínů a utrhli se ze řetězu? Asi takhle. A víte co? Bylo to skvělé! Nápad opravdu neokoukaný, nový, svěží. Půjdu trochu proti proudu, ale nezdálo se mi, že by se příběh nějak extrémně táhnul. Mě bavil a hrozně moc mě bavila i idealizovaná Tana a bad boy Gavriel. Zápletka nebyla nijak extra složitá a závěr byl vyloženě super. Vůbec mi nevadil otevřený konec. Naopak. Autorka dala čtenářům prostor k rozvoji jejich vlastní fantasie.
Doporučuji každému, kdo má rád upíry, ale je znuděný konvenčními příběhy. Jedná se vyloženě o Young Adult, takže čekejte jednoduché čtení na dlouhé večery a nebudete zklamaní.

20.07.2023 4 z 5

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Výborný díl. Snad možná nejlepší z celé série. Zápletka byla fantastická, četla jsem po večerech a občas mi běhal mráz po zádech, což se mi málokdy stává. Děj ubíhal tak rychle, že mi vlastně ani nevadila vata s koňmi. Trochu jsem se bála, že se autorka bude místy opakovat, ale tentokrát popustila uzdu fantazii a vytvořila napínavý, sakra čtivý příběh. Fae jsou děsivá stvoření s ještě děsivější minulostí. Bylo by moc fajn, kdyby je víc zapojila do dalších dílů a ukázala, čeho všeho jsou schopni. Je to příjemné osvěžení mezi všemi těmi dramaty mezi vlkodlaky a čaroději.

14.07.2023 5 z 5

Králíčkovo přání Králíčkovo přání Chris Saunders

Nikdy tu nekomentuji dětské knihy, ačkoliv jich za rok díky našim čtyřem malým kouskům přečtu fakt hodně. Ale tato knížka byla jiná, ta mě k hodnocení přímo donutila. Půvabné, milé ilustrace doplněné kouzelným, něžným příběhem. Po téhle knížce saháme často. Když je dlouhá chvíle, když je mrzutý den i když potřebujeme prostě jen tak pohladit po duši. Opravdu výjimečná kniha, která by měla být v knihovničce každého prcka.

20.05.2022 5 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Tenhle díl byl na mě už maličko, ale fakt maličko moc. Zombie kozy? Teda moment - zombie zakrslé kozy? To fakt? Už se sem tam maličko objevilo přehánění. A opět se chvilkami projevila autorčina monstrózní a občas zvrácená představivost. Zvrat v ději s Elizavetou mě poněkud zklamal, musím přiznat, její postavu jsem si celkem oblíbila a to nečekané otočení a vykreslení její skutečně povahy mi nakonec moc nesedělo. Bylo to celkově takové zvláštní. Popravdě v sérii jsou lepší díly než tento.

17.09.2019 4 z 5

Dvojí spravedlnost Dvojí spravedlnost Patricia Briggs

Tohle byla trefa (skoro) do černého. Detektivka? Bezva! Fantasy detektivka? Zatraceně super! Tento díl mě bavil mnohem víc než předešlý. Sice mi vlkodlaci začínají připadat jako banda schizofreniků, ale no budiž... Děj byl tentokrát napínavý jak kšandy a bylo obtížné se od knihy odtrhnout. Celé to mělo takovou příchuť opravdovosti. Některé scény byly dost nechutné. Detailní popisy sériového vraha fakt nemožně brutální. Autorka zřejmě začíná mít zvrácenou představivost. No, hodně mě zajímá, kam až to povede. Dost dobře se taky může stát, že to přežene a celou sérii tím pohřbí. Tato kniha ale taková nebyla. Tahle byla vyvážená. A opravdu, ale fakt opravdu se mi líbí propojení děje s ostatními knihami i ze série Mercy. To je velmi dobře promyšlené a upřímně to oceňuji. Autorka je borec!

17.09.2019 5 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Ze začátku to vypadalo na další díl nadupaný akcí, pak se to ale zvrtlo v politikaření s akcí jen tak mimochodem. Některé pasáže mě bohužel nudily a nutila jsem se k jejich nepřeskakování. Celkově se mi nápad zasadit děj do Prahy velmi, velmi líbil. Bylo to něco jiného, osvěžujícího a je to naše Praha, že jo! :-) Úžasné bylo i vypíchnutí povahy Čechů, včetně krádeže peněz. V Praze nic neobvyklého. Některé dialogy byly perfektní, naprosto dokonalé! Stejně tak i některé situace. Autorka má úžasný styl a smysl pro humor. Mimochodem, chci víc postavy Bena, je nejlepšejší!!!! I když on by spíš řekl: Ku(cenzura)sky dobrej!

