michimuller michimuller komentáře u knih

Hobitek pan Bilbo prostě byl super, když jsem ho četla v mládí a je skvělý zas i po 20 letech, i když se od té doby můj vkus orientoval někam úplně jinam. Dostala jsem se k němu ve formě senzační audioknihy čtené moc příjemným hlasem Vladimíra Kudly. Nejoblíbenější postava určitě Glum, možná i díky filmovému zpracování trilogie pána prstenů, kde byl Glum jedinečnej. Páni trpaslíci mi splývali dohromady a ani na konci jsem nevěděla kterej je kterej, ale to určitě neubírá kouzlu této nádherné pohádce ze Středozemě. Jen mi bylo líto, že drak Šmak bylo jen takové okrajové dobrodružství. Doporučuji vyzkoušet tuto audio knihu, která dává Hobitovi další rozměr.

05.03.2015 5 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Malinkatý kretén je malinkatý kretén...prostě oddychovka, když je člověk ze všeho světa tak nějak na dně a sahá mu po krku deprese, tohle ho donutí se začít smát. A pokud máte doma ještě navíc pejska, podíváte se do jeho oddaných očí a v hlavě vám zazní hláška jak vás má páníčka na salámu, dáte autorce hvězdiček klidně šest. V tomhle se dá číst a listovat celý život.

12.02.2015 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Skvělá audio kniha, řekla bych že těm chodícím knížkám přicházím na chuť víc a víc. Povídky sice nepatří mezi mé preference, ale Sapkowskému se Geralt opravdu povedl, nejen v této knížce. Zopakovala jsem si ji po letech znovu. Líbila se mi tehdy i teď. Krásná pohádka.

11.02.2015 5 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Knížku jsem přečetla s jistým sebezapřením. Po 15 knížkách s Temperance Brennanovou mi neteř Tory příjde jako nepovedená inovace. Shrnuto jedním slovem naivní. Jistě detektivka je určena pro naprosto jinou věkovou skupinu tak se není co divit. Prostředí ostrova s opicemi a polodivocí psi ano, ale vztahy mezi hlavními postavami to určitě ne. Tuhle dětskou řadu nechávám už ležet bez povšimnutí a věřím, že si najde své čtenáře, kterým se bude líbit.

15.01.2015 2 z 5

Svaté kosti Svaté kosti Kathy Reichs

Izrael, konspirační teorie, teologické otázky, hrobka a kosti Ježíše Krista...Tématika, která mi nesedí, proto nebudu komentář nijak rozvádět. Knížka neskončila v nepřečtených a dobrala jsem se konce, ale neužívala jsem si ji jako jiné romány, více méně jsem vnímala spíš postavu Ryana, než že Tempe řeší "nejožehavější případ své kariéry".

15.01.2015 3 z 5

Smrtící rozhodnutí Smrtící rozhodnutí Kathy Reichs

Brilantní vyprávění soudní antropoložky, naprosto mi nevadí rozsah knížky, čte se jedním dechem, odborná terminologie a znalosti podávané normální čtenářské veřejnosti zaslouží i hvězdičku navíc.Já jsem se u této knížky dobře bavila.

15.01.2015 5 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Pořídila jsem si čtečku a dostala k ní tuto knihu + 14 dalších dílů pokračování. Skvělé čtení přesně podle mých představ. Zápletka je precizní, všechny nitky někam vedou, každá otázka má svoji odpověď. Popisy místa činu mi přijdou jako z pera forenzní laboratoře kriminálky Las Vegas. Vyloženě jsem si užívala znalostí soudní antropoložky a autorky, knížce to přidává na autentičnosti. Nejen že se u knížky dobře bavím, ale obohatí mi rozhledy v mnoha oblastech. Není to jen taková "detektivka" se zajímavým příběhem, mě je Tempe Brennanová velice sympatická. Malinké mínus já nemusím zdvořilostní větičky ve francouzštině, ty mi tam příjdou zbytečné.

