Mikako Mikako komentáře u knih

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dlouho jsem kolem této knihy kroužila, ale nijak zvlášť mě nelákala. Kolikrát jsem jí otevřela a nakonec jsem sáhla po jiné. Asi to bylo tím, že když je nějaká kniha, nebo autor, hodně vychvalovaná/ý zpravidla mě zklame. To samé jsem očekávala od Ženy v kleci.
Ale tohle je ono! Konečně kniha, která mě nutila číst kdy jen to aspoň trochu šlo. Měla vše - sympatické postavy, výbornou zápletku, napětí, originalitu a skvělý konec. Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, co jsem kdy četla! :-)

14.06.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nádherná kniha. Tolik krásných emocí ve mě už dlouho žádná nevyvolala. Mnohokrát jsem zjistila, že se při čtení usmívám jako blbeček :-)
Věděla jsem, že příběh je vyprávěný psem a trochu jsem se toho bála, ale je to opravdu něco tak krásného. Člověk při čtení uvěří, že takto psi přemýšlí, prožívají, cítí a touží... Krása!

30.05.2017 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Jako kniha od Viewegha se to celkem dá číst ;-) nejsem zrovna jeho fanoušek...
A i když to je málokdy, tak tady je film lepší - můj oblíbený :-)

23.05.2017 3 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Nebylo to úplně špatné, ale ani dobré.
Předně to bylo strašně naivní. Dva sedmnáctiletí puberťáci si ani nedají pusu a už prožívají lásku nad lásky... A vlastně to dvě třetiny knihy ani neví a najednou bum: láska jako blázen :-D No dobře, bylo to spíše špatné, než dobré... A nebo nemám pro tuto knihu už ten správný věk. Ale jako oddychovka (jako že opravdu hodně oddychovka) - proč ne. Drsného motorkáře si přeci jen představím jinak, než sedmnáctiletého kluka :-)

22.05.2017 2 z 5

Oběšení psi Oběšení psi Jens Henrik Jensen

KONEČNĚ jsem se tím prokousala, vůbec mi to nešlo číst. Zápletka asi nebyla špatná, hlavní postava je celkem i sympatická... Ale na mě to bylo moc politické. Snad by mi stačilo, kdyby se autor držel prvních podezřelých...
Takhle dlouho jsem knihu snad ještě nečetla. O to více lituji, že jsem si ji koupila :-(

06.04.2017 2 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Chvilkový návrat do dětství :-)

05.03.2017 5 z 5

Besídka zvláštní školy Besídka zvláštní školy Miloslav Šimek

Skvělé povídky! Musím říct, že jsem se opravdu dobře bavila! Při cestování vlakem je to naprosto perfektní čtení, stejně tak doma u sklenky vína :-) Krása!

21.02.2017 5 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Čekala jsem asi trochu něco jiného.
Je to kniha, kterou nejde číst v kuse, ale jen třeba dva - tři dopisy, nebo básně a zase příště.

21.02.2017 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Kniha se četla dobře. Ale čekala jsem víc. Víc stísněnosti, víc napětí, víc psycho. Jan je divnej. Pořád tak úplně nevím, jestli byl kladný, nebo trochu psychopat a nebo prostě jen magor. Ale to je všechno OK. Ale co ten konec? Je pravda, že děj si tak jako plynul a potom trochu drama a the end. V pohodě. Ale mě tam chyběly ještě tak dvě kapitoly.

10.02.2017 3 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Asi jsem od toho čekala víc. Hezká obálka a zdařilá reklama od nakladatelství udělala své :-)
Rozhodně nelituji, že jsem si knihu koupila, ale prostě mi tam chybělo napětí. Necítila jsem z toho ani žádnou stísněnost. Celou dobu si to tak pozvolna plynulo a najednou přišlo rozuzlení. Kdo je Netvor mě napadlo hodně brzy a tak jediné překvapení pro mě byla Lydia.
Vůbec to není špatné, ale žádné ách se nekonalo.

