MichaLela MichaLela komentáře u knih

Sága o Wannovi, synu Orlygově Sága o Wannovi, synu Orlygově Adam Andres (p)

Knížka čtivá, příběh poutavý :)

06.05.2022 4 z 5

Tajný atlas Tajný atlas Michael A. Stackpole

Kniha se mi moc líbila. Ano, začátek byl delší, ale má to své opodstatnění. Postupně se v ději začne víc a víc prolínat fantastický svět a je moc pěkně vymyšlený a vykreslený :) Určitě palec nahoru a jdu na další díl.

21.03.2022 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Elizabeth Haydon

Mě kniha příliš neoslovila. Líbil se mi hodně začátek, asi prvních 200 stran, ale poté jsem se začala ztrácet v ději a postavách. Nevím jestli si přečtu další díl. Navíc formát knihy opravdu nešťastně zvolený, a kniha se mi začala rozlepovat. Teď ji mám na části a musela jsem ji dočíst v ebooku.

28.02.2022 3 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Chtěla jsem se radovat že jsem knihu zvládla dočíst, ale 40 stránek před koncem jsem ztratila trpělivost .. Slátanina. První polovina věnovaná Aze na zemi, ta se dala. Ale když se přeneseme do Magonie, popis světa jen tak letem světěm, seznámení s postavami skoro žádné, vůbec jsem neměla čas se do světa vžít a užít si ho. Ke konci mi děj a pohnůtky postav přestaly dávat smysl.. Tak jsem knihu zavřela a jsem ráda, že to mám za sebou.

02.02.2022 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Za mě teda ne. Za mě je to brak. Hlavní hrdinka ubohá, děj předvídatelný a ten konec.. No nevím, knihu jsem četla na doporučení, ale sama ji doporučit nemůžu

26.01.2022 1 z 5

Jde vidět, že knihu psal někdo, kdo si o drogách jen něco přecetl..

13.12.2021 1 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Už jsem četla hodně knih s drogovou tématikou, ale nejvíce mě tady dostala ta část s Honzovou toxickou psychózou. Je to síla, takhle to číst z druhé strany. Nejhorší je, že když se to člověku děje, ani mu nedojde, že něco není ok. No, knihu hodnotím plným počtem.

11.12.2021 5 z 5

Jak překousnout babičku Jak překousnout babičku Kate Long

Romány normálně nečtu. Začala jsem číst knihy, co se mi nahromadily v knihovně a buď si vybírám špatné tituly, nebo tento žánr není nic pro mě. Kniha mě nechytla.

29.11.2021 2 z 5

Modrý deník Modrý deník James A. Levine

Nemám ráda takové slátaniny. Za mě brak..

25.11.2021 1 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

No, nemůžu uvěřit že zase budem čekat na další díl! Trojka skvěle napsaná a čtivá, jako díly předtím. Plná zvratů a napětí a ten konec...! Tahle série mě hrozně bere za srdce a každý díl houboce prožívám. Autorka se s tím opravdu nemazlí. Plný počet :)

16.11.2021 5 z 5

Cesty časem Cesty časem Anna Iris

To bylo strašný! ... Myslím že jsem nikdy takhle u knihy netrpěla. Dialogy na úrovni páté třídy, nesmyslné myšlenkové pochody hrdinů, a o cestování časem se kniha jen otřela. Posledních 40 stránek jsem byla už zoufalá, stále jsem myslela že se něco stane a bude wow! No, nestalo se to a bohužel jsem knihu přečetla celou. Nedoporučuji.

28.10.2021 odpad!

Trik Trik Emanuel Bergmann

Nuda, nuda, nuda. Často knížky nevzdávám, ale tady nešlo jinak, do toho překvapujícího konce jsem prostě nevydržela.

21.10.2021 1 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Tak tohle byla pecka! Jedna z těch knih, která vás vcucne a na konci vyplivne. Za mě nepředvídatelný příběh plný zvratů, krásně vymyšlený svět. Vrhám se na další díl.

05.10.2021 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

I když už nejsem cítlovka, tak YA literaturu si ráda přečtu. Ale tohle mě tedy neuchvátilo. Hlavní hrdinka je malé dítě, její rozhodnutí a činy jsem moc nechápala. O čarodějnictví se toho čtenář moc nedozví a celkově mi to přišlo takové ploché. Další díl si nepřečtu.

23.09.2021 3 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Originální svět, líbivý, ale nemohla jsem se do knihy pořádně začíst. Mám ráda když mě kniha pohltí a na konci vyplivne, ale to se tady bohužel nestalo. Taky ten konec. Najednou zrychlení a všechno osekané, jakoby nacpané na poslední stránky. Ale prvotina skvělá a jestli bude pokračování, ráda si ho přečtu :)

14.09.2021 3 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Tak jsem moc ráda, že jsem knihu vytáhla ze zapomenutého koutu knihovny. Kniha mě vcucla s na konci vyplivla. Přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh krásně odsýpá, nejde se od ní odtrhnout. Hrozně se mi líbí námět a ta ponurá atmosféra. Druhý díl bohužel není přeložený, ale jdu hned na něj. Opravdu 0.4 doporučuju.

Edit: druhý díl nebyl tak chytlavý. Dlouhý rozjezd, byly tam zajímavé části, ale zklamal mě.

20.08.2021 5 z 5

A ještě něco... A ještě něco... Eoin Colfer

Bohužel, kniha mě nebavila. Došla jsem do poloviny a odkládám. Často jsem se v ději ztrácela a bylo znát, že se autor snaží 'na sílu' připodobnit Průvodci od Douglase.

19.08.2021

Ďábel a jiné povídky Ďábel a jiné povídky Guy de Maupassant

No já jsem tedy z knížky nadšená. Moc se mi líbilo vykreslení postav, těšila jsem se na každou další povídku. Za mě palec nahoru

26.07.2021 5 z 5

Rytíři kněžny Rhonwen Rytíři kněžny Rhonwen Adam Andres (p)

Tento díl mě zatím bavil nejvíce. Zvláště pak první polovina, ta mě naprosto pohltila! Autorka psát umí. Sice mi konec přišel trochu odfláklý, ale to knize příliš neubralo. Těším se na další knihu.

18.07.2021 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Dlouho jsem se knížce vyhýbala, ale když jsem se konečně odhodlala, moc se mi příběh líbil. Ano, inspirace Tolkienem je jasná, ale to mi rozhodně nebránilo si knihu užít a hned jsem se začetla do dalšího dílu.

01.01.2021 4 z 5