15.01.2015 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Souhlasím že Vraní dívka je jen pro silné povahy, které se dokáží překecat ji dočíst celou. Severské perly detektivek jsou zřejmě velmi přeceňované! Vraní dívka byla pro mě jen o něco málo záživnější než směrnice ISO...bohužel.

28.12.2014 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Pro mě spíše velké zklamání...začátek cca 100 stran jsem zvládla 2x odložit na neurčito a vrátila se ke knize díky mnoha recenzím, že se se začátkem potýkalo více čtenářů. Potom knížka nabrala na ději a docela mě bavila až do třetí části. Ta mi přišla opět jako vytržená z kontextu a naprosto mi do děje nepasovala. Nečekala jsem naivní konec samozřejmého happyendu, ale takový vykonstruovaný konec dvou psychicky narušených jedinců mi přišel prostě mimo mísu. Jako by to už autorku vyčerpalo a unavilo škorpení hlavních hrdinů a rozhodla se potrestat hlavně čtenáře. Od filmového zpracování mě to naprosto odradilo... Doporučuji přečíst bez první a poslední části, co mi přišly jako naprostá ztráta času a věřím, že to románu velice prospěje.

28.12.2014 2 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

Lykantropie pro teenagery, nebo spíše pro slečny. Milá, příjemná knížka na dovolenou jak dělaná, populární tématika současnosti, ničím nepřekvapila ani neurazila, prostě příjemně strávený čas nad knížkou nad kterou nemusíte přemýšlet. Určitě ji více ocení o generaci mladší čtenářky.

04.12.2014 3 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Jako mnoho dalších lidí jsem viděla seriálové zpracování Dextra a zcela jednoduše mě bavil. Na knihu jsem narazila až hodně později a nic světového jsem od příběhu nečekala. A kdo nic neočekává, nemůže být zklamán, já ovšem naopak byla nadšená. Výborně psaný příběh v "ich formě" se četl sám. Oproti seriálovému Dextrovi byl daleko více sarkastičtější a trousil bonmoty při každé příležitosti, sociopat a masový vrah, kterého si čtenář musí zamilovat. Příběh plný paradoxů ani náhodou nenudí. Rozhodně mi nevadila seriálová tvář Dextra a musím říct, že tenhle knižní je daleko lepší! Doporučuji a čtu další pokračování.

04.12.2014 4 z 5

Zajatci z pravěkého moře Zajatci z pravěkého moře Steve Alten

Další vynikající knížka série o Meg. Pan Alten na skvělém příběhu staví další zápletku, aniž by začal čtenáře nudit. Dalo se předpokládat, že v gradaci děje by mohli přijít megalodoní miminka. Děj zasazený zčásti do mořského parku v Dubaji, kam byli malé megalodoní slečny převezeny a ústřední postavou je Taylorův syn. Další ponory do Mariánského příkopu, hlubinné ponorky a objevení dalších prehistorických tvorů okořeněné první láskou hlavního hrdiny. Skvělá kniha i bez návaznosti na předchozí díly série. Doporučuji všem milovníkům oceánografických románů.

27.11.2014 5 z 5

Hlubina Hlubina Steve Alten

Skvělé pokračování románu s obrovským fantastickým megalodonem v hlavní roli, tentokráte ubytovaném v obrovském akváriu. Moderně pojatý příběh vystavěný na předchozím díle série o Meg, kterou přepadly mateřské pudy. Napínavý příběh ani na okamžik nepolevuje, na své si přijde každý milovník žraločí tématiky. Určitě doporučuji čte se jedním dechem.

27.11.2014 5 z 5

Vlčí hora Vlčí hora Ivana Ondriová

Hysterka a psychopat aneb dva pitomci v lese! Do nádherné přírody zasazený mrazivý příběh dvou nesympatických postav. Co dělá na vysokohorském treku městská fiflena? Kňourá ... hodně neuvěřitelný příběh, ovšem na druhou stranu skvěle napsaný a s precizně budovanou atmosférou. Víkendovka. Chvilkama mi to dokonce připomínalo Karikův styl. Tohle vlastně není vůbec špatná knížka, jak by se z komentářů mohlo zdát. Jednu hvězdu dolů za zbytečný sex 100x jinak a za naprosto ulítlé chování vlka, stačilo na konci napsat, že to byl zatoulaný pes z nějaké samoty a bylo by to o level nahoru.

