Mikisan

Léto s KáťouLéto s Káťou. Trevanian (pseudonym)

Z téhle knihy jsem trochu v rozpacích. Ačkoliv anotace láká na psychologický horor, byl jsem překvapený milostným příběhem odehrávajícím se na 2/3 knihy lehounce šmrncnutým jakýmsi naznačeným tajemstvím. Autor příběh odpálil na posledních asi 20 stranách, za co má jeden bod k dobru. Nicméně se mi líbil styl psaní, který se i přes počáteční nudu postaral, že jsem zvědavý zdárně došel konce. Celkově mě to to moc neoslovilo, ale na dovolenou dobrý.

16.08.2016

Losí hovnoLosí hovnoLars Simon

Bláznivý, ale dost dobrý! Zábavná jednohubka, jejíž postavy si musíte zamilovat! Těším se na další díl, hlavně na Rainera!

07.06.2016

Zamilovaná hypnotizérkaZamilovaná hypnotizérkaLiane Moriarty

Opět skvělá kniha, mám její příběhy a styl moc rád. Někdo tu tvrdí, jak chybí napětí nebo nějaká super zápletka, myslím že o to v jejích knihách nejde. Všechno to jsou pohledy do srdcí obyčejných lidí se všedními i nevšedními starostmi, a to mě právě baví. To, že co ukazují navenek, není vždy úplný odraz jejich duše.

03.06.2016

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruAristoteles a Dante odhalují záhady vesmíruBenjamin Alire Sáenz

Sledoval jsem zacinajici pratelstvi dvou kluku prerusrajici v neco vic, zatimco jeden si to uvedomuje a druhy si to uvedomovat nechce. Nelze tu knihu poradne popsat, musite si ji precist.Pro me byla vyjmecna v tom,protoze vim.Vim jake to bylo popirat sam sebe,bat se nenaplneho ocekavani okoli a jak to muze bolet.
Je to kniha pro vsechny,kteri se museli naucit hrat podle jinych pravidel! :-)

18.05.2016

Skleněné dětiSkleněné dětiKristina Ohlsson

Hezký strašidelný příběh na jeden večer, který se bude zejména líbit těm mladším knihomolským nebojsům.

26.04.2016

Projekt potomekProjekt potomekGraeme Simsion

Jsem zklamaný! První díl nastavil laťku vysoko, tudíž očekávání bylo veliké. Jenže to i zklamání. Knihu jsem přečetl do konce a pořád nějak doufal v ty záchvaty smíchu jako u prvního dílu, až jsem se dobral konce a knihu smutně zaklapl.

14.04.2016

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáErnest Cline

Jakmile jsem se jednou ,,nalogoval,, do knihy, stala se z příběhu závislost. Velice čtivý, napínavý příběh u kterého přes těch 500 stránek budete chtít dát na jeden zátah, taková paráda a jen za 39 Kč v Levných knihám. Občas jsem si na netu musel vyhledat zmíněné hry a konzole, to jen pro celkový obraz. Na druhou stranu mě děsí život lidí v knize, ke kterému se zcela jistě blížíme. Do doby, kdy nám kyberprostor nabídne něco, v čem se ztratíme a na realitu zapomenem.

20.03.2016

Pamatuji si vás všechnyPamatuji si vás všechnyYrsa Sigurðardóttir

Dech beroucí napínavá duchařina šmrncnutá detektivkou. Žádná strana vás nenechá vydechnout a musíte otáčet jak zběsilý dokud se nedoberete konce.

04.03.2016

Po sezoněPo sezoněJ. Ketchum (pseudonym)

Humus, ale napínavé od začátku do konce.

25.01.2016

VězněnáVězněnáPavel Renčín

Moje první kniha od Renčína a jsem nadšen! Skvěle vykreslená atmosvéra temné Šumavy, baječný popis trýzněné duše a mysli a napínavý příběh u kterého zapomenete dýchat. Bezvadný počin. O to děsivější, když je napsán podle skutečné události. A co se týče přirovnání ke Kingovi na zadní obálce? Pavel Renčín je zatraceně blízko, takže jen tak dál.

06.12.2015

Koutkem okaKoutkem okaDean Koontz

Jedna kniha z jeho starší tvorby, co mě zklamala. Na tloušťku nehledím, ale příběh by měl větší spád, kdyby knihu zkrátil na polovinu. A to zbavení se záporáka? Čekal jsem něco excelentního. Velká škoda!

01.11.2015

Na co Alice zapomnělaNa co Alice zapomnělaLiane Moriarty

Doporučuji! Tahle kniha vás donutí zamyslet se nad minulým, přítomným a budoucím JÁ.

08.10.2015

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Detektivky temer nectu, ale tahle byla kamaradkou vychvalovana do nebes, ze jsem si ji v knihovne vypujcil.
Dal jsem ji na jeden nekolikahodinovy zatah s obcasnymi prestavkami na sesumirovani informaci a dedukce mi obracely palici naruby. A co myslite? Do posledni stranky jsem vedel kulovy. Chci zapomenout a precist si tenhle pribeh, u ktereho moje vylevy typu ,,ty vole,tak kdo to je" doprovazely stranku za strankou, znovu.
Kdo necetl, doporucuju!

