Na rozhraní - Krize a proměny současného světa

Po mimořádně úspěšné knize Povaha změny, v němž se kolektiv odborníků pod edičním vedením egyptologa M. Bárty, historika M. Kováře a vojenského specialisty O. Foltýna zamýšlí nad palčivými otázkami současné doby, připravili editoři další titul se stávajícími i novými spoluautory. Druhý svazek nabídne mimo jiné úvahy o vývoji a povaze kapitalismu v Evropě, o soumraku moderního státu, o právním státě či o tzv. ekonomické bezpečnosti, zamyšlení nad tím, zda Evropa stanula na prahu válečného konfliktu, zcela aktuální stať věnovanou Brexitu, jakož i studie o klimatických změnách a dalších tématech...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320722/big_na-rozhrani-krize-a-promeny-soucasn-1hU-320722.jpg 4.510

Kniha Na rozhraní - Krize a proměny současného světa

chamyl
07.06.2018

Různorodé úvahy o světě a společnosti s velmi proměnlivou úrovní zajímavosti. Pokud bych měl hodnotit jednotlivě, tak bych určitě využil celou škálu od jedné až po pět hvězdiček.
Překvapivě na mne působilo, že problémy s těžkopádností textu, občas hraničící až se samoúčelnou komplikovaností, jsem častěji registroval u akademicky aktivních osob, které přitom mají předávání informací v popisu práce, zatímco lidé "z praxe" se dokázali vyjadřovat zajímavě a přitom čtenářsky svěže. Nemám teď přitom na mysli hodnocení kvality samotných myšlenek, ale způsob jejich předávání.
Každopádně je dobře, že tato kniha vznikla a umožnila čtenáři další pohled na náš svět, tentokrát z české perspektivy.

milan2310
09.08.2017

Velmi zajímavé čtení. Příspěvky několika málo autorů mě sice "nesedly", ale celkově jde o povedenou knihu.

jprst
13.01.2017

Velice působivá kniha už jen proto, že nepoužívá obvyklá populistická vyjádření většiny našich současných politiků, ale střízlivě a uvážlivě hodnotí současnou situaci především v Evropě. Zvláště část věnovaná Brexitu dává námět k přemýšlení, jaký bude další vývoj EU.