michaela.97

Povídání o pejskovi a kočičcePovídání o pejskovi a kočičceJosef Čapek

Moje dětská - asi nejoblíbenější pohádka (společně s Honzíkovou cestou) ♡

23.12.2019

Dlouhá traťDlouhá traťViktorie Hanišová

Hodně jsem toho o téhle knize slyšela a tak jsem očekávala ještě větší psycho. Možná jsem už odolnější a tak mi to nepřišlo, každopádně povídka “Vrátíš se?” byla i na mě hooodně silná. Uronila jsem nad ní i slzu a na konci se mi udělalo až fyzicky zle. Vztahuju na sebe totiž to, co prožívají postavy - i co se týče fyzické bolesti.

“Díra” byla zase nesmírně napínavá a zasáhla mě, i když přesně nedokážu popsat čím/jak.

“Zbytečný člověk”, tak ten si mě získal. Já si hlavní postavu zkrátka zamilovala a vlastně ve mě konec téhle povídky vyvolával nečekaný (a neočekávaný) pocit klidu.

“Pozůstalost” za mě velmi bolestnej a na jednu stranu krásnej (pokud se to tak dá říct) příběh.

I další povídky mě bavily, ale tyhle ve mně doopravdy něco zanechaly. Celá knížka je napsána čtivě a nešlo mi se od ní odtrhnout, i když slabým povahám doporučuju - dávkovat.
Představovala jsem si, co bych jako autorka u psaní pociťovala já, takže klobouk dolu autorce, že se poprala s tak nelehkými tématy.
Za mě čtení, co má smysl. A navíc - krásná vizualizace! Nespočetněkrát jsem si už knížku prohlížela a pořád mi přijde stejně skvělá!

02.11.2020

StalkerStalkerLars Kepler

Po přečtení téhle knížky jsem se oficiálně zamilovala do manželů, tvořících pod jménem Lars Kepler. Děj mi utíkal a já se ani chvíli nenudila. Možná také proto, že krátké kapitoly se mnohem lépe čtou než obsáhlé a jednotvárné texty. Příběh se stupňoval a konec jsem dočetla s otevřenou pusou. Při čtení jsem se bála a zároveň se neskutečně těšila, jak bude knížka pokračovat dál. Za mě rozhodně jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla!

06.05.2019

Vejce a jáVejce a jáBetty MacDonald

Betty uměla napsat knihu ze života tak, že vám při čtení přijde, jako kdyby psala o tom vašem. Nebo alespoň já se dokázala na příběh a autorku tak nacítit, až mi přišlo, jako bych byla ona. A moc se mi líbilo, jak vtipně je její - vlastně dost náročný - život vyobrazen.

Její Láryfáry je klasika z dětství, ale když jsem kupovala její životopisné knihy, roky mi stály v knihovně bez dotčení. Z nějakého důvodu jsem si o nich myslela, že budou nudné a nebudou mě bavit, ale jak já se u čtení nasmála! Zároveň byla kniha zajímavou sondou do života na slepičí farmě. Už se těším, až rozečtu další! A veliká škoda, že autorka nedostala v životě víc času - víc let - pro napsání dalších, takhle skvělých knih.

včera

Pro lepší orientaci v knize je fajn mít alespoň drobný historický přehled. Já ji četla a nemohla dočíst. Musela jsem se nutit, abych nakonec obrátila poslední stránku. Bohužel.
Kniha má zajímavý děj. Jen je třeba mít stejný smysl pro humor. Některé pasáže mi přišly nudné a u některých jsem se naopak nemohla přestat smát, což ve mě vyvolávalo smíšené pocity.
Do teď vlastně nevím, co si myslet. Upřímně se mi do dalších knih od Jonassona nechce, ale přemůžu se a doufám, že mě chytnou víc než příběh Alana Karlssona :)

26.03.2018

Továrna na snyTovárna na snyAnie Songe

Tvorbu Anie miluju. Inspiruje mě, motivuje, dělá mi radost a tak nějak učí mě být lepším člověkem. Továrnu jsem chtěla od chvíle, co vyšla, a pak, když jsem ji držela v rukou (podepsanou) jsem se do ní začetla a nemohla se odtrhnout. Bavila mě. Hodně. Jak je upřímná a (ne)obyčejná. Svá. Baví mě, že se v ní vidím a že je psána stejným stylem, kterým píšu taky. Všem snílkům, mořským vílám i obyčejným holkám, co si chtějí prožít svoje neobyčejný životy doporučuju všema deseti!

