MichelleKing MichelleKing komentáře u knih

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Ooooo....dobře, jsem velkým fanouškem Stranger Things a proto jsem se rozhodla si některé knihy z toho temného světa přečíst.
Napíšu to asi tak, že pokud jste fanouškem i Vy, získáte trochu více informací o minulosti s Brennerem a jeho laboratoří. Je zábavné dostat se do toho, kdo je kdo a jak to celé začalo, ALE je to takové celé trochu pomalé a trhané.
Knihu bych doporučila fanouškům seriálu, ale opravdu bych to nedoporučovala ostatním. Nelituji přečtení, bavilo mě to. Jen si myslím, že to mohlo být lepší.

22.01.2023 1 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Mistr hororu píše své skvělé fantasy dílo založené na kombinaci Pána prstenů, Dobra, Zla a Ošklivosti.

14.08.2021 3 z 5

Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera Rochus Misch

Rochus Misch se zdá být spolehlivým a přímočarým vypravěčem, ale je jasné, že (jako mnozí) vidí pouze stranu Der Führera, kterou Hitler chtěl, aby viděl.
Mischova kniha je dobrá četba, s patosem, historickými a osobními anekdotami a velkým napětím.
Když čtete paměťovou osu, je užitečné si uvědomit, že pro každou "skutečnost" o Hitlerovi, najdete její údajné vyvrácení někde jinde. Přinejmenším některé z těchto pověstí vznikly s Hitlerem samotným.
Jeden příklad Mischova slepého bodu: Uvádí, že Hitler nikdy nenosil u sebe zbraň. Ale také poznamenává, že Hitlerovy kapesní kalhoty byly nahrazeny kůží. Misch nebyl schopen dát dvě a dvě dohromady a uvědomit si, že Hitler tajně nosil malý revolver většinu času, což víme od jiných spisovatelů. Je jasné, že Misch byl najat, protože byl nevinný. Je to opravdu poslední Hitlerův svědek, poměrně spolehlivý s dobrým zdrojem a osobností. Doporučuji!

13.09.2017 5 z 5

Zkáza Zkáza Jay Bonansinga

Trošku jsem s této knihy měla obavy . Guvernér padl je po bitvě. A co dál .?. Je tu příběh Lilly a jejího městečka. Ano, opět hordy zombie a řešení mnoha životních situacích stále dokola. První knihy byly úžasný, ale zdá se mi, že už je to celkem nuda. Přijde mi jako by autor chtěl na slávě Walking Dead a jeho předchozích dílů vytřískat možná co nejvíce $$$

14.09.2015 4 z 5

Na vrchol Na vrchol Nicholas Binge

Tak tohle opravdu nebyla kniha, která by mě bavila.
Záhadně se objeví obrovská hora a týmy vědců a lidí s různými oblastmi odborných znalostí se vydají na misi, aby na horu vyšplhali, studovali ji... a přitom doufají, že vyřeší tu velikou záhadu.
Nejprve byla kniha napsána v epištolním formátu. Dopisy byly od jednoho z průzkumníků jeho neteři. Rozhovory nebyly jen dokumentovány, byly dlouze popisovány. Všechno bylo ve skutečnosti podrobně popsáno. Už jen délka těchto dopisů mě přiměla o nich pochybovat, což zničilo mou schopnost užít si příběh. I kdyby měl být hlavní hrdina talentovaným spisovatelem, kdy by měl čas napsat tyto dopisy?
Zbytek postav se zdál duchoprázdný, protože členové týmu byli buď na obtíž, nebo přátelští, kdo ví co a kdo se zdá, že něco skrývá. Stejné cvičení jako u jiných „průzkumných“ knih.
Moje pozornost se jen toulala. Pořád jsem kontrolovala, kolik stránek z knihy ještě zbývá přečíst, a to nikdy není dobré znamení. Myslím, že dvě hvězdy, protože to nebylo tak hrozné. Prostě to nebylo pro mě.

20.02.2024 2 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Další ukázkový příklad toho, proč některá pokračování chutnají jako napůl vařené jídlo.
Talisman byl zážitek sám o sobě, román, u kterého se dalo jen spekulovat, který autor kterou část napsal. Byla to také úžasná směs žánrů: horor, dospívání a fantasy.
Jediný důvod, proč jsem se rozhodla přečíst si pokračování, byl ten, že jsem milovala Talisman. Zklamání je asi jediná emoce, kterou k této knize mám.
Nepodařilo se mi s Černým domem spojit a nejsem si úplně jistá proč. Talisman se mi opravdu hodně líbil, ale tento návrat mi připadal vynucený a příliš posedlý tím, že jde spíše o knihu Temné věže.
Karmínový král...bla di bla bla !!!

04.12.2023 2 z 5

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

Robert McCammon odvedl skvělou práci při vyprávění tohoto temně fantastického příběhu. Jeho psaní je jako obvykle špičkové, děj propletený a jeho postavy reálné a dynamické. Edgar Allan Poe by měl radost.

