michaelaaa5

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Skvěle napsaný příběh ze života dvou rodin žijících v řadovce Na Babě s výhledem na Prahu. Kniha začíná v roce 1975, takže se v ní vyvíjí životní příběhy hned dvou generací. Je psána vtipně, ale i smutně.

13.09.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Moje první přečtená kniha od spisovatelky Colleen Hooverové, protože její předchozí knihy nejsou mým oblíbeným žánrem. Tato kniha mě však svým hodnocením velmi lákala. A byla opravdu skvělá a čtivá již od první strany. Podařený thriller, můžu doporučit.

12.10.2020

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Úžasně propracovaná a promyšlená detektivka, na jejímž konci do sebe zapadají i nejmenší detaily. Harry Hole jde tentokrát v patách sériovému vrahovi, jenž mu po svých činech zanechává sněhuláky. Nebo je sněhulák v patách Harrymu? Doporučuji.

04.02.2020

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Kniha psána z pohledu dcery a otce. Strhující a smutný příběh, v němž se otcova bolestná minulost prolíná do života celé rodiny. Jejich příběhy se na konci knihy spojí, aby vyšlo najevo největší tajemství, které sužuje rodinu několik let. Přečteno během jednoho dne.

19.04.2020

Jeden z násJeden z násShari Lapena

Thriller, ve kterém je podezřelý úplně každý. Shari Lapena prostě umí své čtenáře napínat až do poslední strany.

03.08.2020

HoupačkyHoupačkyLucie Konečná

O přátelství dvou seniorek, které odmítají žít důchodovým životem a tak si užívají život naplno. Oddychové, čtivé a vtipné. Kniha mě bavila.

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Smutný ale krásný příběh o hledání psího štěstí u lidí..
"Do duše psů se totiž kromě bezmezný lásky k lidem vložila i bezmezná naivita."

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Příběh čtyř kamarádů, kteří si díky výzvě převrátí své životy vzhůru nohama.. Kniha psána s nadsázkou a vtipem, tak jak jsme u Hartla zvyklí. Těším se na film.

FámaFámaLesley Kara

Kniha velmi podobná thrillerům S.Lapeny. Kniha mě bavila, konec nepředvídatelný, přestože jsem dlouho dumala nad tím, kdo to může být, autorka dokonale vodí za nos až do konce.

23.03.2020

Ti druzíTi druzíC. J. Tudor

Kniha je napínavá již od první kapitoly a tak jde čtení úplně samo a velmi rychle. Celý příběh byl dost propletený, ale v podstatě byly vyřešeny všechny otazníky. Líbí se mi, že v knize nenajdete žádné zbytečné popisy, ale pouze napínavý příběh. Dějová linka s nadpřirozenými prvky mi na konci přišla zbytečná, ale až tak moc mi nevadila, protože jí autorka nevěnovala až tolik stran jako TĚM DRUHÝM..

22.12.2020

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Ze života chirurga, kterému se hroutí život pod rukama, celá kniha je velmi negativní, ale chirurgické prostředí popsáno opravdu reálně.
Kniha napsána čtivým stylem, ale doufám že všichni doktoři nevidí své pacienty takovýma očima jako tento pan chirurg..

11.03.2020

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Po dlouhé době velmi strhující kniha. Je to téměř hororový příběh odehrávající se během mrazivého víkendu v hotelu uprostřed lesa. Velmi čtivě a napínavě popsána atmosféra v hotelu, kde přeživší bojují o život..Shari Lapena si umí zahrávat s myšlenkami čtenáře až do posledních stran..

24.05.2020

Smrtící tajnostiSmrtící tajnostiRobert Bryndza

Závěrečný díl s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou byl jedním z nejlepších z celé série. Kniha se dobře četla a protože tentokrát není napsána i z pohledu vraha, byla napínavá až do
úplného konce, kdy přišel největší a nečekaný průlom v případu. Jediné co bych knize vytkla, jsou podle mě zbytečné perverznosti.

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Napínavý thriller od začátku do konce. Příběh z pohledu alkoholičky, která řeší problémy lidí, které nezná a nadělá tím více škody než užitku jak sobě, tak ostatním. Příběh, kdy nevíte co jsou skutečné vzpomínky a co pouze vymyšlené sny.

11.05.2019

Přiveď mě zpátkyPřiveď mě zpátkyB. A. Paris (pseudonym)

Z knihy mám tentokrát smíšené pocity. Děj příliš monotónní, neustálé nacházení matrjošek a úvahy co by, kdyby..Závěr to ale zachránil, ten byl překvapivý a naprosto šokující.