Honzíkova cestaHonzíkova cestaBohumil Říha

Honzíkova cesta = moje dětství ♡.
Neumím si představit, že bych svoje (budoucí) děti o tohle čtení ochudila a doufám, že ji budou v té smršti moderních knížek milovat stejně, jako jsem ji milovala já.

23.12.2019

Příběh ChristopheraPříběh ChristopheraRadek Hraba

Knížka mi přišla ke zrecenzování a v první řadě bych chtěla říct, jak úžasný je, když mladí (čeští) autoři vydávají knihy! Je za tím hromada práce, takže cením každého jednoho z nich! :)

Každopádně z knihy mám rozporuplné pocity. Čte se rychle, ale trochu mi vadil jazyk a stylizace. Přišlo mi, že některé postavy říkali věty, které by v opravdovém životě neřekli a nebyl jim přizpůsobený styl vyprávění. Občas jsem narazila na chybku v gramatice (nebo někde špatný slovosled, slovíčko navíc apodobně). Když opomenu mluvu, občas se postavy chovaly vážně zvláštně a ani k jedné z postav jsem si nevytvořila speciální vztah, což mi chybělo.

Co se týče tématu, tak za mě dobrý, chápu, o co autorovi šlo, akorát se najednou v průběhu děje vytratila původní myšlenka, kterou jsem tam hledala - marně - a objevila se zas až na konci. Přišlo mi, že si autor vymyslel hooodně dějových linek a tím pádem se všechny dřív nebo později překřížily a nešlo je ukočírovat. Příště bych si vybrala jednu, které bych se věnovala, jelikož LGBT + slavný zpěvák + čaroděj + smrtelník + zazobanec + student + léčebna + dva (nebo kolik světů) + všechno to ostatní (nechci spoilerovat), to mi přišlo jako velká slátanina - bohužel :/

Občas jsem se sama ztrácela a trochu hledala, čeho se chytit. Za mě tedy bohužel ne a moc mě to mrzí, ale věřím, že psaní autor nevzdá a zkusí napsat něco dalšího - jednoduššího - promyslenějšího a dotaženějšího :)

01.05.2020

Suchej únorSuchej únorJohana Růžková

Kniha, na jejímž vzniku jsem se podílela a dala bych za ní ruku do ohně, protože se povedla a vidím v ní veliký potenciál :)

Tahle žlutá publikace vás provede vtipně, lidsky a odlehčeně všemi možnými tématy ve spojitosti s alkoholem (zejména u nás).
Najdete v ní nejen zajímavá fakta, ale také rozhovory s odborníky, či sušiči, kteří se nebáli sdílet svůj příběh. O to víc je to kniha plná nejrůznějších životních cest, které vzájemně spojuje myšlenka Suchýho února.

V neposlední řadě stojí za zmínku grafika, která se opravdu vyvedla a díky které bude knížka #insuchoveritas na poličkách knihoven dělat velkou parádu O:)

Rozhodně to není kniha určená (jen) pro pijany. Slouží všem, kteří se chtějí dozvědět o závislostech více a těm, které baví kampaň Suchej únor. Kampaň, která už spoustě lidem pomohla a pomáhat bude i dál.

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Četla jsem ji, když mi bylo asi 16. Tenkrát jsem ještě spadala do cílovky knih Johna Greena, i když do teď je mým oblíbeným autorem. Píše jednoduše a jeho příběhy chytnou za srdce nebo minimálně neurazí :)
Tahle knížka ve mě dokázala probudit emoce. Usmívala jsem se, ale i brečela a četla bych ji s radostí klidně pořád dokola.

