milunka21 milunka21 komentáře u knih

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Další skvělá kniha autorky a ještě ke všemu vracející se k mé oblíbené Guttě z bubnu. A tiše doufám, že jednou bude samostatná kniha o Lianě.

18.06.2020 5 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Skvělá kniha. Příběh mě naprosto pohltil a nemohla jsem se odtrhnout. S Leou jsem prožívala každou stránku. Dost jsem se i u některých scén nasmala. A musím uznat, že kniha je mnohem lepší než některé YA, které u nás poslední dobou vychází. A už se nemůžu dočkat pokračování.

28.05.2020 5 z 5

Pro autora prvotina a pro mě první kniha kterou jsem od něj četla. Za mě je to wooow. Už konečně vím, co na něm fanoušci vidí. Kniha je napínavá a naprosto nadupaná akcí.

29.06.2019 5 z 5

Drahomíra: Důstojná sokyně kněžny Ludmily Drahomíra: Důstojná sokyně kněžny Ludmily Oldřiška Ciprová

Autorka mě nikdy nezklame. Čtivý a napínavý historický román podle skutečné události, který pojednává o matce Svatého Václava.

23.06.2019 5 z 5

Spolek nemrtvých holek Spolek nemrtvých holek Lily Anderson

I přesto, že je kniha spíše pro náctileté, tak jsem si příběh užila. Pro mě slušná oddychovka.

23.06.2019 5 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Nápad dobrý, kniha čtivá. ale je to trošku nedotažené a hlavní hrdinka mi přišla trošku naivní.

23.06.2019 4 z 5

Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI Krvavé prachy: Osedžské masové vraždy a zrod FBI David Grann

Ta kniha má obrovský potenciál. Pojednává do detailu o vraždách o kterých se u nás moc nedozvíme. Jenže je napsaná opravdu nešťastně. Je vidět, že autor je více novinář než spisovatel. Jeho styl psaní mi absolutně nesedl.

05.06.2019 3 z 5

Deník invokátora Deník invokátora Taran Matharu

Skvělý závěrečný díl. Líbí se mi to zpracování a ilustrace. Pro fanoušky nezbytná kniha. :-)

05.06.2019 5 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Tak to byla slušná jízda. Napínavé od začátku do konce. Rozhodně doporučuji.

31.05.2019 5 z 5

Arabella z Marsu Arabella z Marsu David D. Levine

Tak tohle byla naprostá bomba. Nemůžu se dočkat druhého dílu.

19.05.2019 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Chápu, že někteří lidé nezkousnou určité scény. Ale zase bych to nepřeháněla tím, že autor to přehnal. Jsou tam věci o kterých se nemluví, ale věci, které se dějí. Ta kniha měla šokovat a naprosto to splnila. Správný horor má být napínavý jak kšandy a pokud je to vyvraždovačka, tak hold se vám ten kýbl zvednout musí, jinak to není pořádný horor. Tohle autor splnil na jedničku a já se těším na další jeho knihy. :-)

17.05.2019 5 z 5

Skandální komtesa: Říkali jí tygřice z Forli Skandální komtesa: Říkali jí tygřice z Forli Jeanne Kalogridis

Trošku náročnější kniha na čtení, ale dobrá. O Catarině jsem nikdy neslyšela a přitom je to významná osobnost. A v této knize poznáte celý její život. Doporučuji

08.05.2019 4 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Kniha se mi moc líbila. Hlavně její autentičnost a i to staronářečí. Už se těším, jaká kniha vyjde autorce příště. :-)

03.05.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Prosím prosím ať vyjdou všechny autorčiny horory. Fakt se mi líbila. Pořádných duchařin je fakt málo.

28.04.2019 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Takto skvělou a silnou knihu jsem dlouho nečetla. Rozhodně doporučuji.

25.04.2019 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Teda. Nechápu že jsem sérii tak dlouho odkládala. Bylo to skvělé čtení. Už se těším na další díl.

20.04.2019 5 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Vůbec jsem nevěděla, že je o Dannym více knih. Takže když vyšly povídky o jeho létech na gymplu, tak mě to překvapilo. A jelikož jsem Tankový prapor viděla mnohokrát, neváhala jsem.

15.04.2019 5 z 5

Údolí naděje Údolí naděje Elizabeth Haran

Autorku mám radši čím dál víc. Zase skvělá a čtivá kniha.

15.04.2019 5 z 5

Tři královny - Boj o tudorovský trůn Tři královny - Boj o tudorovský trůn Philippa Gregory

Další kniha od autorky která mě uchvátila a více seznámila s osobností méně známou.

08.04.2019 5 z 5

Sok Sok Iain Reid

Teda, kniha mě opravdu překvapila. Celou dobu jsem si myslela, že vím k čemu se schyluje a bum. Na konci šok. Rozhodně doporučuji.

07.04.2019 5 z 5