Dějiny českého a československého práva do r. 1945

Dějiny českého a československého práva do r. 1945 https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52103/dejiny-ceskeho-a-ces-52103.jpg 4 14 6

veronika4001
27.10.2020 5 z 5

Tato skripta si pamatuji. Zaměřovala jsem svoji pozornost na letopočty a pak jsem v tom měla zmatek. Nicméně z hlediska kvality a odbornosti nemám, co bych vytkla, je to kniha obšírného rozsahu, a to takového, jaký musí studenti právnických fakult pojmout. Pojednává nejen o tom, co je dohledatelné v jiných skriptech či knihách dějin obecně, ale je užší a vyhraněná na téma (polytéma) právo, a to je to, co se mi na ní líbilo nejvíce. Chtěla obsáhnout celé téma; tím nemám na mysli hloubku, ale šířku. Učebnice není monografií nebo katalogem či sborníkem článků. Byla nebo stále je skriptem pro studenty magisterského studia na právnických fakultách a snad bylo účelem je zasvětit do všeho podstatného z pohledu českých a československých právních dějin.

Miliarda
08.06.2018 3 z 5

Z odborného hlediska se jedná rozhodně o kvalitní učebnici, avšak i díky tématu, který učebnice zpracovává se nejedná o nejčtivější literární počin. Kdyby se kniha obsahově zredukovala a pojednávala toliko o moderním právním vývoji, myslím, že by výsledek byl lepší a čtivější. Na druhou stranu pro ty co se o český právní vývoj zajímají hlouběji je tato učebnice jako dělaná.

Dandulka
20.04.2018 3 z 5

Příliš obsáhlá, ale to asi jinak nejde. Ke zkoušce je jako dělaná. Moc mi pomohla.

martina2704
10.01.2017 4 z 5

Protože spolu s právy studuji i historii, tak čtení této učebnice mi vyhovovalo. Ale řekla bych, že pro člověka, který se v obecné historii tolik neorientuje, to může být místy chaotické a nedovysvětlené.

matas888
04.12.2016 4 z 5

Kniha je velice zajímavá, určitě vhodná pro podrobné studium. Látka je vylíčena čtivě. Určitě mě namotivovala zajímat se o historii ještě i z jiných hledisek, na které se kniha nezaměřuje.

oolinkaa
21.01.2015 4 z 5

Přehled práva od Sámovy říše do roku 1945. Neviděla bych to jako převratnou knihu pro právníky, ale pro studenty to může být dobrý opěrný bod. Jediné co bych vytkla je to, že se autor nezabývá pouze právem, ale i správou v českých zemích. Určitě je to také důležité téma, ale myslím si, že to do této knihy nepatří. A další mínus - když je v textu zmiňován nějaký právní dokument, není k němu více psáno, max. rok, kdy byl vydán. Ale více se bohužel nedozvíme, a musíme sáhnout po jiné publikaci. Proto 4 hvězdičky..

právo právní dějiny, dějiny práva

Kniha Dějiny českého a československého práva do r. 1945 je v