Pokud jsi čtenář, který Johna Greena nezná, vybrat si "Hvězdy nám nepřály" jako prvotinu bude tvoje nejlepší rozhodnutí :)

Konec prokrastinaceKonec prokrastinacePetr Ludwig

Mě knížka bavila. Četla se hezky, rychle a budu se k ní ráda vracet. Našla jsem v ní několik zajímavých pouček, které bych ráda do budoucna zužitkovala ve svůj prospěch. Zároveň mě i namotivovala a posunula vpřed. Rozhodně doporučuju v ní minimálně občas zalistovat.

05.05.2019

HypnotizérHypnotizérLars Kepler

Manželé Alexandra a Alexander opět nezklamali! Když už to vypadá, že by mohl příběh skončit, rozvine se nová zápletka, změní se souvislosti a kniha se tak znovu vydává po napínavé cestě k jejímu rozhřešení. Styl autorů mě baví a mám ráda jejich postavy. Ať už ty kladné, tak i ty záporné. Každá má něco do sebe a občas žasnu nad jejich životními příběhy.
Za mě zas a znovu napínavé čtení, které je naprosto ideální do chladných zimních večerů, ale i do letních bouřkových nocí.

19.07.2019

ToToStephen King

Na Kingovi mi nevadí jeho prodlužování a omáčka kolem, ale u takhle dlouhé knížky to bylo chvílemi i na mě moc - posledních cca 200 stran jsem už nemohla dočíst. Příběh (za mě) skončil a začala další kapitolka o (za mě) nepodstatných lidech - osudech.
Stejně tak moc nerozumím, proč do všech příběhů vkládá sprosťárny, což v případě malých dětí není zrovna příjemné čtení, ale budiž :D .... jsem hodně na vážkách, ale čekala jsem asi něco trochu jiného z mých předchozích zkušeností a po filmových adaptacích.

24.12.2019

Jen aby, řekla moje ženaJen aby, řekla moje ženaMichael Třeštík

Pana Třeštíka miluju (a obdivuju za to, jak umí psát), takže jsem tuhle knížku četla všude, abych si zlepšila náladu (nebo klidně celý den)! A upřímně jsem nechtěla, aby skončila. Už hledám další, které by mi do knihovny přibyly, protože jedna nestačí.

11.01.2020

FámaFámaLesley Kara

Četla jsem spoustu různorodých recenzí, takže i když jsem se na Fámu moc těšila, byla jsem raději opatrná, abych potom nebyla moc zklamaná, ALE ... byla jsem z ní nadšená! Autorka si vybrala zajímavé téma - vcelku originální, i když úplně jednoduché a nesnažila se vytvářet zapeklité situace - ani nevymýšlela zbytečně moc - zbytečných - postav, s čímž má spousta knížek tohohle žánru, problém. Byla nesmírně čtivá - možná proto, že jsem před ní četla opak (naprosto nečtivou knížku), ale vždycky jsem se těšila, až se do ní zase pustím :) Děj se hezky rozvíjel a práce s napětím byla skvělá. Podezíráte všechny a vlastně do poslední chvíle netušíte - až když vám ty kousíčky začnou v hlavě zapadat do sebe - a to až na téměř úplném konci.

Mně se Fáma moc líbila a neměla jsem s ní sebemenší problém! :)

31.05.2020

O psaní - Memoáry o řemesleO psaní - Memoáry o řemesleStephen King

King je pro mě opravdovým králem literatury (a samozřejmě králem hororu), takže tuhle knížku beru jako skvost. Hodně mě bavila první část knihy, kde píše o svém dětství/životě, protože člověku dojde, že i naprosto obyčejný člověk jako on, může díky svému talentu a vytrvalosti dosáhnout svého snu a stát se někým ve svém oboru :) King je pro mě doopravdy inspirující člověk a druhá část knihy byla velkým přínosem pro mou tvorbu. Vypsala jsem si několik jeho myšlenek a budu se k nim ráda - a často - vracet!

