Miliarda Miliarda komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Skvělý antiutopistický román Raye Bradburyho, který přes veškerou svou fikčnost až nebezpečně výstižne zachycuje signifikantní znaky dnešní doby (digitální demence apod.) a je zároveň děsivým poselstvím o tom, jak by svět mohl vypadat bez knih a kultury. Bradbury na jednoduché pointě vystavěl velmi čtivý a přes svou "jednoduchost" i velmi hluboký příběh, který by měl být, stejně jako Orwell, v seznamu povinné literatury.

28.10.2018 5 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Skutečně jedinečná detektivka z prostředí středověké Prahy. Zejména popis života středověkých měšťanů a středověká atmosféra z knihy doslova dýchající jsou hlavními klady této zajímavé detektivní knihy. Děj docela svižně odcípá, avšak první polovina knihy je na můj vkus docela rozvláčná. Odhalení pachatele neurazí ani nenadchne, ale celkově se jedná o velice příjemné oživení detektivní knižní "scény" a rozhodně se nebudu bránit četbě dalších knih od Vlastimila Vondrušky.

16.09.2018 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Skvělou sérii zakončila Rowlingová skvělou knihou. Hledání viteálů a relikvií smrti, skvělý příběh Severuse Snapea, plno překvapivých momentů....prostě kniha plná pozitiv a více než důstojné zakončení příběhu o mladém kouzelníkovi s jizvou na čele. Jediným negativem této knihy budiž to, že je knihou poslední. Série o Harry Potterovi mi přirostla k srdci a je obtížné se s jeho světem rozloučit. Avšak rozhodně toto rozloučení nemohlo být hezčí.

16.09.2018 5 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Tato kniha se nedá popsat, tu si musíte přečíst. Tato kombinace Lady Fuckingham a filosofických tezí Fridricha Nietzcheho je natolik pitoreskní, že jí po přečtení prvních řádků neodoláte. A když k tomu přidáte velmi libozvučný jazyk, kterým je tato kniha psána, nebudete se od ní moci odtrhnout. A proč tedy po vší té chvále "jen" 4 hvězdy? Jelikož někdy toho bizáru bylo i na mě trochu moc.

Pokud se i přes některé negativní recenze rozhodnete knihu přečíst, myslím, že nebudete litovat:)

01.09.2018 4 z 5

Občanské právo hmotné 1 Občanské právo hmotné 1 Jiří Švestka

Velmi kvalitní učebnice, která nabízí erudovaný vhled do základních institutů občanského práva a občanského práva jako takového. Určitě jí lze pochválit za přehlednou strukturu a poměrně vhodně zvolený rozsah, na straně druhė však chybí větší provázanost s judikaturou a některé instituty by si zasloužili obšírnější komentář. Summa sumárum se tato učebnice řadí na poli právnické literatury rozhodně k tomu lepšímu, avšak k "dokonalosti" jí ještě kus chybí.

03.08.2018 4 z 5

Harry Potter se po šesté vrací do Bradavic a opět posouvá laťku o stupínek výše. Rowlingová předvádí absolutně skvělý výkon a knize není absolutně co vytknout. Před velkým finálem v podobě Relikvie smrti je Princ dvojí krve skvělou předehrou, která nám blíže odkrývá některá doposud skrytá tajemství a motivace jednotlivých postav včetně mého oblíbeného Severuse Snapea. S hodnocením proto není třeba ani chvíli váhat, jasných 5 hvězd.

01.08.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pátý díl Harryho Pottera je stále skvělou knihou, ale pro mě osobně se předchozím knihám ze série nevyrovná. Fénixův řád je předně až moc rozsáhlý a nemá proto takový drive jako jeho knižní předchůdci. Nadto mi ani moc nevyhovovalo to, že se kniha tak urputně zaměřuje na linku Harryho Pottera a dějová linka ostatních členů řádu zůstala takřka nerozvinuta. Vše však do jisté míry "napravuje" skvělý konec, který byl doposud že všech pěti dílů nejdramatičtější. Jako celek hodnotím Fénixův řád velmi pozitivně, ale kvalitu svých předchůdců si neudržel, a proto poprvé hodnotím jinak než plným počtem hvězd.

10.07.2018 4 z 5

Ústavní základy organizace státu Ústavní základy organizace státu Jiří Jirásek

Velice kvalitní učebnice, přehledně a logicky strukturovaná, která studenty, ale i zájemce o obor velmi dobře seznámí se základními instituty ústavního práva. Nadto se neomezuje na pouhý výklad, ale obsahuje i řadu kazuistiky a současně i řadu přiléhavé judikatury. Pro základní seznámení se s Ústavním právem je to skvělá volba.

20.06.2018 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Rowlingová je prostě geniální a zlepšuje se díl od dílu. Čtvrtý díl ze série udělala opět temnějším, avšak přesto ponechala prostor pro laskavý humor a světlé okamžiky. Nadto se do popředí konečně derou i vedlejší postavy, které v minulých dílech zůstaly upozaděny, přičemž každá z nich za sebou skrývá velmi zajímavý příběh. Ač se jedná prozatím o nejdelší knihu ze série, nejde to vůbec poznat, neboť kniha neobsahuje žádná hluchá místa a člověk se od ní nemůže odtrhnout. A jelikož série Harryho Pottera má co do kvality stále rostoucí tendenci, věřím, že mě uchvátí i kniha následující.