21.08.2019 4 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Začátek skvělý. To s tou svatbou se mi sice zdálo takové uspěchané, ale když vezmu v potaz události předešlých knih, celkem pochopitelné. Provedení bylo dojemné a vyvolalo ty správné emoce. Romantická linka mě vůbec nevadila. Naopak. Pro mě to třeba bylo něco, na co jsem čekala pět předcházejících knih. Co mi vadilo, byla na konci už až přehnaná fantastičnost. Už to bylo zkrátka moc překombinované a nějak hůř se mi dařilo si celé scény představit, aniž bych se u toho neušklíbala. Konec to však opět spravil - tím myslím to, co se s Mercy dělo po návratu domů. Dost ji to polidštilo.

03.08.2019 4 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

Tentokrát jsem v knize našla pár míst, která mě trošku zdržovala v čtení. Z předešlých dílů jsem byla namlsaná na samou akci. I tak to bylo velmi příjemné a návykové čtení. Opět se objevilo pár nových a překvapivých informací, zkrátka nám autorka Marcyn život dávkuje po přesně tak malých doušcích, abychom se v nich neutopili. Jsem zvědavá na další vývoj událostí.

13.07.2019 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Měsíční píseň absolutně předčila moje očekávání! Velkým plusem pro mě bylo, že se autorka nespokojila jen s vlkodlaky, ale podařilo se jí vystavět ucelený fantastický svět. Kniha byla napěchovaná akcí, ani jsem v ní nepostřehla žádná hluchá místa. Četla se lehce a nedovolila mi odtrhnout se od stránek. Konec byl vtipný a plný příslibů, takže se určitě vrhnu na pokračování. První díl je pro milovníky detektivní fantasy a vlkodlaků jednoznačně výborná volba!

07.07.2019 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tenhle díl byl akčnější než první, ačkoliv v jednu chvíli se mi příběh zdál až moc zdlouhavý. Napravil to však skvělý konec a rozuzlení, které jsem však čekala už od začátku. Celaenu jsem si dokázala živě představit a každý její myšlenkový pochod a skutky jsem chápala. Autorka ji totiž zvládla vykreslit tak působivě, že působila opravdově. Vztah mezi Chaolem a Celaenou a jeho vygradování mě zasáhl, což znamená, že to bylo skvěle popsané. Když autor dokáže skrze svůj příběh vyvolat pocity, je to vždy jen dobře. Jsem zvědavá na další díly a na osud Celaeny, na to, jak se s ním popere.

29.06.2019 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

S autorkou už mám zkušenosti z její předešlé série Dvoru. A opět nezklamala. Má úžasný vypravěčský talent a příběh vždy skvěle promyšlený. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Celaena mi přirostla k srdci. Není to TOP hrdinka s kladnými vlastnostmi, má spoustu chyb, to se mi na ní líbí. Dorian a Chaol rozehráli příjemný milostný trojúhelník, ačkoliv Dorian mi přišel až moc... no, takové princátko. Linka s Chaolem byla lepší a doufám, že ještě bude lepší :-) Závěrečný souboj byl taková třešnička na dortu. Moc se mi líbilo jeho zpracování. Jsem vážně zvědavá na pokračování. Zatím mi tato série nepřirostla k srdci natolik jako Dvůr, ale má svoje kouzlo a čte se opravdu moc dobře.

18.06.2019 5 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

Váhám nad čtyřmi hvězdičkami, autorka píše celkem poutavě, ale o chloupek dávám jen tři. Nemůžu říct, že by mě kniha nějak nadchla, na druhou stranu se autorce podařilo vykreslit nápaditý svět s vlastní legendou. Jenže místy mi celý příběh přišel natahovaný a spoustu pasáží jako vata. To mě ve čtení trochu brzdilo. Ráda ale knihu hodnotím jako celek, takže za mě - zajímavé fantasy počtení s poutavou zápletkou. Dobře napsané, dobře promyšlené. Jen tu chemii mezi Armandem a Rachelle jsem v tom příběhu teda fakt necítila (a ne že to nejde! Ve spousty knih tu "chemii" mezi hlavními postavami cítíte, dá se to tak napsat), proto mi jejich společná linka nic neříkala. A ještě dodatek na závěr - první kniha se mi líbila více.

02.02.2019 3 z 5