_Michelle_ _Michelle_ komentáře u knih

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Příjemné svižné ženské čtení, kterému nechybí zajímavý námět.

21.07.2023 4 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Návrat do zasněženého a upravenou ledovou plochou obdařeného Medvědína plného starých známých mě lákal. Nadšení se však během čtení, a ani po něm, nedostavilo. Byl mi naservírován nebývalý rozsah, který nekorespondoval s obsahem. Kniha byla prošpikována tolika moudry a srdceboly, až to hezké nebylo. Moc se toho nedělo, takže předesílání těch několika málo zásadních událostí se mi nezamlouvalo. Za mě bohužel nejslabší díl série a z mého pohledu druhá nejhorší knížka mého oblíbeného autora. Škoda.

18.06.2023 3 z 5

Ze Zlína do světa - příběh Tomáše Bati Ze Zlína do světa - příběh Tomáše Bati Zdeněk Pokluda

Pěkná dvojjazyčná publikace, která prostřednictvím výstižného textu a dobových fotografií předává čtenáři fascinující příběh Tomáše Bati a jeho následovníků.

27.03.2023 4 z 5

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

S odstupem času se zdá být až neuvěřitelné co všechno potkalo jednu jedinou rodinu. Obrovský úspěch a sláva Lídy, herecký talent Zorky, finanční zajištění celé rodiny, ale i strach, živoření, smrt a pád na společenské dno. O tom všem jsou Sestry B. Kniha je dle mého názoru velmi podobná filmu režiséra Filipa Renče z roku 2016, který nese název Lída Baarová, a který mi tedy běžel v průběhu čtení před očima. Bylo to poutavé čtení, které dokáže rozproudit emoce.

13.03.2023 4 z 5

Poutavá kniha o životě Toma Feltona. Myslím, že si na své přijde každý fanoušek příběhů o Harrym Potterovi, jelikož má možnost vrátit se v čase a nahlédnout na plac (i mimo něj) optikou samotného Draca. Užije si s ním první úspěchy, rošťárny, slávu, bohatství, ale zakotví i v baru a časem začne hledat sám sebe. Byla to rychlá a netradiční jízda, kterou mohu jen doporučit.

07.03.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Setkání s obyvateli Kostky je vždycky fajn. Děj nebyl žádná velká pecka, ale čtení jsem si užila a sem tam se i zasmála. I když byla kniha dost natahovaná, řadím ji k těm povedenějším dílům série.

07.02.2023 4 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Parádní knížka ze života. Člověk má hned pocit, že není jediný, kdo má příliš divoké dítko a kdo občas mele z posledního. Kniha se četla sama a neměla žádná slabší místa. Určitě se k ní vrátím.

02.02.2023 5 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

S lehkostí a nadhledem o nelehkém tématu, kterým je umělé oplodnění. Oceňuji, že autorka šla s vlastní kůží na trh a měla odvahu sepsat a zveřejnit svůj příběh.

19.01.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavá kniha o cestách, kterými se může život ubírat. Co zbůsobí volba konkrétní cesty, a jak to ovlivní okolí hlavní hrdinky? Plus pár důležitých námětů k zamyšlení. Takový je obsah Půlnoční knihovny. Pět hvězd dávám hlavně proto, že jsem ještě nic podobného nečetla. Závěr jsem na své poměry celkem brzy vytušila, ale nevadilo mi to. Knihu doporučuji, i když je jasné, že nebude pro každého.

15.01.2023 5 z 5

Co má kotě nejradši? Co má kotě nejradši? kolektiv autorů

Pěkná knížka pro malé ručky. Každá dvojstrana obsahuje jeden hmatový prvek, takže je o co se zajímat a co prozkoumávat. Jediný nedostatek je v poslední části knihy, konkrétně u otázky: "Chová se rádo?" Tuto otázku doprovází obrázek postavy držící kotě. Postava však má vše vyjma hlavy, což za mě působí divně. Malému to nevadí a knihu si užívá, takže spokojenost.

08.01.2023 4 z 5

Hra s nevěrou Hra s nevěrou James Siegel

Napínavá kniha o tom, jak se život může ze dne na den zásadně změnit k horšímu. Hlavní hrdina prošel podstatným přerodem a já mu na této krkolomné cestě držela palce. Film se od knížky hodně lišil a byl pro mě uvěřitelnější a o něco zajímavější. I tak knihu můžu doporučit.

03.01.2023 4 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Moc hezká dětská knížka o neposedné, vynalézavé, veselé Lottě a její rodině. Byla radost předčítat milé příhody této malé holčičky. Mnohdy jsem se přistihla, že mám na rtech úsměv.

31.12.2022 5 z 5

Vánoční knížka pohádek, pověstí a koled Vánoční knížka pohádek, pověstí a koled Linda Jennings

Krásná vánoční knížka, která umí pohladit po duši a rozzářit oči, jelikož ilustrace jsou přímo skvostné.

20.12.2022 5 z 5

Jak zvířátka našla domov Jak zvířátka našla domov Dagmar Hilarová

Milé zimní čtení pro nejmenší ouška. Ilustrace jsou povedené. Knihu tedy s klidným srdcem doporučuji.

19.12.2022 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Napínavá a velice čtivá kniha, kterou jsem měla potíž v pozdních večerních hodinách odložit. Vývoj hlavní hrdinky byl zajímavý. Od začátku až do konce jsem jí fandila. Rozuzlení pro mě bylo překvapující. Bez váhání tedy dávám plný počet hvězdiček.

18.12.2022 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Velice emotivní, smutná a napínavá knížka o partnerkých a rodinných vztazích, touze po potomcích a rodičovské lásce. Z prostředí Nigérie jsem ještě nic nečetla, takže to považuji za zajímavý prvek. Kniha se četla jedním dechem. Doporučuji.

18.11.2022 5 z 5

Co má štěně nejradši? Co má štěně nejradši? Daniel Mills

Hmatové prvky jsou super. Syna baví listovat a zkoušet sahat na jednotlivé druhy povrchů.

31.10.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Obdivuhodný životní příběh a poselství naděje, lásky a přátelství pro všechny, kteří chtějí naslouchat.

17.10.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

(SPOILER) Čtivá kniha, která však má na můj vkus málo uvěřitelný děj. Sluníčkový konec mi k danému žánru nesedl. Za mě se tedy jedná o průměr. Od čtení nikoho neodrazuji, ale současně ho ani nijak vřele nedoporučuji. Je to prostě na vás.

15.10.2022 3 z 5

Stoprocentní matky Stoprocentní matky Aimee Molloy

Zdlouhavá kniha s chabým dějem a opravdu slabým závěrem. Ocenit mohu pouze čtivost, neotřelý nápad udělat z maminek pečujících o mimča hlavní postavy celé knihy a líbivou obálku. I přes zdejší poměrně nízké hodnocení jsem od knížky čekala o trochu víc.

04.10.2022 3 z 5