09.09.2023 4 z 5

Masky apokalypsy Masky apokalypsy Robert R. McCammon

Jsem velkým fanouškem The Stand od Stephena Kinga a myslela jsem si, že je to "TOP" v apokalyptické fikci...AŽ DO TEĎ.
Toto je NEJLEPŠÍ apokalyptická sci-fi kniha, jakou jsem kdy četla. Ze začátku jsem si myslela, že to bude malinko nuda, ale nebylo tomu tak.
Prolétla jsem knihou a nikdy jsem nezaznamenala, že by se moje pozornost toulala nebo můj zájem opadl.
Je to skutečně velkolepý román se skvělým obsazením opravdu dobrých lidí a OPRAVDU ŠPATNÝCH LIDÍ!!
Knihu doporučuji.
....vždy bude vládnout jako moje nejoblíbenější... Bez pochyb.

18.06.2023 4 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Pro ty z vás, kteří nevědí, Joe Hill je syn Stephena Kinga.
A, jo, stařík mu dal nějaké tipy, to je jisté.
Jedním z důvodů, proč Stephen King po desetiletí inspiroval snad každého hororového spisovatele, je to, že píše o malém městě „Amerika“ lépe než kdokoli jiný. Říkám 'Amerika', protože jsem nikdy nebyla v USA a vyrostla jsem ve městě, ale jeho příběhy mě tam staví, jako bych vyrůstala a žila v malém městě.
Hill vykazuje známky stejného typu hlasu.

Toto je strašidelný příběh, ale ještě více je příběhem růstu. Mohu doporučit každému čtenáři hororů. Byla to opravdu jízda, která mě bavila.

08.01.2023 4 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Stará dobrá KINGovka! Přesně takové mám ráda.

17.09.2022 4 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Uffff.... páni.... tenhle patý díl Temné věže jsem četla tak zatraceně dlouho. Doslova jsem se do toho nutila. Bylo to takové nějaké zdlouhavé, příliš natahované a někdy i zbytečné.
Celou dobu jsem se těšila až příjde ten hrůzostrašnej boj s Vlky a nakonec to bylo ....no.. takové.... nic moc.
Teda po předchozím díle ČARODĚJ A SKLO jsou VLCI Z CALLY slabším odvarem.
Ale i tak Stephene Kingu, říkám díky.

07.11.2021 3 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Tahle kniha mě přesvědčila o tom, že Forrest Gump nebyl jediný, který dával lidem naději. Lenko, smekám.

24.04.2021 5 z 5

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Robin S. Sharma

Krásné čtení

30.09.2020 5 z 5

Blondýnka Blondýnka Joyce Carol Oates

Nádherně napsaná biografie o bohatém životě MM. Tuto knížku jsem četla jedním dechem. Jestli se chcete dozvědět o Marilyn co nejvíce --- opravdu doporučuji!
'' I wanna be loved by you'' na každé stránce....

17.04.2016 5 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Když jsem přečetla My děti ze stanice ZOO jako povinnou četbu, myslela jsem si, že mě už nic jiného s tímto tématem nemůže víc šokovat...... Stalo se
...
Mrazivá kniha, ale jedná z mých oblíbených.

14.09.2015 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Ramsey Campbell

Tohle je jedna z nejbolestivějších hororových knih, které jsem kdy četla. Mělo to pár pěkných vět, ale všechny postavy postrádaly jakoukoli skutečnou osobnost. Příběh měl potenciál, ale vůbec jsem se nedokázala spojil se způsobem podání, zvláště proto, že se zdálo, že se nikdy nic nevysvětlilo.
Chápu, že to mělo být ochucené lovecraftovským/vesmírným hororem nebo čímkoli jiným, ale pro mě to bylo jen neuvěřitelně frustrující nedopatření.
Navíc, kolikrát dokážete přečíst slova led, sníh, mráz, mrznout, zmrzlý atd. atd., než úplně ztratí veškerý význam?
Byla to první kniha Ramseyho Campbella, kterou jsem četla a nemyslím si, že by bylo fér nechat se tímto dílem úplně odradit od jeho práce, ale nemůžu říct, že by mě to přivedlo k optimismu. Škoda.

09.05.2024 1 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Příběh, kde narůstá napětí na každé stránce.
Úžasné umění.. Hluboké a milé postavy... Napínavý děj a strašidelná hororová atmosféra.

31.03.2024 5 z 5

Hlubina Hlubina Nick Cutter

Většinu z toho bych podložila nesmyslným koncem, který nebyl matoucí strašidelným psychologickým způsobem, ale spíše otravným frustrujícím typem atmosféry.
Jediné, co je na této knize děsivé, je to, jak byla nudná...bohužel.

20.02.2024 1 z 5

Oddíl Oddíl Nick Cutter

Fenomenální. Intenzivní napětí, intriky a vnitřnosti drásající grafické hororové popisy. Neuvěřitelně chytré vyprávění.
Zcela nadprůměrná hrůza v duchu Stephena Kinga uprostřed kariéry.
Není pro háklivé.

26.01.2024 4 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Připadalo mi to spíše jako záhada než jako horor. Nemyslím si, že bych o této hrůze uvažovala.
Malfi prostě není autor pro mě.

24.09.2023 1 z 5