ChladnokrevněChladnokrevněRobert Bryndza

Kniha byla opravdu chladnokrevná až příliš. Vraha jsme znali již od začátku, což pro mě nebylo až tak napínavé, ale jinak super detektivka.

Noční lovNoční lovRobert Bryndza

Druhý případ detektiva šéfinspektora Eriky Fosterové, který je opět plný vražd. Noční lovec po sobě tentokrát zanechává mrtvé muže, které si rozhodně nevybírá náhodou..I když vraha známe již v půlce knihy, napínavá je kniha až do konce..protože pokud tě někdo sleduje, jsi mrtvý..

02.03.2020

Spřízněná dušeSpřízněná dušeNicholas Sparks

Pomalý rozjezd, velmi zdlouhavé popisy krajiny i rodinné historie a jen těžko uvěřitelný příběh o lásce, která skončila po pár dnech, ale přežila desetiletí..

07.03.2020

Pláž v ChorvatskuPláž v ChorvatskuJulie Caplin

Tuhle knihu jsem si záměrně nechávala ke čtení v letních měsících, abych si užila atmosféru ze slunečného Chorvatska. Je to příjemná oddychovka, kterou jsem mezi thrillery uvítala. Kniha je romantická a dost předvídatelná, přesto se těším i na ostatní díly z autorčiny tvorby.

12.07.2020

Ve víruVe víruR. Caine (pseudonym)

Třetí díl ze série od jezera Stillhouse jak už tady zaznělo byl asi nejslabším z celé série. Hlavní dějová linka byla totiž uzavřena už v druhém díle a tak se děj této knihy motá již okolo jiného případu, do kterého se bývalá manželka sériového vraha zamotá i s celou její rodinou. Kniha se sice dobře čte, je akční i napínavá, ale předchozí díly jsou lepší.

V temnotěV temnotěCara Hunter

Naprosto skvělý detektivní thriller plný zvratů. Není co vytknout, tento díl je snad ještě lepší než první díl. Opět perfektní rozuzlení a epilog na konci knihy.

23.07.2020

Není únikuNení únikuCara Hunter

Famózní. Nejlepší díl z celé série. Těžko byste odhalili viníka, kniha je velmi dobře promyšlená a napsaná. Naprosto nepředvídatelné.

08.10.2020

Na dněNa dněR. Caine (pseudonym)

Zajímavý a napínavý příběh z pohledu manželky odsouzeného vraha. Doporučuji tento psychothriller přečíst.

03.11.2020

VířivkaVířivkaLucie Konečná

Krátký a jednoduše napsaný příběh. Kniha se mi líbila.

Kanibal z Nine ElmsKanibal z Nine ElmsRobert Bryndza

Přečetla jsem všechny dosud vydané knihy Roberta Bryndzy a myslím, že přestože je nová postava Kate Marshallová úplně jiná než Erika Fosterová, bude tato série stejně tak dobrá jako ta předchozí. Erika přišla během policejní razie o manžela a Kate má dítě se sériovým vrahem. Každá má svou minulost a každá je tedy úplně jiná, přesto doufám, že autor jejich životy někdy spojí..
Ačkoliv je kniha opět napsána velmi čtivě, měla jsem ji rozečtenou opravdu hodně dlouho. Těch brutálních a nechutných detailů bylo totiž až moc a připadá mi, že autor každou novou knihou přitvrzuje.

V pasti lžíV pasti lžíB. A. Paris (pseudonym)

Velmi napínavý thriller od začátku do konce! Závěr parádní, uděluji plný počet.

05.04.2019

Muž a ženaMuž a ženaMichal Viewegh

Nesmyslné povídky bez děje plné nelogických a primitivních vulgarit a erotických představ. Velké zklamání, Viewegha už nikdy.

06.04.2019odpad!

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměShari Lapena

Velmi čtivá kniha s překvapujícím koncem. Moc se mi líbila, uděluji plný počet hvězdiček a doufám, že se od autorky dočkáme dalšího bestselleru!

15.04.2019

Nejlepší víkendNejlepší víkendPatrik Hartl

Kniha ze života, oddychové letní čtení :-)

27.07.2019

Život ve dvouŽivot ve dvouNicholas Sparks

Emotivní příběh ze života, který se může stát každému. Dvaatřicetiletý Russel má vše, co si může přát, úspěšnou kariéru, krásnou ženu a mladou dcerku. Najednou se ale všechno změní a on se musí postarat o svou pětiletou dcerku sám. Když už se zdá, že hůř být nemůže, zasadí mu život další ránu..

19.11.2019