michaelaaa5 michaelaaa5 komentáře u knih

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Přestože druhý díl knihy začíná přesně tam, kde končí první díl, nic nového v příběhu nepřináší ..

31.12.2023 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Ze začátku mi děj knihy nepřišel ničím zajímavý, klasický romantický příběh. Ovšem pak se příběh odvíjel směrem domácího násilí a protože je kniha velmi čtivá, napnutě jsem čekala jak příběh dopadne, "protože nic takovýho jako špatní lidi neexistuje. Všichni jsme prostě lidi, co někdy dělají špatný věci."
Těším se na pokračování Námi to začíná.

14.10.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Kniha se velmi dobře čte, kapitoly jsou krátké a střídají se z pohledu Kenny a Ledgera, nicméně očekávala jsem dle hodnocení trochu víc, nebo alespoň rozvinutější děj..za mě byla autorčina kniha Pravda, nebo lež o něco lepší..

21.08.2023 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Přestože je kniha napsaná nářečím, čte se jednoduše, jen mi v hlavě asi dlouho nezůstane. Příběhy o lidech z dědiny, psány z pohledu různých lidí rozdílné generace..

15.08.2023 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Aniž bych si přečetla anotaci, vybrala jsem tuto knihu jako oddechové čtení mezi thrillery a detektivkami. Netušila jsem, že tato úzká kniha je tak silná. Je to příběh rodiny, ve které se střídají kapitoly z pohledu matky a kapitoly z pohledu přehlížené dcery. Ten konec mě bohužel nepřekvapil :(

19.06.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Další novinka od mé oblíbené autorky, kterou jsem přečetla během dvou dní. V knize se střídají kapitoly z minulosti, kdy se mladá Amelie seznámila se svým bohatým manželem Nedem a kapitoly ze současnosti, kdy jsou oba uneseni mlčenlivými únosci. Poslední zhruba třetina knihy je věnována zúčtování, v němž je celá zápletka vysvětlena. Vše do sebe sice zapadne, nicméně na konci jsem si neřekla to klasické wow tak to jsem teda nečekala..

19.06.2023 3 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Průměrná oddechová kniha. Dle názvu a anotace jsem očekávala trochu rozvinutější příběh s kolouškem, ale i tak byl to příběh ze života. První díl jsem zatím nečetla, tak nemůžu srovnávat, ale v Kolouškovi byly zbytečné ezoterické pasáže o lidské duši.

09.06.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Erika Fosterová a její tým je zpět a musí vyřešit vraždu dvou žen bydlících v jednom domě. Krátké a jednoduše psané kapitoly se dobře čtou, příběh je napínavý, ale konec dost rychle utnutý. I v tomto případě půjde Erice o život..

09.05.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Konečně první díl z této série, kdy se případ nedotýká hlavní vyšetřovatelky Josie ani nikoho z její rodiny!
Sice je to další kniha s námětem únosu dítěte, přesto velmi čtivé, napínavé a nepředvídatelné.

24.04.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Romantický a nereálný příběh dvou mladistvých lidí, kniha vhodná spíše pro mladší čtenářky. Jako oddechovka mezi thrillery a detektivky to ale nebylo špatné.

24.04.2023 3 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Jako každý díl z této série je i tento případ úzce spjatý s rodinou Josie Quinnové, tentokrát je zavražděna matka přítele a kolegy Noaha Fraleyho. A protože kořeny příběhu zasahují do minulosti, je v průběhu vyšetřování kromě rodiny i tolik postav, že kdybych knihu četla více dní, už si je ani nepamatuji.
Jinak kniha jako vždy čtivá.

08.01.2023 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Nová kniha z tvorby oblíbené spisovatelky Shari Lapeny je jako každá předešlá kniha napsaná velmi napínavě a čtivě. Thriller je o vraždě bohatých rodičů, která potěší všechny jejich tři děti, než si uvědomí, že vrah může být mezi nimi. Dědictví jako motiv může mít každý z nich, navíc se postupně ukáže, že policii každý vlastně v něčem lhal. Je vrah opravdu mezi sourozenci, nebo vraždil někdo jiný? Bohužel konec úplně nesplnil má očekávání, neboť jsem od autorky čekala nějaký zajímavější zvrat a vysvětlení.

03.08.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Další případ Josie Quinnové, který se tentokrát týká oběti nalezené u kolegyně Gretchen, která zmizí a když se nečekaně objeví, bez vysvětlení tvrdí, že za smrt oběti nese vinu. Josie musí vyřešit, proč Gretchen nechce mluvit a co před nimi tají...
Co má Gretchen společného s motorkářským gangem, sériovým vrahem a nalezenou fotografií u oběti? Opět velmi složitý případ s nečekaným přiznáním a koncem, na jehož rozuzlení sami nepřijdete..

30.07.2022 5 z 5

Poslední let Poslední let Lacie Waldon

Romantická dovolenková kniha, která ničím nenadchne, protože člověk přesně ví, co od takové knihy čekat. Nenáročné odpočinkové čtení a trochu romantiky.
Ava chce po letech skončit jako letuška, vdát se za svého snoubence a usadit se. Na posledním letu si však uvědomí, co ve skutečnosti od života chce a že se létání vzdát neumí.

16.07.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Když se Alice a Leo přestěhují do nového domu, začnou na povrch vyplouvat lži o smrti jeho bývalé majitelky. Všichni sousedé něco tají a kniha je napínavá až do konce, který byl za mě naprosto nepředvídatelný. Od B.A.Paris jsem četla všechny knihy a tato patří k těm nejlepším.

28.03.2022 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Kniha se dobře četla a měla slušný rozjezd, kdy v roce 1983 beze stopy zmizel pětiletý chlapec. V kapitolách se střídalo vyšetřování v minulosti a pátrání na vlastní pěst v současnosti. Následovala nudná pasáž, ve které napětí vystřídaly zdlouhavé popisy prostředí a všeho možného. Asi poslední třetina příběhu opět nabrala spád a konec mě překvapil.

25.03.2022 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Thriller, jehož anotace mě neoslovila, protože mi připadala stejná jako u každého třetího thrilleru, ale vysoké hodnocení mě nakonec přesvědčilo knihu přečíst. Příběh je psán z pohledu dvou žen, závistivé a po bohatství prahnoucí Amber a Daphne, která má vše na co si jen ukáže. Kniha je od druhé poloviny velmi předvídatelná a tak mě závěr nakonec vůbec nepřekvapil..

13.02.2022 3 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Dokonalé. Každým dílem mě tato série s Josií Quinnovou baví víc a víc. Naprosto nepředvídatelné zvraty a perfektně napsáno. S třetím případem se otevírá Josiina minulost a tak vyjdou na povrch opravdu nečekaná tajemství..
Lisu Regan si připisuji k oblíbeným autorům a už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

05.02.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Každý má své tajemství, každý jiné, žijí v jednom domě a netuší, že jsou sledováni...
Příběhy lidí žijících v jednom domě psány z velmi neobvyklého pohledu myši, která žije s nimi. Originální pojetí příběhu, přečteno za jeden den a určitě mrknu i po dalších knihách této autorky.

16.01.2022 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Dobře promyšlený a zamotaný případ, na jehož konci do sebe zapadnou všechny detaily. Skvěle napsané, čtivé a napínavé.

12.01.2022 5 z 5