Skandální komtesa: Říkali jí tygřice z Forli ekniha

Caterina Sforza, dcera milánského vévody, působí rozruch, protože se chová jako muž: tráví život na bojištích a oddává se milostným pletkám. A své síly musí soustředit zejména na spory s nepřemožitelnými nepřáteli z rodu Borgiů. Po jejím boku naštěstí stojí věrná dvorní dáma Dea, které ovšem karty prozradí znepokojivé poselství. Budou mít obě sílu čelit svému osudu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406177/skandalni-komtesa-rikali-ji-tygrice-Xd9-406177.jpg 3.73
Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno (ekniha), Alpress

The Scarlet Contessa: A Novel of the Italian Renaissance

Kniha Skandální komtesa: Říkali jí tygřice z Forli

orinka3
21.07.2020

Bulvární titul svádí k představě, že půjde především o pikantní lechtivé čtení. Omyl. Jde tu o příběh plný intrik, cest k moci, spiknutí. Ukázka, že když někdo touží splnit své představy, umí si poradit s každou překážkou. Komtesa je vychovávána k vládnutí a řídí se příkladem svého tvrdého otce. Její krása jí slouží jako prostředek dostat všechno, co je pro ni prospěšné. Ale není jen krásná, je především inteligentní a schopná. Vyrovná se mužům v době, kdy to vůbec nebylo samozřejmé, a to i v boji a jeho vedení. I její komorná je skvělá postava, postav je tu ostatně hodně, takže to chce pozorné čtení. A je opravdu dobré.

milunka21
08.05.2019

Trošku náročnější kniha na čtení, ale dobrá. O Catarině jsem nikdy neslyšela a přitom je to významná osobnost. A v této knize poznáte celý její život. Doporučuji

Jeanne Kalogridis
americká, 1954