25.12.2020

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Na Shari Lapenu jsem slyšela samou chválu a rozhodla jsem se číst její knížky tak, jak je vydávala (to je u mě zvykem), takže první byla právě tahle.
Moc mě bavila. Děj hezky plynul a docela mě udivovalo, jak ho autorka dokázala natahovat, aniž by to bylo do očí bijící a otravné. Už od začátku jsem tušila, kdo by mohl za zločinem stát, ale nebyla jsem si jistá až do poslední chvíle. Navíc - případ byl ještě o malinko zamotanější, než se mohlo na první pohled zdát, což mě potěšilo.
Zároveň mi přišlo neobvyklé, že v případu nedominoval vyšetřovatel, jak to tak většinou bývá zvykem. Za mě povedená knížka, která se čte sama! :)

30.10.2020

Noční směnaNoční směnaStephen King

Od některých povídek jsem se nemohla odtrhnout. Včera mi zbývala dočíst polovina knížky a přečetla jsem 200 stran bez mrknutí oka! To už se mi celkem dlouho nestalo. Pro milovníky Kinga je to nutnost. Povídky nutí zamyslet se a hlavně se po nich budete bát. Pokud se rádi bojíte, nečejte na nic a do knihy se pusťte :)

10.12.2018

Sněží, sněží...Sněží, sněží...Lauren Myracle

Knížku jsem četla v období Vánoc a udělala jsem nejlíp, jak jsem mohla! Skvěle jsem se vcítila do té vánoční atmosféry, která je v knížce naprosto bravurně vykreslená a bylo to takové příjemné čtení během zimních večerů :)
Chápu, že ne každý má rád tuhle směsici autorů, ale i když směřují k jiné věkové kategorii (mně teda ještě ne úplně vzdálené) já je čtu moc ráda! Zvlášť teda Johna Greena, což je můj oblíbenec. Baví mě to, jak umí popsat atmosféru společně s charaktery postav a že každý jeden příběh má co předat. "Sněží, sněží ..." rozhodně doporučuju!

03.05.2019

Řbitov zviřátekŘbitov zviřátekStephen King

Na to, jak Kinga miluju mě tahle knížka zas tak neoslnila. Nevadí mi dlouhé pasáže - popisování detailů. Spíš naopak. Píšu stejně a mám to v knížkách ráda, ale trochu mi vadilo, že jsem se moc nebála. Občas přišlo pár zvratů, kdy se mi udělalo dokonce i fyzicky zle (mám hodně bujnou představivost a dokážu se až nesmyslně silně vcítit do děje, lidí, situací,...), ale jinak se děj tak nějak táhl a nic moc se v něm neudálo. Naopak mě mile překvapilo filmové zpracování. Možná jsem od knížky měla větší očekávání (většinu jsem přečetla před tím než jsem viděla film, jen ten konec jsem dočetla až po tom, co jsem viděla film z roku 1989 a následně i ten z letošního roku), jelikož nápad je to super. Tak či tak se těším, až rozečtu další!

03.05.2019

Poppy  - Příběh lásky a odpuštěníPoppy - Příběh lásky a odpuštěníBarbara Larriva

Příběh sice prostý, průhledný a sluníčkový, ale já ho četla ráda. Je to taková knižní jednohubka, kterou smlsneš za večer. Ideálně pro ty, kteří věří. V Boha, v naději, v odpuštění, v uvědomění si vlastních chyb. Mě se příběh líbil hlavně proto, že poukazuje na to, jak důležité je se obklopovat láskyplnými lidmi, kteří můžou lásku do našeho srdce vrátit a ukázat nám správnou životní cestu, i když z ní sejdeme. Neurazí, nenatchne, ale obohatí - naši duši i srdce.

06.05.2019

Trny v časeTrny v časeJan Tomeš

Dlouho se mi nestalo, abych si z knížky vypisovala věty (moudra, myšlenky), nad kterými se chci i v budoucnu zamýšlet a která mě nějakým způsobem oslovila. Tématem mi byla hodně blízko srdci. Knížku jsem začala číst v Amsterdamu, kam zrovna hlavní hrdinové vyjeli a vnímali ho hodně podobně jako my :D :). Možná i tím mi byla knížka bližší. Překvapilo mě, kolik jsem se toho dozvěděla od známých filozofů. Příběh hezky plynul a ke konci jsme se dočkali i zvratu, který byl nečekaný a to se mi líbilo. Navíc, co se týká slečny "Karol", je mi ve spoustě ohledech dost podobná a tím pádem jsem se s ní skvěle dokázala sžít. A obálka je nádherná! Doufám, že tohle není poslední autorův počin.

