Rytíři kněžny Rhonwen

Rytíři kněžny Rhonwen https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4125/rytiri-knezny-rhonwen-4125.jpg 4 36 6

Wetemaa série

Další fantasy román z oblíbené série knih, jejichž děj se odehrává ve světě zvaném Wetemaa, se zabývá hrdinnými skutky Haldora z Mortaluny a jeho rytířských přátel z Aurixského knížectví, na které doléhají těžké časy. Během války se sousedními Cynibrinci přijde země o panovníka a jeho dcera Rhonwen se stane poslední nadějí pro rytíře Aurixského dvora. Po dlouhé odmlce se konečně autor vrací se svojí oblíbenou Wetemaou, což by mělo přinést radost všem jeho věrným čtenářům.... celý text

Zelený_Drak
25.10.2022 3 z 5

Ve srovnání s předchozí knihou pro mě méně zajímavý děj. Půlka knihy je o tom, jak Haldor s Arslanem podniknou výpravu za batoletem z nudy a pak řeší následky. Druhá půlka je průprava k tomu, aby se konečně někdo zmínil o rytíři kněžny Rhonwen a ta úplně poslední a nejmenší půlka (snad z tohoto dělení nikomu neslezou vlasy) je tedy o tom, jak se ta patálie rozřešila. A taky je tam ta hnusná scéna s truhlou. Nevím, jestli je to tak dobře napsané, nebo je to otázkou přijímače, ale autorka mě s těmito jen tak mimochodem přidanými mordy těch nejvedlejších postav dostane vždy víc než s pečlivě připravenou smrtí hrdinů. Předpokládám, že to má nějakou přiměřenou reálnou předlohu. Samo spiknutí přitom nedostalo prostor skoro žádný. Celkově dobré, bavilo mě to, ale kdyby se to jmenovalo "Další dobrodružství Haldora z Mortaluny" byla bych spokojenější.

MichaLela
18.07.2021 5 z 5

Tento díl mě zatím bavil nejvíce. Zvláště pak první polovina, ta mě naprosto pohltila! Autorka psát umí. Sice mi konec přišel trochu odfláklý, ale to knize příliš neubralo. Těším se na další knihu.

Adam2021
20.04.2021 5 z 5

Taktéž skvělý příběh ze země Éllad. Kniha je opět rozdělena na dvě části, přičemž mne první bavila více. Taky jsem čekal trochu více od závěrečné bitvy. Rozloučení s hrdiny bylo opravdu smutné, ale knihu lze jen vřele doporučit. Zajímalo by mě, jestli se autorka k fantasy někdy vrátí...

Bulba
21.04.2017

Pěkná fantasy, autor(ka) umí dobře psát.

Alee
30.06.2014 5 z 5

Hlavním hrdinou této knihy je opět Haldor z Mortaluny, s jehož osudem jsme byli seznámeni už v předchozím díle. Teď už ale Haldor není nezkušený panoš, ale stává se rytířem knížete Aurixů a zaplétá se do politického dění. Celá kniha je opět rozdělena na dvě části, kdy v první podniká Haldor s Arslanem klasickou dobrodružnou výpravu, která již tradičně vůbec dobrodružná být neměla, ale všechno se opět zvrhne v bož o život, který, ač to tak nikdy nevypadá, hrdinové vyhrávají. To není psoiler, to už je všeobecně platná věc, že schopnost hlavních hrdinů takových příběhů je přežít všechno, co si na ně autor vymyslí. O to je pak čtenář víc překvapen, když pak hrdina skutečně zemře. Jelikož jsem na tento jev už zvyklá, tak mi to nijak nevadí a rejpalové, kterým to vadí, by fantasy číst neměli. Ve druhé části knihy rozehrají hrdinové (ať už nám známí nebo úplně noví) partii promyšleného příběhu, který se točí kolem svatby aurixké princezny Rhonwen.
Asi nemá smysl už po několikáté pořád opakovat, jak je knížka skvěle napsaná, jaké jsou postavy zábavné, pestré a živé… to platí pro všechny knížky od Veroniky Válkové. Ale Haldor, Arslan, Haldrin a Torgný mi nějak přirostli k srdci, stejně jako zbytek postav z knihy. Haldor je krásně ironický a ač válečník, není to klasický hlavní hrdina. Má svůj charakter, má špatné a dobré stránky, ale hlavně vás přinutí fandit mu až do konce.
Jelikož tuto recenzi píšu hodně zpětně a zbytek knížek z Wetemay mám už přečtenou, můžu napsat, že je to asi moje nejoblíbenější knížka z celé série. Ostatní jsou také skvělé, o tom žádná, ale tahle mě bavila asi nejvíc, je t jako byste měli hodnotící stupnici od jedničky do desítky, kdy deset je nejlepší hodnocení a jedné knížce mezi desítkami byste dali číslo jedenáct
Je pravda, že jsem v první polovině příběhu byla napadlá, že se hlavní děj zdržuje zase nějakýma příšerkami, a zatýkáním a podobnýma věcma, ale když pak člověk knihu dočte, zjistí, že se mu právě nejvíc líbí, když ho kniha dokáže takhle zvednout ze židle, protože to také ne každý autor umí.

A na závěr, mezi různými hláškami, které mě pobavily, nejkouzelnější byla asi ta "budiž mu země lehká, až ho zahrabeme".

Aenag
17.11.2012 5 z 5

Nádherně napsaný příběh, plný lásky a následné krutosti. Svět opět promyšlen do sebemenších detailů. Všem mohu jen doporučit.