V pasti lží

Neměla to dělat, vážně neměla. Aby si zkrátila cestu, vydala se Cass autem domů po neosvětlené, křivolaké a opuštěné cestě lesem. Venku navíc zuřila bouřka a ona v tom psím počasí uviděla na kraji cesty auto, v němž seděla jakási žena. Zastavila kousek před ní a počkala, jestli nevystoupí, aby si řekla o pomoc. Když se nic nedělo, vyrazila k domovu, přece po ní nikdo nemůže chtít, aby vylezla z auta na déšť! Druhý den zjistila, že právě tam, kudy jela, byla nalezena mrtvá žena v autě. Zavražděná žena. Mohla ji zachránit? Nebo už byla mrtvá? A co kdyby byla na jejím místě ona sama? Manžel by se zlobil, kdyby věděl, že tamtudy jela… A tak nikomu nic neřekla. Od té doby se jí ale začnou dít divné věci: zapomíná, kde nechala stát auto, jestli si vzala prášky, dokonce objedná kočárek, i když nemá dítě. V hlavě má jen tu mrtvou ženu a zmatek. Cítí velkou vinu, že se ji nepokusila zachránit. A také to, že ji někdo sleduje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391558/big_v-pasti-lzi-4wP-391558.png 4.32162
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: , Motto

The Breakdown, 2017

Kniha V pasti lží

Eszminka

(+ SPOILER) Knížka se mi líbila. Po dočtení jsem si uvědomila,že přemýšlím o lidech, kteří začínají zapomínat a zároveň o tom, jak se asi hlavní postava musela cítit, poté , co jí zradili ti nejbližší.O tom by dobrá knížka měla hlavně být..doznívá v hlavě, kde dokončí svůj příběh ,tak trochu po svém u každého z nás jinak...

1v8na

Z knížky mám rozporuplné pocity. Nevím jestli kniha nesedla mě nebo je to spisovatelkou, ame já měla s touhle knihou problém. Dělalo mi problém se začíst, některé pasáže mi přišly šíleně překombinované. Bylo to takové chvíli nahoru, chvíli dolů. Hrdinka mi přišla, že chvíli jí je přes třicet a chvíli je jak pubertální patnáctka.
Bohužel mi tato kniha nesedla.
Za zavřenými dveřmi a nebo Dilema mi přišlo lepší.

krevetka79

Další parádní kniha od této autorky.
Děsivý začátek a příběh plný pochybností o sobě samé.
Skvěle čtivě napsané, stránky mizí jedna radost.

hanička82

Příjemná oddechovka, naštěstí nepříliš dlouhá, takže stránky s lehkostí letí... Jen to bylo všechno tak nějak nereálné, uvažování a chování hlavních postav, celý ten uzel k rozmotání. Zřejmě kulturní rozdíly, myslím že středoevropanka by se takhle rozhodně nechovala, snad dvanáctileté děvče, ne schopná a emancipovaná učitelka. Trošku trubka, naivka, nepříliš chytrá a důvtipná, zápletka odhadnutelná opravdu od prvních stránek, kde základní indicie schválně naaranžované autorkou přímo bijí do očí.

Kateřina259

Velmi rychle jsme měla přečteno. Příběh vás chytne a nepustí. Líbila se mi tajemná atmosféra i to, že občas nevíte, co je pravda a co ne. Musím ale uznat, že některé věci se daly snadno odhadnout. I tak stojí za přečtení.

juliesze

Mně to celé přišlo strašně neuvěřitelné, a rozhodně mě nenadchnul a neobalamutil ani konec. Hvězdičky dávám alespoň za trochu kontruovaně zamotaný děj a některé náměty. Nicméně rozhodně se u mě nekonalo žádné "ty brďo, to jsem vůbec nečekala" a samotné vyústění děje a doznání vraha mi přišlo takové jak z Netflixové dílny.

mi-380

Literatura světová. Pro ženy. Tak proto jsem skoro celou dobu nechápal jednání a myšlení hlavní „ich“ hrdinky? Ne, tím to nebude, stalo se mi to poprvé. Autorka mi ale už podruhé předvedla muže a ženy jako dva zcela rozdílné živočišné druhy. Vzájemným (ne)porozuměním daleko od sebe. Předtím jsem totiž přečetl její „Za zavřenými dveřmi“.
Dočteno jen díky audioknize. Evě Novotné se v ní alespoň občas dařilo překonávat zdánlivě nepřekonatelnou hranici mezi myšlením hlavní hrdinky a mou schopností porozumět jí a dostrkala mě až k závěrečným satisfakčním kapitolám, které už jsem dokázal akceptovat bez připomínek.
55 % (zatím 2123 hodnotících, průměr 85 %).

kap66

Možná jsem se čtenářsky posunula výš, možná autorka padla spisovatelsky níž, ale tenhle thriller má v sobě stejný obsah života, jako je pravého masa v masu sojovém. U autorčiny první knížky jsem taky na hlavní hrdinku občas zahulákala, že je úplně pitomá, ale jejím domácím vězením jsem se nechala přece jen obloudit. Ale tady? Cass, považovaná za svědomitou a výbornou učitelku, působí velkou část knížky až tak prostoduše, že jsem nebyla ochotná na to přistoupit. Pravda, i dalším postavám jsem ani zbla nevěřila. Jednoduchý styl, jakým je román psaný, tomu nakonec ale dost odpovídá, to musím ocenit. Přítomný čas nemám nejradši, ale budiž. Jeho použití vypravěčkou i v období, kdy byla psychicky úplně mimo, zase ale odpovídá (ne)věrohodnosti celého děje. Takže: pokud máte rádi thrillery vyrobené ve zkumavce, protože vlastně netoužíte číst něco, co připomíná krutou realitu, je to knížka přesně pro vás.