19.01.2017 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná kniha. Na obsáhlejší hodnocení mi schází ta správná slova. Ale myslím, že nebudu jediná, komu Malý princ vehnal slzy do očí.

26.12.2016 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Každá kniha s Lincolnem Rhymem, kterou jsem dosud přečetla, mě utvrzuje v tom, že Jeffery Deaver je geniální mistr svého řemesla! Tolik zvratů v jedné knize...
Vůbec jsem neměla problém se začtením, kniha mě vtáhla od první stránky a nepustila mě až dokonce. Děkuji za to!

24.12.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Další krásná kniha od Jojo :-)
Mně se moc líbilo střídání přítomnosti s minulostí, proto se mi i více líbila část z let 1960 až...
S rozpoznáním doby jsem neměla problém, dobře se mi orientovalo a kniha mě naprosto vtáhla do děje :-)

13.10.2016 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Výborná kniha, musím říct, že jsem si Rhyma vážně zamilovala!
I když se snažím, opravdu nemůžu vymyslet nic, kvůli čemu bych neměla dát opět plný počet hvězd :-)
Prostě dokonale vymyšlené a napsané a nakonec vše skvěle zapadne jako dílky puzzle :-)

03.10.2016 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Tak tohle byla hrozná nuda. Chtěla jsem něco lehčího, jen takový relax, ale co je moc... Pro tohle bych nepotřebovala ani mozek... Erotické části všechny na jedno brdo, samé Ježiši Ano, udělej se pro mě! :-D Přečetla jsem dvě a pak jsem je přeskakovala. Přiznávám, že na konci jsem přeskakovala po odstavcích s vidinou poslední strany. Ne... Tohle byl fakt úlet...

16.09.2016 odpad!

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Čtivě napsaná kniha. Četla jsem jich od autorky již více než polovinu a tuto řadím mezi ty lepší :-)
Velmi mě baví návraty do minulosti, které jsou pro Camillu tak typické. Vždy se vše perfektně propojí. A i když je pro mě zápletka často předvídatelná, ale to nejen u této autorky, stejně je pro mě kniha zajímavá až do konce a to kvůli hezkému příběhu Patrika a Eriky :-)

01.09.2016 4 z 5

Adele Adele Chas Newkey-Burden

Nikdy bych nevěřila, že biografie může člověka dojmout. A přesto se to stalo. Jak by řekla Adele: Já jsem se z toho po*rala! Skvěle napsaná kniha o úžasné a nádherné ženě.
Citace: A přece, i přes nespornou vznešenost, její kouzlo bude vždy vycházet z toho, že když je odzpíváno a hotovo je Adele někdo jako ty...

24.07.2016 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Nádherná kniha, příběh, postavy. Chtěla jsem oddychovku a nic moc jsem od této knihy nečekala. V komentářích se hodně objevuje, že je slabší oproti 'Než jsem tě poznala', která byla prostě úžasná. Nemám stejný názor. Je to prostě úplně něco jiného. Rozhodně je to menší romanťárna, ale za to se zde poukazuje na jiné lidské hodnoty... Příběh vypráví více postav, což za mě bylo originální a skvěle se vše doplňovalo. A, páni, jako bych po dočtení cítila slaný vzduch a slyšela zpěv keporkaka :-)

15.06.2016 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Označení "pro silné povahy" nechápu. Nebylo to nijak hrozné, jen hrozně nudné. Přečetla jsem to, ale také mi to podle toho trvalo. Začetla jsem se až někde za půlkou. Otevřený konec mě vyloženě naštval, kniha vlastně nebyla vůbec ukončena. Jen najednou došly stránky. Ne, do dalšího dílu nejdu, radši si konec domyslím :-)

08.06.2016 1 z 5

Klasická italská kuchyně Klasická italská kuchyně Marcella Hazan

Nádherná kniha, nádherná kuchařka, nádherné ilustrace. Jsem velmi ráda, že jsem do této knihy investovala, protože každým uvařeným jídlem se mi ta investice několikanásobně vrací. :-)

03.06.2016 5 z 5