michaella03 michaella03 komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Charlie s Nickem jsou skvělí, co víc napsat :D

28.09.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Snad druhý komiks, co jsem kdy přečetla, ale rozhodně ne první kniha s LGBT tématikou. Bylo to miloučké, opatrné, hezké :)
Skvělá oddechovka.

28.09.2020 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tak to bylo něco.
Podle anotace jsem očekávala něco naprosto jiného - proto jsem si knihu koupila. Když jsem ji prolistovala, říkala jsem si, že to asi bude zajímavé, ale když jsem začala číst od začátku a došla až na konec, neměla jsem slov. Dočítala jsem jen proto, abych zjistila, kdo byl Malcolm.
Prakticky od začátku až do konce je děj pouze o sexu, nic víc. Znovu už si to určitě nepřečtu, druhý díl už také určitě ne.

29.08.2020 1 z 5

O trochu lepší než jednička, znovu je tu ta romantika a jiskření, i Shakespeare :D.

11.07.2020 5 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Četlo se to krásně a stránky mi jen ubíhaly pod rukama. Znovu tam byla romantika, napětí a nebezpečí, umění a architektura. Jednička se mi ale líbila o trošku víc :).
Ale docela mě překvapilo, když jsem už na konci prvního dílu našla vynechané scény z Gabrielovy trilogie. Tu sérii miluju, a proto mě zarazilo, že kdybych se nerozhodla přečíst si další knihy od jejího autora, zřejmě bych se k nim nikdy nedostala.

11.07.2020 4 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Trochu mi to připomínalo Padesát odstínů, ale jinak pěkná kniha, velmi čtivá.

29.03.2020 5 z 5

Andělská tvář II. Andělská tvář II. Hana Marie Körnerová (p)

Kniha opět čtivá (přečtená za dva dny), odpočinková, bylo milé vidět, co se s postavami děje dál. Ke knihám se nejspíš znovu vrátím :-).

02.02.2020 4 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Edgar Allan Poe

Četla jsem jenom tři povídky - Jámu a kyvadlo, Vraždy v ulici Morgue a Černého kocoura.
Autorův styl psaní mi moc nesedl, na čtení jsem se musela hodně soustředit a do něj i trochu nutit, abych vůbec ty tři dočetla (celou knížku bych asi nezvládla). Nejméně se mi líbila Jáma a kyvadlo, nejvíc Vraždy.
Čteno jako povinná četba k maturitě.

25.01.2020

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Velmi dobré zakončení celé série ;)

02.09.2019 4 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Páni, přečteno ani ne za den :-D.
Opět se velmi rychle četla, vtipná - ale z toho mužského pohledu se mi líbila víc.
Tak hurá na třetí!

27.08.2019 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Páni! Pokračování Muffina a čaje jsem si koupila ještě dřív, než jsem ho celý dočetla - tak moc jsem se nemohla dočkat. Druhý díl vůbec nezklamal (jak to občas bývá), naopak velmi potěšil - připadal mi dospělejší, skutečnější, zkrátka o něco lepší :-).
Děj opět odsýpal, obsah byl méně předvídatelný; pohybovalo se tam více postav.
Knížka se mi moc líbila, a kdyby se třeba někdy objevilo pokračování, strašně ráda bych si ho přečetla.

08.08.2019 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

První polovinou jsem se musela spíš prokousávat, žádná akce, děj se táhnul, nic moc se nedělo. Pak byla oslava Chaolových narozenin a už to jelo. Právě ta druhá půlka měla pořádný děj, akci, napětí a zvraty.
Po prvním (i druhém) dílu stále fandím princi, doufala jsem, že se k Celeaně "přiblíží" spíš on, ale... Snad se to postupem času změní :-\.
Smrt jedné z hlavních postav mě tolik nezasáhla, ale když se pak díky tomu daly věci do pohybu, bylo to vlastně nevyhnutelné. Úplný konec se dal tak trochu očekávat - po všech událostech z prvního i druhého dílu.
Těším se na pokračování :-D.

14.07.2019 4 z 5

Probudím se včera Probudím se včera Lumír Holčák

Po knize jsem sáhla při čekání na knihu jinou, je to pohodové, nenáročné čtení, za chvíli přelouskané. Jako první jsem viděla film; knížka se (jako vždycky) v pár drobnostech liší.

25.06.2019 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Knížka přečtená během pár dní, první díl byl ale o něco lepší. Koloběh Hardina a Tessy už mě místy unavoval, pořád to samé dokola - hádka, nemluvení mezi sebou, 'náhodné' setkání a usmíření. Je fajn, že se konečně dozvídáme více z Hardinovy minulosti, ale stopro tam nějaký ten strašák ještě bude :-|
Kniha ale jinak velmi dobrá, čtivá, jsem zvědavá, jak to bude dál, hned letím na třetí díl :-)

02.05.2019 4 z 5

Kniha má krásnou obálku, jeden z důvodů, proč jsem si ji koupila. S obsahem knihy už je to o trochu horší. Ilustrace pěkné, líbily se kapitoly "Lektvary a alchymie" a "OPČM". Některé věci se stále dokola opakují, ale jinak ucházející. Takový lepší průměr :)

30.12.2018 4 z 5

Tolkienův svět Tolkienův svět Gareth Hanrahan

Nádherná kniha plná krásných obrázků, texty jsou jednoduché a srozumitelné. Mám však jednu výtku, a to, že uspořádání je takové chaotické. Nejdříve to začíná Bilbem a rodokmeny, Frodo se objevuje až ke konci, a uprostřed knihy se střídá Pán prstenů s Hobitem. Kdyby byl nejdřív Hobit a potom Pán prstenů, bylo by to skvělý...
Ale jinak doporučuji :)

27.06.2018 5 z 5

Každý má svou lajnu Každý má svou lajnu Petra Dvořáková

Kniha byla výborná, přečetla jsem ji za jeden den. Možná je to tím, že je určená pro mou věkovou kategorii.
Adam, Martin, a Kateřina mi byli sympatičtí již od začátku, Richarda jsem začala chápat a mít ráda až ke konci knihy, kde se vše vyjasnilo. Eliška byla dle mého názoru skoro celý příběh zahalená jakousi mlhou, ale i ta se "vytratila" na konci děje.
Knihu mohu jen doporučit ;) :)

16.06.2017 5 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Kniha ušla, konec dobrý. Catinu matku zrovna v lásce nemám. Kdyby série skončila druhým dílem, vůbec bych se nezlobila :). Ale jinak skvělé

25.03.2017 4 z 5

Avatar: Filmové album Avatar: Filmové album Maria Wilhelm

Tohle ne, prosím, to je škoda papíru.
Zvláštně psané (jako pro děti či nechápavé?), o těch překladech ani nemluvím. Hrůza děs, ani ty fotografie a obrázky to nedokážou zachránit.

30.03.2023 2 z 5

Bohemian Rhapsody - Oficiální kniha k filmu Bohemian Rhapsody - Oficiální kniha k filmu Owen Williams

Mnoho fotografií a informací, rozhovory s herci. Pro ty, které film nadchl a chtějí se dozvědět víc, určitě doporučuji.

30.03.2023 5 z 5