Skandální komtesa: Říkali jí tygřice z Forli

Skandální komtesa: Říkali jí tygřice z Forli https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406177/bmid_skandalni-komtesa-rikali-ji-tygrice-Xd9-406177.jpg 3 6 3

Caterina Sforza, dcera milánského vévody, působí rozruch, protože se chová jako muž: tráví život na bojištích a oddává se milostným pletkám. A své síly musí soustředit zejména na spory s nepřemožitelnými nepřáteli z rodu Borgiů. Po jejím boku naštěstí stojí věrná dvorní dáma Dea, které ovšem karty prozradí znepokojivé poselství. Budou mít obě sílu čelit svému osudu?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historie

Vydáno: ekniha , Alpress

The Scarlet Contessa: A Novel of the Italian Renaissance

ERIK 2
ERIK 2
08.01.2022 1 z 5

Já jsem si vědom, že kniha je umělecké dílo a každý jeden spisovatel musí nastudovat hromady dokumentů, aby jeho dílo bylo dokonalé. Tady u této knihy dávám pouze 1*a to za obálku. Spisovatelka měla velice dobré téma a náročné,ale bohužel ze strhujícího historického románu se stala hromada textu s hromadou jmen které se míchali jedno přes druhé a mě to přišlo jako kdyby spisovatelce docházel papír a musela všechno rychle uvést. Nepřehledné, kostrbaté. Bohužel.

orinka3
orinka3
21.07.2020 5 z 5

Bulvární titul svádí k představě, že půjde především o pikantní lechtivé čtení. Omyl. Jde tu o příběh plný intrik, cest k moci, spiknutí. Ukázka, že když někdo touží splnit své představy, umí si poradit s každou překážkou. Komtesa je vychovávána k vládnutí a řídí se příkladem svého tvrdého otce. Její krása jí slouží jako prostředek dostat všechno, co je pro ni prospěšné. Ale není jen krásná, je především inteligentní a schopná. Vyrovná se mužům v době, kdy to vůbec nebylo samozřejmé, a to i v boji a jeho vedení. I její komorná je skvělá postava, postav je tu ostatně hodně, takže to chce pozorné čtení. A je opravdu dobré.

milunka21
milunka21
08.05.2019 4 z 5

Trošku náročnější kniha na čtení, ale dobrá. O Catarině jsem nikdy neslyšela a přitom je to významná osobnost. A v této knize poznáte celý její život. Doporučuji

Kniha Skandální komtesa: Říkali jí tygřice z Forli je v