23.08.2015

RevivalRevivalStephen King

Neskutečný, neskutečný, neskutečný!!! Když už si myslíte, že docházíte k nějakému závěru, příběh se ostře zatočí úplně jinam a vy jen zase musíte číst. A posledních 60 stran je jako byste seděli v Raketě silnic na okruhu a řítili se rychlostí světla. Klaním se!!!

28.06.2015

OheňOheňMats Strandberg

Druhý díl potěšil, stránky plynou samy a Vyvolené s vámi sdílejí svůj příběh. A ten konec, málem i slza ukápla. Skvělé!

15.06.2015

KruhKruhMats Strandberg

Bavilo mě to. Od začátku napínavé, zajimavé a rychle plynoucí. Autoři to hezky napsali...pro naše náctileté já :-)

09.06.2015

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Další super vyprávění, kdy vás příběh v táhne a pak se jen divíte, že už jste na konci. Jen ať píše dál :-)

28.05.2015

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Jak už tu někdo psal. Něco jako Vyprávěj šmrncnutý erotikou. Skvěla, zábavná kniha, kterou i přes svůj počet stránek zhltnete na posezení. Žádné natahané popisování, stručné a čtivé. Nevadilo by mi, kdyby příběh pokračoval dál a dál a dál :-)

22.05.2015

Muž jménem OveMuž jménem OveFredrik Backman

Na Oveho nezapomenu! A až se mi bude zdát, že se tomu tak stává, přečtu si jeho příběh znova. Proč? Protože měl velké srdce!!!

23.04.2015

Klejinčino tajemstvíKlejinčino tajemstvíZdenka Hamerová

Chvíli jsem si musel zvykat na styl psaní a do 3/4 knihy jsem si myslel, jaké čtu klišé. Nicméně zvědavost byla silnější a závěr mi toho spoustu vynahradil. Pořád je to fajn příběh na pár tmavých večerů.

30.03.2015

OddílOddílNick Cutter

Nechutné, detailní popisky scén zaručí husí kůži na těle. Je to kniha, kterou budete muset odkládat než se vám zase srovná žaludek a budete moc pokračovat v příběhu, co má rychlý spád. Paráda!!!

18.03.2015

NevinnostNevinnostDean Koontz

Je mi fakt líto toho hodnocení, jako kdyby to už nebyl on :-( Příběh se táhne jako smrad, opakující se popis stejné scenérie a slovních spojení, žádná pořádná akce. Kam se poděl klasický Koontz???

09.03.2015

Šílená hraŠílená hraSebastian Fitzek

Četl jsem zatím všechny autorovi knihy a tahle byla pro mě nejlepší! Zaujme hned na prvních pár stránkách a zbytek se řítí jak neřízená střela. Jen ty tiskové chyby mě malinko štvaly. Fakt ten příběh měl grády!

27.02.2015

SaeculumSaeculumUrsula Poznanski

Jak tu mnozí psali. I přes počet stran se kniha četla velice rychle. Zajímavý a napínavý příběh, který vás nenechá, dokud nezodpoví všechny otázky nasbírané v průběhu čtení. Pokud se líbil Erebos, tak doporučuji :-)

04.02.2015

Projekt ideálna manželkaProjekt ideálna manželkaGraeme Simsion

Kniha me chytla hned od zacatku. Nejdrive jsem si Dona predstavoval jako Sheldona. Pozdeji me tato predstava opustila.Nicmene pribeh mily, vtipny a rychleplynouci. Fakt jsem mu fandil :-)

10.01.2015

Paměti imaginárního kamarádaPaměti imaginárního kamarádaMatthew Dicks

Kniha me na zacatku bavila,uprostred drasala nervy a na konec rozplakala. Bajecna kniha!!!

31.12.2014

AsylumAsylumMadeleine Roux

Příběh má velký potenciál, jen minimiálně využitý. Přirovnal bych to to sešitkům Stopy hrůzy. Kdyby tohle téma zpracoval Stephen King, určitě by to bylo tisíckrát lepší.

25.12.2014

Temnou chodbouTemnou chodbouLois Duncan

Pro mě to byla jednohubka na jedno deštivé odpoledne. Takové příjemné čtení na způsob Stopy hrůzy :-)

18.12.2014

Seznam tajných přáníSeznam tajných přáníLori Nelson Spielman

Hezký, milý, trochu emotivní příběh. Odpočinková četba na pár jízd vlakem. Jen mi na knize něco nesedělo, možná předvídatelnost, nevím. Ale četby nelituji :-)

16.12.2014

(Ne)obyčejný kluk(Ne)obyčejný klukR. J. Palacio (pseudonym)

Nádherná, citlivá a dojemná knížka o tom, že Ať vypadáme, jak vypadáme, jsme uvnitř všichni stejní :-)

24.10.2014