Michal156 Michal156 komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Děj má zpočátku velký spád, ale po odhalení objevu Edmonda Kirsche již kniha zdaleka nebyla tak zajímavá. Popis lokalit jako vždy velmi zdařilý a zajímavý.

20.08.2018 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Po Šifře mistra Leonarda mě tato kniha o profesorovi Langdonovi bavila nejvíce. Téma knihy je zmačně aktuální a velice zajímavé. Kniha je plná pro mě nečekaných zvratů. Do všech destinací, kde se odehrával děj bych ihned jel na dovolenou.

20.08.2018 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

úžasná kniha se skvěle budovaným napětím

20.08.2018 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetl. Styl humoru mi vůbec nesedl. Děj je značně nudný a chaotický.

23.07.2018 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Námět je bezesporu skvělý, ale kniha mi přišla značně nudná a měl jsem problém ji vůbec dočíst.

12.07.2018 3 z 5

Ničitel světa Ničitel světa David L. Golemon

Velice čtivá kniha. Škoda, že další díly nebyly v ČR již vydány.

11.07.2018 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Super kniha s velice zajímavým nápadem, která se čte velmi dobře.

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Jednoznačně nejslabší díl Písně ledu a ohně, který se vcelku vleče

11.07.2018 3 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Doposud nejlepší díl Písně ledu a ohně, který je plný zvratů od začátku až do konce

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Užasná a napínavá kniha, která se čte jedním dechem.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, která se však i dnes čte velice dobře.

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Velice dobré drama. Jen je třeba číst v překladu od prof. Hilského. Poprvé jsem četl v překlasdu od J. V. Sládka a kniha nebyla zdaleka tak čtivá.

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Děj knihy je velice trefný a nadčasový, ale přišel mi na tak ktátký příběh poněkud zdlouhavý.

Puls Puls Stephen King

Až na nedořešený konec velice zajímavá a čtivá kniha. Bylo by dobré napsat pokračování.

01.07.2018 3 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Kniha je zajímavá a čte se dobře. Je ale škoda, že autor více nerozpracoval epidemii v celosvětovém měřítku.

01.07.2018 4 z 5

Cech objevitelů Cech objevitelů Kevin Costner

Námět zajímavý, ale kniha je značně nudná.Na knize je nejlepší vizuální stránka.