milena8281 milena8281 komentáře u knih

Freed Freed E. L. James (p)

Posledním dílem se celá série uzavírá. Nebylo to špatné, dialogy obou hlavních hrdinů mě opět velmi bavily, i když je naprosto evidentní, že Christian se v tom silně plácá. Je zmatený a bojuje hlavně sám se sebou. Na někoho, kdo byl na začátku vyobrazen jako silná osobnost, sebevědomý a racionální muž, tady naopak vidím opravdu adolescenta, který si nevěří, pochybuje, snaží se za každou cenu mít kontrolu, a to se mu nedaří. Ana má jednoznačně navrch.

12.01.2022 4 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Tento díl byl docela strašidelný, ale vnímám ho jako předehru k dalšímu vývoji postav. Je evidentní, že se změnila Amelia i John. Vypadá to, že jejich vztah stojí na křižovatce, a ani jeden z nich neví, kterým směrem se bude vyvíjet. Oba mají svá tajemství, která nejsou ochotní svému partnerovi prozradit. Já budu určitě chtít vědět, jak to dopadne.

12.01.2022 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Zajímavý příběh o osudu jednoho domu a jedné země. Příběh mě bavil a teď si ještě půjdu najít nějaká fakta o vile.

07.01.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

První kniha od autorky a já jsem nadšená. Užila jsem si každý řádek a krásně si u knihy odpočinula.

21.12.2021 4 z 5

Na pokračování Alanova příběhu jsem se těšila. Upřímně, nebylo to tak vtipné, jako 1.kniha, ale bylo to dobré. Stařík pokračuje ve své jízdě neohroženě a s neskutečnou dávkou štěstí, ani diktátoři a tyrani si na něj nepřijdou. Nejlepší byla reakce Vladimira, rozesmála i mě. Skvělé čtení

21.12.2021 4 z 5

Má přítelkyně Má přítelkyně Veronika Moreira

Jako informace o 3.manželce Jindřicha VIII. asi fajn, ale moc mě to nebavilo. Je pravda, že po uragánu, jakým byla Anna Boleynová, musela Jana Seymourová působit jako nudná šedá myš. Nejspíš to potřebovala Anglie i Jindřich.

30.11.2021 3 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Úžasná kniha. Děj krásně zamotaný, v půlce jsem si říkala, že viní mohou být všichni. A závěr.... uvěřitelný nebo neuvěřitelný? No, je potřeba přistoupit na to, že to byl autorčin záměr. Proč by praneteř slavné spisovatelky detektivek nemohla být nadaná policistka? A náhody neexistují, všechno většinou mívá nějaký účel. Já jsem si užila každou stránku a Kate Morton se zařazuje na seznam oblíbený autorek.

30.11.2021 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Tento díl byl zatím asi nejlepší, napínavý od začátku až do konce. Trochu jsem se v závěru bála o Johna .... A teď už se těším na další pokračování.

09.10.2021 5 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Krásná oddychovka, i když hodně předvídatelná, ale to mně vůbec nevadí. Mám takové příběhy moc ráda. Používám je k relaxaci jako terapii.

09.10.2021 4 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Akta Enzo jsou první série, kterou jsem přečetla celou, a také mě zároveň přivedly k autorovi. Peter May píše opravdu velmi pěkně, jeho knihy se mi líbí a kdykoliv mám čtecí krizi, on mě z ní vyvede. Je to moje sázka na jistotu. Jelikož jsem četla hodně názorů, že tato série se nevyrovná jeho trilogii z ostrova, nechtěla jsem si kazit požitek a nemíchala je. Teď jsou tedy Akta Enzo uzavřena a já se mohu pustit do dalších sérií. S Peterem Mayem rozhodně nekončím.

05.10.2021 4 z 5

Milostné dopisy Milostné dopisy Frieda Birkner-Mahler

Celá ta kniha byla divná. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu povídání o pejskovi a kočičce. Styl řeči mi připomínal Jane Austenovou, šroubovaný, nepřirozený, divné výrazy, přesto je z textu evidentní, že příběh se neodehrává v 19.století, ale až ve 20. a možná dokonce v druhé polovině. V té době se takhle snad už nemluvilo. A která anglická lady by oslovovala komorníka milý pane Smithy? A žádala ho, aby něco udělal? To by se snad i on sám urazil. Všechno bylo překrásné, půvabné, krásné, roztomilé .... Zápletka sice nebyla špatná, ale té vaty kolem .... ne, tohle mě vážně nenadchlo, a že já tedy přečtu všechno.

17.09.2021 1 z 5

Ženy z ostrova kamélií Ženy z ostrova kamélií Tabea Bach (p)

I druhý díl mě bavil. Moc dobře se to četlo, mělo to spád i napětí.

13.09.2021 4 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Překrásná kniha, pro někoho možná sentimentální, ale mně se moc líbila. Je v ní neuvěřitelná moudrost a přitom je její poselství velmi prosté. Život je dar, měli bychom si ho užívat a prožívat každý jeho okamžik naplno. Může být velmi jednoduchý, ale my si ho stále komplikujeme tím, že nenasloucháme svému srdci, snažíme se zapadnout a potlačujeme vlastní jedinečnost. Dnešní svět neustále někam spěchá a my netrávíme dost času s těmi, se kterými bychom měli a chtěli. Pomíchaly se nám životní hodnoty. Takhle kouzelná knížka nám je znovu ukazuje na krásném příběhu 3 jedinečných žen. Já jsem nadšená.

09.09.2021 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Tak trochu Titanic. Obě dějové linky měly své kouzlo. Líbilo se mi to.

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Hodně postav, hodně dějových linek, hodně detektivní práce. Příběh samotný je smutný, ale krásný.

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Další zajímavý román, který jsem si užila. Je neuvěřitelné, kolik informací a zajímavostí dokáže Brown do svého příběhu dostat. Neumím si ani představit, jak dlouho mu musí trvat, než knihu připraví. To je skutečně obdivuhodná práce. A to mě na tom strašně baví. Pokaždé, když ho čtu, říkám si, jaký má rozhled a znalosti. Pro mě je Brown Pan Mistr.

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

Čekala jsem klasickou romanci a ono ne. Příběh mě velmi příjemně překvapil a také potěšil. Těch hrdinů, kteří se v příběhu postupně probouzí, je tu víc a úžasně to funguje. A skoro jsem litovala, že nemůžu cítit ty vůně fíků a květin v horkém létě, nemůžu ochutnat tapas, tortilly a churros, zatančit si flamenco ..... moc jsem si příběh užila.

17.08.2021 4 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Tato kniha se nedá komentovat. Takže jen jedna věta na konec - doufám, že se Michelle bude moct setkávat se svým synem.

16.08.2021 3 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Krásně napsaný příběh. Mě to moc bavilo.

11.08.2021 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Tak trochu kráska a zvíře ..... půvabná mladinká dívka, která stojí na prahu dospělosti a svou budoucnost vidí vykreslenou v růžových barvách po boku své dětské lásky. A pak najednou cvak a z krásného snu se stává noční můra. To, co zprvu mělo vypadat jako akt pomsty se časem ukáže jako vášnivá "italská" romance.
Nakonec se mi to líbilo.

11.08.2021 4 z 5