Michelle.Bee76 Michelle.Bee76 komentáře u knih

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Tři příběhy, tři ženy, tři osudy.. Zajímavě napsaná knížka, tři na sebe nenavazující příběhy žen, jejich životní postoje k žití a (nejen) vnitřní boje z pohledu psychologa. Obzvláště se mi vryl do paměti druhý příběh s tématikou rodiny a vlivu náboženského fanatismu na ni.

15.02.2023 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Shari Lapena opět nezklamala.

31.01.2023 4 z 5

Když ptáčka lapají Když ptáčka lapají Magda Váňová

Kniha byla pro mě do cca poloviny strašně nudná, zdlouhavá a o ničem. Musela jsem se přemlouvat a prokousat se těmi stránkami, ale od poloviny začala nabírat na obrátkách. Nakonec jsem ji od té poloviny přečetla na jeden zátah. Dávám 4*, ale i tak musím negativně ohodnotit vleklost děje. Knize by slušelo zeštíhlení o 100-150 stránek.

Co mě ještě docela štvalo u této knihy, že jsem zřejmě měla e-knihu "paskvil", protože v textu bylo ohromné množství pravopisných a tiskařských chyb, nevím, zda to bylo "kazové" e-vydání, ale rušilo mě to ve čtení. Některá slova byla úplně jiná, jako když překládá z cizího jazyka do češtiny automatický překladač.

16.01.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Kniha skvělá. Závěr je úžasným zvratem. Dobře se čte.

31.12.2022 5 z 5

Pohádky poněkud hambaté aneb Večerní osvěžení do maželské postele Pohádky poněkud hambaté aneb Večerní osvěžení do maželské postele Ivan Krejčí

Takový slabší průměr, ale na odlehčení od "vážnějšího čtení" je to velmi příjemné. Souhlasím s komentářem, že chvílemi kniha koketuje spíš s pornem, než s erotikou a že je lepší si knihu "dávkovat" po pár kapitolách a nečíst ji na jeden zátah. Ale jako pauza mezi čtenářsky náročnějšími knihami, proč ne. :-)

13.12.2022 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečteno za jeden den, jedním dechem.

20.11.2022 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Tento díl se mi líbil méně, než-li první. Jsem zvědavá, jak se bude série inspektora Ketta vyvíjet dál (po příběhové i obsahové linii).. :-)

20.11.2022 4 z 5

Společenství Společenství Bentley Little

Tento typ hororu jsem četla poprvé a musím říct, že se mi moc knížka líbila. Ty emoce, co se během čtení v člověku misí - to nemá chybu. Nemám výtky ani k rychlozávěru, kdy už jsem byla tak napružená a v dychtivém očekávání, zda to slavné Společenství a Calhoun dojde konečně k tvrdému zúčtování, že mi nadmíru vyhovoval. Pár věcí si člověk musel přečíst "mezi řádky" (pahýlové, dobrovolníci), ale o to víc běhal mráz po těle a o to víc to bylo děsivější, když čtenář pochopil náznaky... Za mě skvělá hororovka, co se dobře čte.

30.10.2022 5 z 5

Kolymský přízrak Kolymský přízrak Petr K. Procházka

Hustý!

20.09.2022 5 z 5

Vražda v krajině přízraků Vražda v krajině přízraků Petra Nachtmanová

Krátké krimi příběhy s leckdy zajímavým koncem...

03.09.2022 5 z 5

Popelka s hadí duší Popelka s hadí duší Petra Nachtmanová

Knížka krimi povídek. Přečteno jedním dechem. Moje úplně první knížka od autorky a strašně moc se mi líbila. Mám ráda přesně takového mini-krimi příběhy, kdy na konci si řekne člověk: "No, týýý jo!", prostě žádné dlouhé crcání se s dějem, ale jasně, stručně, svižně. Tato kniha mi opravdu "sedla do noty" a za sebe doporučuji milovníkům krátkých napínavých povídek.

29.08.2022 5 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart

Kniha se pěkně četla, závěr knihy byl drsný, ale patřilo to k tomu. Trochu mě občas překvapovalo vnitřní uvažování Anny. Ale jo, kniha za 3.

14.08.2022 3 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

.. právě jsem dočetla poslední stránku, ještě ve mně doznívá závěr této knihy.. a upřímně nevím v tomto okamžiku, co bych k této knize napsala... určitě zajímavé a chytlavé počtení - doporučuji.