18.06.2018 5 z 5

Dějiny českého a československého práva do r. 1945 Dějiny českého a československého práva do r. 1945 Karel Malý

Z odborného hlediska se jedná rozhodně o kvalitní učebnici, avšak i díky tématu, který učebnice zpracovává se nejedná o nejčtivější literární počin. Kdyby se kniha obsahově zredukovala a pojednávala toliko o moderním právním vývoji, myslím, že by výsledek byl lepší a čtivější. Na druhou stranu pro ty co se o český právní vývoj zajímají hlouběji je tato učebnice jako dělaná.

08.06.2018 3 z 5

Dějiny angloamerického práva Dějiny angloamerického práva Jan Kuklík

Velmi detailní vhled do institutů angloamerického práva a do dějin jejich právního vývoje, jakož i právní kultury s tím spojené. Navíc na konci konci knihy je tato odborná matérie odlehčená několika stránkami právních anekdot. Kdyby takto vypadala každá učebnice, byl bych nesmírně spokojen.

08.06.2018 5 z 5

Dějiny evropského kontinentálního práva Dějiny evropského kontinentálního práva Jiří Rajmund Tretera

Asi nejlepší vhled do historie právního vývoje v Evropě. Učebnice je sice poměrně rozsáhlá, ale mimořádně čtivě napsaná a je z ní jasně patrná odborná erudice autorského kolektivu. Velká spokojenost.

Případy římského praetora Případy římského praetora Michal Skřejpek

Velice kvalitní cvičebnice, která edukativní a poměrně zábavnou formou rozšiřuje teoretické znalosti studentů práv z oboru římského práva na konkrétních praktických případech. Rozhodně jedna z těch lepších publikací na které lze na právech narazit.

08.06.2018 4 z 5

Ústavní právo a státověda II. díl: Ústavní právo České republiky část 2. Ústavní právo a státověda II. díl: Ústavní právo České republiky část 2. Václav Pavlíček

Velmi rozsáhlá a náročná publikace, která však pojímá problematiku ústavního práva skutečně do hloubky a vedle základních znalostí Ústavy a souvisejících předpisů poskytuje i velmi odborný a objemný vhled co do Ústavního práva jako celku. Přes toto vše se však domnívám, že některé pasáže by uvítaly co do obsahu lehkou redukci, avšak to nic nemění na tom, že se jedná o skutečně mimořádně kvalitní učebnici.

08.06.2018 4 z 5

Teorie práva Teorie práva Aleš Gerloch

Pravděpodobně nejlepší učebnice Teorie práva, která je k dispozici. Oproti ostatním učebnicím stejného druhu vyniká kromě odborné kvality i skvěle strukturovaným obsahem, který usnadňuje již tak dobrou orientaci v textu. Pro základní seznámení se základy Teorie práva je to "značka ideál".

08.06.2018 5 z 5

Římské soukromé právo: Systém a instituce Římské soukromé právo: Systém a instituce Michal Skřejpek

Velice dobře strukturovaná a čtivá učebnice, která velmi umně shrnuje základní instituty římského práva. A ačkoliv je koncipována spíše heslovitě, je vysoce přehledná a v rámci jejího účelu i všeobsažná. Shrnuto a podtrženo: pokud by všechny učebnice vypadaly takto, tak by to bylo naprosto ideální.

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Skvělý a originální thriller s řadou překvapivých zápletek o soukromém detektivovi Davidu Rakerovi, je skvělým příslibem, že i další knihy v sérii budou mít svojí vysokou kvalitu. Pro mě osobně velmi pozitivní překvapení. Ne nadarmo jsou knihy Tima Weavera tak populární. Už se těším na další díl, který bude doufám min. stejně čtivý jako tato kniha.

Více k mému hodnocení viz. recenze: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/kdyz-smrt-neni-to-nejhorsi-co-se-muze-stat-10003

06.05.2018 5 z 5

Rowlingová postupuje v zestupném trendu a 3. díl kvalitou oproti prvním dvěma lehce posunula nahoru. Oproti předchozímu dílu se Rowlingová vyvarovala mnohdy až zbytečnému opakování informací z dílu předchozího a současně posunula děj lehce temnějším směrem, což knize nesmírně prospívá. Současně dala větší prostor vedlejším postavám, jakož i Harryho minulosti a určitě to byl krok správným směrem. Kniha mě nadchla stejně jako předchozí díly, a proto se jdu hned vrhnout na Ohnivý pohár.

06.05.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Kvalitou se vyrovná prvnímu dílu. Svět Harryho Pottera je prostě úchvatný a Rowlingová ho dokázala rozvinout do nejmenších detailů. Možná lze považovat za lehce nadbytečné neustálé omílání skutečností, jež se odehrály v prvním díle, ale jedná se skutečně jen o drobnou vadu na kráse, která nijak nesnižuje kvalitu této jinak výborné knihy. Za mě absolutní spokojenost, jasných 5 hvězd a už se těším na další dobrodružství Harryho Pottera.

07.04.2018

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho jsem otevřel znovu asi po 12 letech a opět mě uchvátil, tak jako při první četbě. Kouzelnický svět Bradavic v sobě má něco co mě fascinuje, stejně jako postavy z tohoto knižního "universa". Moc rád se vrhnu na četbu druhého dílu.

31.03.2018 5 z 5