michaela3483 michaela3483 komentáře u knih

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

První příběh se mi moc nelíbil.
Druhý už byl lepší, hlavně cesta na bramboráčky.
Třetí příběh se mi líbil nejvíc. Jen mi z počátku Addie neseděla a určitě by potřebovala víc času na změnu.
Nejlepší na celé knize byla představa sněhové vánice, kterou jsem všem záviděla.
Bylo to takové oddychové čtení, ale pro mladší ročníky.

05.01.2018 3 z 5

Noc ve Villette Noc ve Villette Ingrid Hedström

Detektivka, která neurazí, ale možná ani pořádně nezaujme.
Místi jsem nechápala jak dlouho vyšetřovatele nenapadly někeré otázky,nebo že nevyslechli potencionální svědky na druhé straně cesty...
Uvidíme jestli další kniha bude zajímavější.

05.01.2018 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha se mi líbila, jen jsem čekala jiný konec.

05.01.2018 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Druhá kniha od Greena, kterou jsem četla.
Byla čtivá, stránky ubíhaly, děj byl zajímavý, ale jako celek se mi nelíbila.

05.01.2018 2 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Čtivá kniha, z počátku jsem se i párkrát zasmála.
Bohužel až příliš často jsem měla dojem, že jde o románek pro náctileté nebo Beverly Hills 90210, kde jsou všichni krásní, úspěšní s téměř dokonalým životem. Sms zprávy a Carolininy rozhovory se Simonem mi přišli kolikrát hloupoučké, párkrát mi bylo za ni až trapně.
Za mě slabší průměr.

13.12.2017 2 z 5

Odpusťte, že je mi šestnáct Odpusťte, že je mi šestnáct Eva Schmidtová

Četla jsem v pubertě 2x. Líbila se mi a dnes jsem si na ni vzpomněla a klidně bych si ji po těch 16ti letech přečetla.

29.10.2017 3 z 5

První láska První láska James Patterson

J. Patterson je muj oblíbený autor a jelikož téma je velmi podobné knize Hvězdy nám nepřály, byla Prvni láska jasnou volbou.
Po přečtení si nejsem úplně jistá jestli se mi kniha líbila. Dlouho jsem se nemohla začíst, kapitoly mi přišly obsahově prázdné, místy na na jedno brdo.
Čekala jsem opačný konec.

08.09.2017 3 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Moje druhá kniha od Sparkse. A na rozdíl od "Zápisníku" se mi líbila. Talisman byl pro mě příjemným čtením, někdy s těžko uvěřitelným dějem, sledem událostí, ale i tak to byl fajn strávený čas.
Díky téhle knize přemýšlím, že dám šanci některému dalšímu dílu od NS.

25.06.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Na Manžele odvedle jsem se moc těšila. S chutí jsem se do ní dala, ale po přečtení jsem spíš zklamaná.
Příběh byl zajímavý, kniha byla čtivá, přestože se mi úplně nelíbil autorčin styl.
Ale ten konec... Ten to pro mě zabil.

20.06.2017 3 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Po téměř půl roce dočteno.
Žádná kniha mi netrvala tak dlouho a nebylo to počtem stránek, nemohla jsem se začíst.
Ambru jsem nemusela, naivní až hloupá holka, která se vyšvihne a je z ní sobecká, do sebezahleděná žena ... Nejvíc sympatií získala až v období moru, kdy mě i kniha začala víc bavit. Čekala jsem, že bude odhalen pravý původ.
Rozhodně jsem ráda, že mám knihu za sebou a vím, že se k ní už nevrátím. Přesto uvažuji o přečtení volného pokračování - zvědavost mi nedá :).

01.05.2017 2 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Na knihu Psí poslání jsem narazila náhodou, vlastně jsem si nejdřív všimla upoutávky na film... A protože psy mám moc ráda a život bez nich si nedovedu představit, knihu jsem musela přečíst.

Čekala jsem trochu něco jiného, ale zklamaná rozhodně nejsem, naopak. Příběh, který vypráví pes, se mi moc líbil.
Kniha se dobře četla a už po první stránce jsem věděla, že ji budu mít v ruce každou volnou chvilku, než budu u konce.

Samozřejmě i slza ukápla a začala jsem přemýšlet, jaké poslání mají naši chlupáči...

Už se těším až se vrhnu na pokračování Psí cesta.

24.02.2017 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

3* jsem dala, protože mám Bridget ráda...ale jinak knihu hodnotím spíš jako podprůměr.

Film jsem viděla dřív a bavila jsem se, bohužel kniha mě moc nenadchla, prvně jsem se zasmála až na straně 221... Největší mínus vidím ve změně jednoho z potencionálních otců a tím pádem mi byl konec, nebo jeho reakce předem jasné.

Mám v plánu knihu ještě min. jednou přečíst, pěkně s ostatními díly B. Jones a třeba změním názor a budu se víc bavit.

12.01.2017 3 z 5

Kniha se mi dobře četla, měla jsem obavy, že forma scénáře mi bude dělat problémy, ale opak byl pravdou. Škoda, že Prokleté dítě není delší.
Co se týče děje, nezklamal, příběh byl zajímavý, ale taky dost osekaný. Rozhodně bych byla nadšená, kdyby J.K. Rowling k pracovnímu scénáři přidala další detaily a napsala tak pokračování o Harrym.

07.11.2016 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Moje první kniha od této spisovatelky a moc mě nenadchla. Děj byl zajímavý, ale konec byl celkem předvídatelný.

06.11.2016 2 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Chvilku mi trvalo se začíst, ale nakonec jsem litovala, že jsem dočetla-
Bridget mi byla sympatická i v předchozích dílech, ale tady, už ve středním věku a s dětma, o to víc, pořád byla svá, potrhlá, praštěná, dřív mluvila než myslela :).... Kniha se mi líbila a trochu naivně doufám, že se dočká zfilmování (Dítě B. Jones beru jako mezičlánek).

06.11.2016 3 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Ve valné většině se mi kniha, která je zfilmovaná, líbí víc než film. Ale v tomhle případě je to naopak. Z knížky jsem byla zklamaná. Příběh se mi líbil, ale způsob jakým byl napsaný mi přišel trochu zmatený.

26.07.2016