01.08.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Vážení, tak toto byla jízda!!! Byla to neskutečná knížka a nedalo se od ní odtrhnout. Závěr knihy tu některé rozesmutnil, ale mně osobně se nesmírně líbilo, jak knížka skončila. Úplně skvělý závěr ! Je to moje první kniha od spisovatelky Shari Lapena a bojím se, zda ty další od ní budou také tak napínavé, chytlavé a plné zvratů, u kterých si budete nahlas říkat "noo týý joo!" . Knihu jsem přečetla za jeden den. A za sebe doporučuji.

18.07.2022 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Kay Hooper

Tato kniha si jistě čtenáře najde, ale mně nezaujala. Od distributora popis knihy vůbec není pravdivý, protože v knize nikomu dramaticky o život nejde, název knihy také vůbec nevystihuje děj knihy, spíše je zavádějící. Je tam neuvěřitelně postav, ve kterých než se zorientujete, tak jste v půlce knihy a bolí vás hlava. U knihy jsem i několikrát usnula. Závěr knížky byl hooodně velké sci-fi. Dvě hvězdičky jsou za to, jak krásně uspávala.

18.07.2022 2 z 5

Rodina v podkroví Rodina v podkroví Lisa Jewell

Moje první kniha ve slovenštině. Knížka měla hodně dobré zvraty v ději. Ze začátku je potřeba se prokousat několika "nezáživnými" kapitolami, ale potom už to máš pořádný spád. Kniha se mi moc moc líbila. I nápad vyprávět to z pozic několika postav příběhu byl tady přínosem. Dala bych klidně i 5*, ale ještě něco tomu malinko chybělo..
Za mě dávám 4 a 1/2 hvězdičky.

22.06.2022 4 z 5

Z notesu svatého Petra Z notesu svatého Petra Jarmila Hašková

Krásná knížka, kterou jsem četla několikrát. Vazba je už zničená, potrhaná, některé stránky vlepeny izolepou, ale stále ji schraňuji v domácí knihovně jako poklad.

25.05.2022 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Knihu i spisovatelku jsem objevila díky DK. A tato knížka mě strašně moc bavila! Knize dávám obrovské ANO! :-) Hodně mi to stylem psaní připomínalo Darcy Coates a možná i proto se mi to tak dobře četlo (Darcy je moje "hororová" TOPka). Od spisovatelky McMahon je to úplně první kniha a mohu říct, že rozhodně ne poslední (momentálně začínám číst "Zimní lidé").

Plný počet hvězdiček dávám velmi, opravdu velmi výjimečně, ale tato kniha mě tak nadchla, ohromila, pohltila a bavila od začátku do konce, že si je ode mě zaslouží. :-)

25.05.2022 5 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Dala jsem ji šanci prvních dvacet stran. . . Jak tu někdo psal - moc krve, moc násilí - a to nejsem žádná citlivka - nuda, šeď, nezaujala, nedočteno, odloženo hluboko na dno skříně.

07.05.2022 odpad!

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Fantom z Blackwoodu - Darcy, proboha, co jsi to provedla!? Zatím nejhorší kniha ze série Strašidelné domy. Nechtěla jsem napsat "odpad", ale daleko to k tomu nemělo. Kniha se neskutečně vleče, kdy 3/4 knihy jsou úplně o ničem. Jako čtenář jste v jistém napětí, co přijde jako první; pořádná duchařina nebo konečně sex ..? Ale ono nepřichází ani jedno. Navíc hlavní hrdinka je neskutečně nesympatická "samice skotu" a i když se snaží vystupovat jako tvrďačka, je to v celkovém pojetí ufňukaná, zakomplexovaná a ublížená chuderka, kdy její "prozření" skoro v závěru knihy je až směšné.

Doufám, že toto byla jediná slabá kniha v této sérii Strašidelných domů, psaní Darcy Coates jsem si oblíbila, a to velmi. Ale tato kniha, na kterou jsem se moc těšila, byla nepopsatelným zklamáním. To i kniha "Duchové rodiny Folcroftů", kterou jsem považovala za pokus Darcy Coates napsat něco hororového i pro mládež, byla fajn a strašidelná. Ještě mi zbývají dvě knihy ze série, tak snad si napravím chuť.

29.04.2022 1 z 5