milan2310 milan2310 komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Citově náročné

19.09.2017 5 z 5

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Trpké, rozhárané, místy až morbidní, ale donutil jsem se to dočíst.

05.09.2017 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dobře čtivé, hořko-hladivé.

05.09.2017 5 z 5

Na rozhraní - Krize a proměny současného světa Na rozhraní - Krize a proměny současného světa Miroslav Bárta

Velmi zajímavé čtení. Příspěvky několika málo autorů mě sice "nesedly", ale celkově jde o povedenou knihu.

09.08.2017 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Čtivé, ale hodně depresivní.

11.07.2017 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Velmi čtivé.

05.06.2017 5 z 5

Poznámky na krabičkách od sirek Poznámky na krabičkách od sirek Umberto Eco

Velmi zajímavé postřehy, byť omezené rozsahem novinového sloupku. Znalost italských reálií by určitě pomohla požitek znásobit, ale její neznalost není zásadní překážkou.

28.02.2017 5 z 5

Akademická příručka českého jazyka Akademická příručka českého jazyka Ivana Svobodová

Myslím, že tento projekt se vyloženě povedl. Líbí se mi jak z hlediska obsahu (myslím množství obsažených informací), tak i po stránce logického uspořádání. Přínosné jsou i poznámky ohledně kolizí výkladů v různých publikacích/zdrojích.

16.02.2017 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Výborně hodnocená kniha, mně ale "nesedla".

16.02.2017 3 z 5

Dějiny Ruska 20. století - 1.díl Dějiny Ruska 20. století - 1.díl kolektiv autorů

Velice obsáhlá kniha, kterou bylo jistě velmi složité vůbec "dát dohromady", a tak lze snadno odpustit těch pár gramatických či mluvnických chyb, můj veliký obdiv všem, kteří se na vzniku díla podíleli.
Pokud jde o vlastní informace, toto jsme se ve škole opravdu dozvědět nemohli. Ač jde v prvé řadě o faktografii, je velice barvidě doplněna svědectvími lidí té doby, názory a (do)vysvětlením odborníků či autorů.
Přiznám se, že jsem mnoho podrobných (zejména statistických) informací jen zběžně přelétl, chtěl jsem si udělat obrázek nejen o daném období, ale hlavně o Rusku a jeho lidech. Pokud můj celkový dojem hodně zjednoduším a zobecním, v historických souvislostech mi teď dává "ruská povaha" daleko větší smysl.
Už se těším na druhý díl.

31.01.2017 5 z 5

Demokracie v Americe I. Demokracie v Americe I. Alexis de Tocqueville

Skvělá kniha o demokracii, vzniku, vývoji a odlišnostech při různých počátečních podmínkách a vlivech. První díl spíše politologický, druhý díl (také doporučuji) pak spíše sociologický.
Doufám, že je povinnou četbou na fylozofických fakultách a politologických institutech.
Ke knize (a k autorovi) jsem se dostal díky odkazům v knihách F. A. Hayeka (především v knize Osudná domýšlivost).

16.12.2016 5 z 5

Trénujeme na maraton a půlmaraton Trénujeme na maraton a půlmaraton David Chalfen

Kniha mi posloužila k doplnění či potvrzení informací získaných z běžecké kuchařky "Škorpilova škola běhu", pro přípravu na můj první půlmaraton.

16.12.2016 4 z 5

Běhání - anatomie Běhání - anatomie Joe Puleo

Pro mě užitečný a přístupně zpracovaný doplněk běžecké kuchařky "Škorpilova škola běhu".

Škorpilova škola běhu Škorpilova škola běhu Miloš Škorpil

Jako začátečníkovi mi kniha pomohla dát mému běhu řád.