Rapsodie

První kniha série Symfonie věků. Příběh pěvkyně Rapsodie, zprvu nezkušené, ale s pomocí svérázné dvojice spřátelených bojovníků čím dál schopnějších bojovnice. V průběhu knihy sledujete její přerod, kdy se z nešikovné hrdinky tvrdým výcvikem stane drsná žena, která ve společnosti obrovitého Grunthora a ohyzdného Achmeda stěží nalezne odpovídajícího soupeře. To vše je obohaceno o zajímavě pojatý model magie ve formě slov a písní, nemluvě o zdařile využitém motivu časových posunů. Tento epos, v duchu dnešního žánru směle propracovaný, se záhy dočkal srovnání s oblíbenými sériemi Kolo času od Roberta Jordana či Meč pravdy od Terryho Goodkinda. Přeložila Jana Radková....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24990/rapsodie-24990.jpg 4.521

Symfonie věků 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Triton

Rhapsody: Child of Blood, 1999

Kniha Rapsodie

Pařížanka
26.08.2015

Tlustá kniha, od které se nedokážu odtrhnout. Originální, čtivá.

Davies182
01.11.2014

Nejemocionálnější prolog, jaký jsem kdy u kterékoliv knihy četl - ale už je to před dekádu, takže to berte s rezervou, noví čtenáři. Více než ucházející heroická fantasy se zajímavými postavami. Nenudí.

Mira330
08.10.2014

Tento díl mě oslovil na tolik, že jsem se ihned pustila do čtení druhého dílu. Nebudu se zde rozepisovat o ději, nerada bych tu prozrazovala detaily. Nechci čtenáře připravit o zážitek a zajímavá místa, kterou prošla tato skvělé trojice hlavních hrdinů. Je to úžasný a originální příběh. Z této knihy jsem si odnesla nádherný postřeh. Cituji: Grunthor se hlasitě zasmál. "Tak už to bejvá, kamaráde, můj táta vždycky říkal, že děcka jsou jediná věc, která člověku zabrání žít věčně,protože se vždycky postaraj, aby se mu aspoň jednou denně chtělo umřít hanbou. "

Aria85
10.04.2011

Miluju celou tuhle serii.. cetla jsem ji uz nekolikrat a nikdy se mi neomrzi.. Uzasna, skvely pribeh, vyborne charakterizovane postavy a laska Ashe k Raps.. proste neuveritelne..