_Michelle_ _Michelle_ komentáře u knih

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Velice dlouhá a úmorná kniha. Bála jsem se, že ji ani nedočtu. Povětšinou se v ní nic moc nedělo a já se nudila. Všeobecnému nadšení tedy moc nerozumím. Námět byl super, ale zpracování mě neoslovilo. Snad teď budu mít šťastnější ruku a přečtu si něco, co mě bude bavit a zajímat.

02.09.2022 3 z 5

Kolíbačky Kolíbačky Olga Štruncová

Říkanky pro nejmenší pocházející z lidové poezie. Některé jsou dle mého mínění poněkud depresivní, takže je vynechám. Ilustrace jsou laděny spíše do tmavých barev, dobrou náladu tedy nepodpoří. Mezi mé oblíbené se tato kniha asi nedostane.

17.08.2022 2 z 5

Cestou do světa Cestou do světa Hana Neborová

Hezké obrázky, pěkný text, tj. příjemné předčítání.

15.08.2022 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

(SPOILER) Sucho bylo velice napínavé, čtivé a o akci a zvraty rozhodně nebyla nouze. Mrzí mě však pokulhávající uvěřitelnost děje. Kupříkladu absence vody na můj vkus vznikla příliš překotně a nepřiměřeně rychle došlo i k vyřešení krizového stavu. Jinak knihu hodnotím kladně.

29.07.2022 4 z 5

Žertovánky Žertovánky Bohuslava Vargová-Hábovčíková

Tato knížka pro nejmenší má u mého syna zatím největší úspěch. Moc rád si listuje a prohlíží ilustrace. V knížce jsou i pěkné krátké básničky. Konkrétně o slunci, mracích, dešti, kroupách, bouřce, duze, větru, mrazu, sněhu a ledu. Doporučuji.

25.07.2022 5 z 5

Luna a ryba Luna a ryba Lisa Aisato

V knize jsem bohužel nenašla kouzlo, pro které zde má tak kladná hodnocení. Ilustrace jsou krásné, ale poměrně depresivní. Děj je podivuhodný. Nejsem si jistá, jestli je to vhodná kniha pro děti. Mám z ní divný pocit.

25.07.2022 2 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Ke knize mne přivedl film, který jsem si oblíbila, a to díky zápletce, hereckému obsazení a hudbě. Kniha se od filmového zpracování značně liší a jsem z ní dost zklamaná. Děj byl bohužel příliš překombinovaný a charakter postav mi úplně nesedl. Nápad začlenit do knížky příspěvky z blogu byl super. Dále oceňuji pěknou filmovou obálku a čtivost. Příště však dám raději přednost filmu.

23.07.2022 3 z 5

Italské trojhubky Italské trojhubky Marta Kučíková

Pohodové čtení, které dokáže prosvětlit i chmurný den. S každou přečtenou příhodou je má nálada lepší a pohled na svět růžovější. Barvy ilustrací na stránkách Italských trojhubek tedy krásně kopírují hřejivý pocit, kterého se mi při čtení dostává.

19.07.2022 5 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Balzám pro duši, který se neomrzí. Čtení plné humoru, nadhledu a života.

06.07.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Cestování s Láďou bylo z pohodlí gauče naprosto super. Měla jsem možnost nahlédnout do míst, která pravděpodobně nenavštívím a poznat mnoho přátelských lidí. Humorné vyprávění o strastech i radostech putování dokazuje, že téměř každý, komu slouží zdraví, má dobrou vyřídilku, kuráž a chuť vyrazit do neznáma, může podniknout dlouhou pouť a vrátit se bohatší o jedinečné zážitky. Těším se, až budu spolu s autorem putovat do dalších destinací.

03.07.2022 5 z 5

Netradiční putování po méně prošlapaných cestách v Nepálu a v Číně. Jeden neohrožený mladý muž, minimum vybavení, velká dávka smělosti a chuť poznávat nové lidi a místa. Bohatá slovní zásoba, nemalá dávka humoru a pěkné ilustrace, taková je cesta Pěšky mezi buddhisty a komunisty s Ladislavem Ziburou. Čtení to bylo osvěžující, ale nejednalo se o záležitost jednoho večera. Šikovné rozčlenění textu na poměrně krátké kapitoly však umožňuje číst knihu po částech, čehož jsem využila.

