Adele

HOLKA ODVEDLE, KTERÁ DOBYLA SVĚT Životní příběh britské zpěvačky Adele Britská zpěvačka a skladatelka Adele (celým jménem Adele Laurie Blue Adkinsová) před několika lety uhranula celý svět svou debutovou deskou Adele 19. Od té doby mladá Angličanka s krásným hlasem a chytlavými hity vylétla na nejvyšší stupínky popularity, získala si miliony fanoušků a k tomu celou řadu ocenění, včetně cen Grammy, Oscara či Zlatého globu. Mimo to je držitelkou Řádu Britského impéria a dlouhodobě nejprodávanější britskou zpěvačkou, v prodejích předčila dokonce i Madonnu. Kdo je však Adele doopravdy? Neuvěřitelný talent, pěvecký uragán i nekompromisní osobnost, ale také obyčejná zranitelná mladá žena z Londýna. Nepravděpodobná celebrita. Nechte se pozvat do jejího života i zákulisí koncertních pódií. Kniha mapuje životní osudy Adele až do listopadu 2015, kdy jí vyšlo nejnovější CD Adele 25....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/284860/adele-82O-284860.jpg 4.210
Originální název:

Adele: The Biography (2011)

Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno:, Metafora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
dexterman
02. dubna

Adele mam hrozně rad . Kniha je napsána velice dobře . Hlavně vtipně prokládaná tím co Adéle kdy řekla . Hlavně její postoj ke slávě je velice humorný . Tahle kniha je příkladem toho že nezáleží na tom jak vypadáte . Publikace velice dobra . Však jediné minus vidím v neustálém srovnávání s Amy W . Což opravdu vadí když to čtete několikrát za sebou .pusobi to pak dost otravně

Mishell14
09. ledna

Kniha dobrá hlavně vtipně a "lidsky" napsaná. Jediné co mi ale vadilo, že tam často je Adele srovnávaná s Amy W. A celkově s dalšími zpěvačkami chybělo mi i víc z jejího dětství a dospívání které se v podstatě shrnulo do jedné kapitoly. Ale jak by řekla asi Adele ,,Nikdy jsem nechtěla být dokonalá." takže ani tahle nemůže vlastně dokonalostí být.

Mikako
24.07.2016

Nikdy bych nevěřila, že biografie může člověka dojmout. A přesto se to stalo. Jak by řekla Adele: Já jsem se z toho po*rala! Skvěle napsaná kniha o úžasné a nádherné ženě.
Citace: A přece, i přes nespornou vznešenost, její kouzlo bude vždy vycházet z toho, že když je odzpíváno a hotovo je Adele někdo jako ty...

bookcase
16.06.2016

Zajímavý, vkusně i s humorem napsaný životopis mé oblíbené zpěvačky. Tahle holka má páru, ale přitom si v hudbě i textech zachovává ženskost.

hana.hanigerova
25.05.2016

Tato kniha mě dostala! Bohužel ne formou, ale příběhem, který psal sám život. Adele je fascinující žena - je vlastně člověk z lidu, a její talent ji "vystřelil" až do výšin. Ačkoliv nejsem její velký fanoušek, tak musím uznat, že mě její životní příběh zaujal. Především díky tomu, že já sama jsem se od malička věnovala zpěvu a bohužel jsem ho po nástupu na VŠ "pověsila na hřebík". Když jsem si knihu četla, dost mě to mrzelo a říkala jsem si, že se k tomu musím vrátit. Musím zase začít zpívat!
Při čtení knihy jsem měla hned chuť si pustit její písně - poslouchat, nechat se unášet jejím příběhem a zamýšlet se nad tím vlastním. Člověk si uvědomí, že všichni máme stejné možnosti. Každý z nás se narodí s nějakým talentem a je pouze na nás, jak s ním naložíme a jestli se prosadíme. Ani rodinné bohatství a dobré jméno nemusí být vždy zárukou úspěchu (a určitě ne kvality).
Aneb "Když to máš, tak to ukaž!"

Co se mi na knize nelíbí, je to, že se v textu neustále objevovalo, že se stane to a to. Přišlo mi to prostě zbytečné. Nevím, proč bych si o tom měla číst, když je to součástí příběhu a stejně se o tom bude psát v další kapitole. Autor se mě snaží nalákat k tomu, abych četla dál? Asi. Ale mě to akorát otrávilo.