21.06.2022 4 z 5

Krátká paměť pana rady Krátká paměť pana rady Arto Paasilinna

Kdo nic neočekává, nemůže být zklamán. Můj první román tohoto absurdního Fina, co se s tím moc nepáře. Jako audiokniha to bylo strašně krátký! Sklerotik Taavetti byl neskutečný a já fandila hlavně taxíkáři, ať ho někde nenechá! Tak neuvěřitelně promyšlené plány starých pánů na likvidaci a devastaci farmářské usedlosti, že jsem do poslední chvíle nevěřila, že to uskuteční. Jsou staří a vlastně už můžou všechno....

Za hranicemi lesa Za hranicemi lesa Adéla Jedlitschková

Hezká pohádka. Možná spíš určená pro jinou mladší generaci, mě stylem vyprávění připomínala Eragona, nebo zlatý kompas. Užila jsem si ji jako vánoční bonbonek, knížka plná kouzelných tvorů, cestování za obzor reality, ponoření se do kouzelných světů, sem tam nějaký ten zloun a padouch, bez kterého to nejde a spousta učení se něčeho, o čem člověk doposud neměl páru, že to existuje. A jako bonus krásná obálka.

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Obr z mlhy je hodně jiný, než čtenář z krátké upoutávky očekává. Thriller ano, ale neuvěřitelně depresivní. Jestli je to tím vybydleným městem, nebo sociální úrovní obyvatel Detroitu, nebo mystery linkou navázanou na prastarou legendu, v každém případě tenhle Francouz umí stvořit husí kůži a ponurou atmosféru do všech detailů. Ta bezmoc detektiva Mitchella byla úplně hmatatelná. Psycho noir jak má být.

Poslední roky s Karlem Poslední roky s Karlem Luboš Procházka

Je až neuvěřitelné, co někdo nazývá knihou...přečteno se sebezapřením jako poslední knížka do splnění Výzvy 2021. Nejsem fanoušek Karla Gotta a bulvár mě nezajímá, ale pan Gott byl charismatická osobnost, která si něco takového nezasloužila. Už vůbec ne od tvůrců, kteří tuhle slátaninu pojali asi jako když pejsek s kočičkou, vařili dort. Jestli tenhle brak je literatura faktu, ať si každý udělá obrázek sám. Jediná zajímavá a lidská pasáž formou rozhovoru, vzpomínání matky paní Dominiky na setkání s Karlem...Trochu málo na knihu! Je to zoufalý pokus paní Dominiky o zviditelnění se a dost žalostný. Bonusové kapitoly o její promiskuitě jsou pak úplně tristní! Nechápu jak může vůbec nosit svoje příjmení Gottová. Tohle rozhodně není zpověď jeho nejbližších o posledních letech s Karlem!

28.07.2021 odpad!

Smrt ve sloní trávě Smrt ve sloní trávě Jaroslav Mareš

5/5 naprosto zaslouženě a protože znám i jiné autorovi dílka, tahle knížka byla docela obšírná. Lovecká kniha z širokého záběru Afrického kontinentu a přesto spoustu zážitků popisuje i v jiných knihách a to nejen on. Lovecké báchorky a legendy, co se povídají kolem táboráků krásně sepsány a udělaly dojem i v psaném projevu, proloženy vlastními zkušenostmi z cest, prostě super. Jako bonus nádherné obrázky.

24.06.2021 5 z 5

Zlý vlk Zlý vlk Nele Neuhaus

Tématika pedofilie není můj šálek kávy a přes zajímavý začátek jsem se do čtení postupně musela nutit. Knížka není vůbec napsaná špatně, ale za mě "hnus fialovej" co jedna bytost je schopná dělat druhé, ještě ke všemu zaštítěná sociální organizací...

09.02.2021 3 z 5