07.07.2019

Zelená míleZelená míleStephen King

Úžasná, napínavá knížka, která je úplně jiná než ty ostatní (od Kinga).
Možná by si ji měl každý za život přečíst. Je totiž lidská a zároveň bezcitná. Tak, jak bývá i život. Těším se na film.

10.02.2020

Nultá hodinaNultá hodinaAgatha Christie

Moje první setkání s Agathou (když nepočítám filmová zpracování) a jsem nadšená! Sice jsem si hned na začátku knížky tipla, kdo bude asi hlavní podezřelý, ale nečekala jsem souvislosti, natož tu "zamotanost" ke konci příběhu, kde si autorka se čtenářem dost dobře hrála, takže vlastně můžete mít tipy, ale do poslední chvíle nevíte, na čem jste. To mám ráda a v moderních detektivkách tohle dost často (bohužel) chybí.

03.04.2020

P.S.P.S.Anna Geislerová

Příjemné letní čtení :)
Kapitolky krátké, přebal knihy pevný (vhodné pro cestování, kdy si chcete ve vlaku prostě jen odpočinout) a ilustrace nádherné ♡

26.03.2018

Příběhy z vesMíruPříběhy z vesMíruAnie Songe

Anie, jakou ji známe ♡.

17.12.2018

Terapie sdílenímTerapie sdílenímEster Geislerová

Knížku jsem přečetla během 20 minut :D Samozřejmě to není žádná obohacující literatura, ale s tímhle si ji taky každý musí pořizovat. Pro někoho škoda papíru, ale věřím, že někomu pomůže alespoň se povznést nad některé běžné situace v životě, které prožíváme všichni, ale taky si všichni myslíme, že jsme na to sami. A myslím, že hlavně proto byla knížka vytvořena. Pro lidi, kteří berou život až moc vážně. Bojí se, že se jim dějí situace, které nikdo další neprožívá a možná si kvůli tomu připadají hloupě. Tady jde vidět, že hloupost je mnohdy na té druhé straně :D Za původní cenu bych ji nekoupila, ale z druhé ruky mne potěšila. Kupovala jsem ji jako dárek pro kamarádku, s kterou si často konverzace od Josefiny a Ester posíláme a dost často se v nich i samy nacházíme. Takže za mě jedna rada. Neberte knihu tak moc vážně. Není to o tom :)

15.07.2019

Kraď jako umělecKraď jako umělecAustin Kleon

Stejně jako u "Konec prokrastinace" miluju to zpracování. Jsem vizuální typ a tyhle knížky mě vážně baví. Jako člověk, co se do budoucna živit uměním chce a umění studoval jsem nadšená. Samozřejmě vám obsah nepředá moudro světa, ale nenásilnou a mnohdy humornou formou dokáže zprostředkovat a předat myšlenky, které dají víc než 200 stran A4 odborného textu. Autor dal dohromady několik obyčejných rad ze života, která by (alespoň nám začínajícím) umělcům mohla podat pomocnou ruku :) A já jsem pro. Rozhodně se k jejímu obsahu budu vracet. Ráda.

21.07.2019

Úsměvy smutných mužůÚsměvy smutných mužůJosef Formánek

Knížku jsem kupovala tátovi a přečetla ji taky, jelikož jsem viděla film v kině a ten mě chytl za srdce. Knížka je na mě docela dost zmatená (i táta říkal, že chvilkama nevěděl, o čem je řeč), ale když umí číst člověk mezi řádky a brát každý text samostatně, pak to ničemu moc nevadí.

Líbí se mi, že autor píše naprosto upřímně a bez příkras. Doufám, že knížka někomu pomůže nebo minimálně otevře oči. A držím palce lidem, kteří bojují proti "černým drakům".

24.11.2019

Policejní stanice BrooklynPolicejní stanice BrooklynLawrence H. Levy

Odpočinkový čtení, při kterém se čtenář dozví něco málo z historie a zároveň se nejedná o čistě historický příběh, jelikož je prolnutý s fikcí, což se mi líbí. Knihu jsem sehnala v létě čistě náhodou ve velké slevě (za 29,-), takže jsem ji vzala spíš tak na zkoušku a kvůli době, ve které se její děj odehrává. Mile mě překvapila :)

08.01.2020