07.06.2022 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Slunce, pláže, vlny, písek, opálená krásná těla, surfing, no prostě Malibu a v něm nerozluční sourozenci, kteří se podporují, společně se perou s ranami osudu a směle kráčí vstříc svým snům. Část knihy vás přenese do minulosti a umožní vám poznat June a Micka, rodiče, kteří zásadně ovlivní životy všech svých dětí. Další část knihy je o párty pro lidi zvučných jmen a tučných bankovních kont. Čeká na vás hodně překvapení a o zábavu bude postaráno. Prostě bláznivá jízda, která potrvá až do rána. Po této pařbě téměř nic nebude jako dřív. Parádní čtení, stránky sviští závratnou rychlostí kupředu a než se vzpamatujete, jste u závěrečného poděkování.

04.05.2022 5 z 5

Až tak moc tě nežere Až tak moc tě nežere Greg Behrendt

Plno informací o nesprávných partnerech. Nic nového pod sluncem. Pokud se však daný problém týká přímo vás, může být těžké si nepříjemnou pravdu připustit. Právě to je důvod, proč může být kniha přínosná. Pokud zrovna nemáte ve své blízkosti správnou kámošku, třeba ji může částečně suplovat tato publikace. Když mi bylo náct, měla bych pro ni využití. Dnes mi jen ukrátila pár dlouhých chvil. Místy mi kniha připomínala části časopisu Bravo, který byl hitem mých mladých školních let. Nejednou jsem se musela pousmát. Jelikož nejsem správnou majitelkou této knihy, nejspíš ji v budoucnu věnuji neteři, aby si ušetřila nějaké ty trable dospívání.

16.04.2022 3 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Čtivá, napínavá, lehce temná kniha o luxusní svatbě na odlehlém ostrově. Téměř každý účastník této velkolepé akce má nějaké to tajemství, takže nic není takové, jaké se na první pohled může zdát. Skoro celá kniha byla naprostá pecka. Střídání postav a času v rámci kapitol bylo velmi zdařilé. Závěrečné propojení jednotlivých postav však za mě bylo až příliš dokonalé a tedy málo uvěřitelné. Proto nedávám plný počet hvězdiček. Knihu jsem si každopádně užila, takže ji doporučuji, pokud tedy pro vás není příliš rušivé značné množství překlepů.

13.04.2022 4 z 5

Anna z ostrova Anna z ostrova Lucy Maud Montgomery

Krásné dívčí čtení o společném studentském bydlení a všemožných námluvách. Novou postavou je Filipa Gordonová, se kterou není nouze o nevšední zážitky. Davy má v životě Anny stále své pevné místo, takže o lumpárny rovněž není nouze. Nechybí zde ani další oblíbené postavy z předchozích dílů, což je moc fajn. Knihu jsem si užila. I když s ohledem na svůj věk již nepatřím k cílové skupině čtenářek, tak se s radostí pustím do dalších dílů.

03.04.2022 5 z 5

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Dobře napsaná kniha o bláznivé lásce, ztrátě milované osoby, úskalích vyrovnávání se s touto depresivní situací, přátelství a vztazích v rodině. Oceňuji střídání časových období v rámci jednotlivých kapitol a čtivost celého příběhu. Mou oblíbenou postavou se stal pan Georg Callahan, a to pro jeho lidskost, zájem dozvídat se nové věci, věrnost manželce a lásku ke knihám. Bez tebe napořad bylo mé první setkání s autorkou a musím přiznat, že to bylo setkání příjemné, jedinečné a rozhodně ne poslední.

14.03.2022 4 z 5

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

Překrásné čtení, které dokáže pohladit po duši, přinést radost, pohrát si s představami, nabádat ke snění a ozvláštnit všední den.

03.03.2022 4 z 5

Ferda cvičí mraveniště Ferda cvičí mraveniště Ondřej Sekora

Úžasné čtení, krásné ilustrace, plno nápaditosti, prostě nádherný čtenářský zážitek. Člověk má chuť si jít s radostí zacvičit.

03.03.2022 5 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Čtivá, napínavá, zajímavá a temná knížka, která mě nutila ponocovat a zvědavě obracet další a další stránky.

14.02.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Zajímavý a hezky zpracovaný námět. Každá cesta časem dávala smysl. Každý příběh měl své kouzlo a nabádal k zamyšlení, což se mi zamlouvalo. Čtvrtou hvězdičku jsem dala za příběh čtvrtý "Matka a dcera", protože ten mě chytl u srdce.

09.02.2022 4 z 5