Prima sezóna

kniha od:


Koupit

„Strašně smutná krásná muzika mě vzala do svého utěšlivého náručí, přede mnou se otáčeli holky a kluci, Venca Štern se rozezněl jako zvon, jako hrana lásky… nebo čeho… mládí…“ Prima sezóna je vzpomínka a stesk, sentimentální pokus se aspoň na pár hodin přenést do jiného času – do času báječného mládí a prvních lásek, který je prostoupen humorem a prolnut jazzovou muzikou. Kdykoliv sem ale může vtrhnout hrůza a strach, když vystoupí z nevlídné atmosféry provinčního města v době protektorátu. Jak kouzelně zní pod tím dusivým příkrovem geniální, nenapodobitelná povrchnost a neodolatelná banálnost milostných rozhovorů! „…flexaton toužebně zvolal do krásné noci mládí… where is the bird of Paradise?… brumendem převzali kluci měkký, něžný chórus, jako hučení lesa… hey-doo-dey… hay-doo-da… otočil jsem se a šel jsem k městu dolů… where is the bird of Paradise…? dolů, dolů, k půlnočnímu krásnému, smutnému městu Kostelci…“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401550/big_prima-sezona-MWn-401550.jpg 4.1755
Nahrávám...

Komentáře (104)

Kniha Prima sezóna

Péťa Z.
19. května

Moje první knížka od Škvoreckého - nemohla jsem si vybrat líp! Četla jsem na základce a fakt se mi to hrozně líbilo. Jméno Daniel jsem si zamilovala. Češtinářka se mi divila, že mě tohle baví. Inu, bavilo. :-) Holky, muzika, kamarádi... Prima čtení. :-)

Hobo
29. dubna

Milá _Blackie_, Danny je prostě puberťák, jehož nejsilnější hodnotou je konečně mít holku, jedno jakou; to se nám klukům v tomto věku holt děje. A většinou z toho vyrosteme, jenže tato kniha se zabývá právě pubertou. Nemáme to fakt lehký, víte?


_Blackie_
27. dubna

Přiznávám, že jsem rozčarovaná a zklamaná. Jedná se o mé první setkání se Škvoreckým a čekala jsem víc.
Jazyk, kterým je kniha psaná, mi přijde sympatický, obsah už bohužel nikoli. Danny na mě působí jako zoufalec, co nemá v životě jiný smysl než pokoušet se lovit holky (snad úplně všechny, které potká). A to je zároveň to jediné, o čem celý příběh je. Není dostatečně zajímavý, aby mě vtáhl do děje a často mám pocit, hlavně u přímé řeči, že je psán až příliš jednoduchou formou. A těch pár zajímavých obratů a přirovnání celek bohužel příliš nezachraňuje...

CranyCrane
19. února

Jedna z povinných knih k maturitě. Zhltal jsem ji za 3 dny. Postava Dannyho a jeho zážitky ve mně vzbuzovaly jakousi nostalgii z dob, kdy mi bylo 16 a tak nějak podobně blbnul. Dokonce několik situací popsaných v knize se mi doopravdy i stalo. Rozhodně doporučuju, moc jsem se bavil a ztratil ponětí o čase při každém čtení.

Any26
12. ledna

Ach Daníčku, Daníčku, to teda byla "prima sezóna"! :D

Nejvíc jsem se tedy pobavila u sester Weberovic, a pak taky nad panem radou, obzvlášť při jeho "nečekaném" zjevení v hotelu :P

Celkově to byla prostě lehká, nenáročná a vtipná knížka, s nádechem tehdejšího období Protektorátu Čechy a Morava, kterou určitě doporučuji k přečtení!
A zkrátka autorův jazyk mi byl natolik sympatický... tudíž, teď hurá na Zbabělce!

nicolettkaa
21.12.2021

Musím říct, že tohle mě tedy vůbec nebavilo. Čte se to dobře, ale dějově mi to nic neříkalo. Dannyho bych nejradši proliskala, divím se, že se s nimi holky ještě vůbec bavily. Snad další díly budou lepší.

TheCiko5
22.11.2021

Danny se spíš než jako milovník a znalec žen osvědčil jako výborný pozorovatel a skvělý vypravěč. Prima sezona, tolik typická svým jazykem, je anatomií chlapeckého mozku a detailní analýzou jeho myšlenových pochodů. Z jednání Dannyho a "jeho" dívek cítíme obavy, opatrnost, ale také zvědavost a smyslnost. Nádherné vyprávění určené k detailní studii charakteru postav. :-)

Hobo
15.11.2021

Danny je normální puberťák a je mimo kategorie dobrý/špatný. Hledá své místo ve světě, ve kterém se zatím moc nevyzná, ženou ho hormony a učí se ze svých karambolů. Je životný, připomíná mi mé mládí, a tím je mi sympatický...

1