Prima sezóna

kniha od:


Koupit

„Strašně smutná krásná muzika mě vzala do svého utěšlivého náručí, přede mnou se otáčeli holky a kluci, Venca Štern se rozezněl jako zvon, jako hrana lásky… nebo čeho… mládí…“ Prima sezóna je vzpomínka a stesk, sentimentální pokus se aspoň na pár hodin přenést do jiného času – do času báječného mládí a prvních lásek, který je prostoupen humorem a prolnut jazzovou muzikou. Kdykoliv sem ale může vtrhnout hrůza a strach, když vystoupí z nevlídné atmosféry provinčního města v době protektorátu. Jak kouzelně zní pod tím dusivým příkrovem geniální, nenapodobitelná povrchnost a neodolatelná banálnost milostných rozhovorů! „…flexaton toužebně zvolal do krásné noci mládí… where is the bird of Paradise?… brumendem převzali kluci měkký, něžný chórus, jako hučení lesa… hey-doo-dey… hay-doo-da… otočil jsem se a šel jsem k městu dolů… where is the bird of Paradise…? dolů, dolů, k půlnočnímu krásnému, smutnému městu Kostelci…“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401550/prima-sezona-MWn-401550.jpg 4.2704
Série

Danny Smiřický 1.

Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Leda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (93)

Kniha Prima sezóna

Přidat komentář
Gracian1964
25. dubna

Dobrodružstvá a príhody Danyho Smiřického v Kostelci a okolí v období Protektorátu. Snaží sa chlapec zbaviť toho otravného panictva, ale nie a nie, skrátka smola, hm....

Karin_Kim55
21. dubna

(+ SPOILER) - - Čteno z povinnosti do školy - -

Nah. Příběh nic moc. Jen 5 povídek o tom, jak se Danny, místní Kostelecký sukničkář, snaží dostat holky do postele, ale pokaždé mu to něco zkazí... (Pak mi ho začalo být i celkem líto.)
Velká výhoda je, že se to hodně rychle čte. Ale ta nespisovnost někdy to čtení zase zpomalí. (Někdy jsem si ty nespisovné výrazy musela říct nahlas, jak to zní.) Jinak mi to celkově nic nedalo. Řekla bych, že je to spíš čtení pro puberťáky. (A měla jsem i pocit, že je to z pera puberťáka.)

Druhá povídka, která by měla být trochu mysteriózní, ale řekla bych, že moderního čtenáře začne za chvíli nudit a otravovat, protože mu dojde, o co tam jde.
Třetí povídka je taková, že jsem se o postavy začala i trochu bát (kvůli době a následkům za chování), co by se jim mohlo stát, ale samozřejmě to dopadlo dobře.


Amneris
27. března

Příběh o Dannym Smiřickém a jeho milostných eskapádách. Je hrozně sympatické, jak se Danny u dívek snaží, a přesto se mu nedaří. Tuto knihu mám moc ráda.

Illaa
03. března

Mě kniha převážně bavila. Největší krizi jsem měla asi v půlce knihy (pasáže s Karlou-Marií Weberovou), to jsem si už začala myslet, že se snad autor uchýlil k nadpřirozeným prvkům. Zoufalec byl hlavní hrdina jak se patří.

MrKrahujec
23. ledna

Podle mne strašně přeceněná kniha (a to i samotným autorem). Kniha, která by se CELÁ dala beze zbytku vyjádřit jedinou větou: "Jak si student Danny chtěl zapíchat a jak se mu to nikdy nepovedlo" že má být tou nejmilejší, nejvtipnější a i jinak nejzdařilejší knihou autora? To by i o samotném autorovi něco vyjadřovalo....

Elkiss
27.12.2020

Krasne se to cetlo! Bylo to takove mile nahlednuti do prvnich lasek stredoskolaku a o valce a rezimu je to v podstate jen okrajove. Autoruv styl psani me vazne zaujal a nadchl, hlavne hovorove vyrazy s zkratky knihu velmi mile osvezily. Ale teda takovy proutnik jako byl Danny, to se malo vidi (diky bohu) :-).

Mirka2778
09.12.2020

Danny Smiřický je ten mladík, který málem svedl většinu náchodských děvčat. Je výmluvný, hraje v kapele a smůla se mu lepí na paty.
Knížka je napsaná opravdu svižně a lehce.

Ivana.Ka
20.11.2020

Achjo a já mu tak držela palce, i když je to bídák, ten Danny... Určitě si přečtu i další...

1