Smrt ve sloní trávě

Smrt ve sloní trávě https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12993/smrt-ve-sloni-trave-12993.jpg 5 23 6

Vyprávění o dobrodružných a nebezpečných výpravách africkou divočinou. Českého cestovatele a autora cestopisů již od dětství přitahovala tajemná Afrika šamanů a nebezpečných zvířat. První cestu do Afriky uskutečnil v roce 1965, z poslední výpravy se vrátil letos v srpnu. V této knize popisuje zejména lov na divoké šelmy, které útočily na lidi. ... celý text

michimuller
24.06.2021 5 z 5

5/5 naprosto zaslouženě a protože znám i jiné autorovi dílka, tahle knížka byla docela obšírná. Lovecká kniha z širokého záběru Afrického kontinentu a přesto spoustu zážitků popisuje i v jiných knihách a to nejen on. Lovecké báchorky a legendy, co se povídají kolem táboráků krásně sepsány a udělaly dojem i v psaném projevu, proloženy vlastními zkušenostmi z cest, prostě super. Jako bonus nádherné obrázky.

bruntal
13.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha o africké fauně a přírodě celkově. Poslední kapitola, bohužel zřejmě pravdivá, se mi těžko rozdýchávala.

ocs
16.11.2016

Kniha je to opravdu skvělá.

Smutné je, že ji pan Mareš nenapsal, nýbrž opsal: https://www.goodreads.com/book/show/762732.Death_in_the_Long_Grass

Jekysek
17.08.2015 5 z 5

Čtivá kniha, složená z mnoha různých příběhů.
Líbí se mi, jak pan Mareš plynule přechází mezi vyprávěními o různých lovcích, vlastních zkušenostech ze Safari, příběhy o lidožravých šelmách...
Úchvatné ilustrace krásně vyprávění doplňují. Mohu jen doporučit =)

KubaKJ
26.08.2012 5 z 5

Nejlepší knížka o Africe, kterou jsem četl. Celá trilogie je dobrá, ale Smrt ve sloní trávě vede!

bstejs
21.05.2012 4 z 5

Smrt ve sloní trávě je první knížkou z trilogie pana Mareše (Smrt ve sloní trávě, Šepot buše, Ve stínu baobabů). Knížka se dobře čte a skvěle popisuje život afrických zvířat, takže milovníci Afriky si přijdou na své :)