micha-ella micha-ella komentáře u knih

Moje cesta k pravdě Moje cesta k pravdě Miloslav Král

Velmi zajímavá knížka filosofických úvah. Autor byl později považován za duševně nemocného, ale on sám byl přesvědčen, že jeho zážitky jsou pravdivé.

10.08.2017 5 z 5

Cirkus Les Mémoires Cirkus Les Mémoires Petra Hůlová

Stejný názor jako asam. Jako by to nebyla Hůlová.

08.08.2017 2 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Někdo tady píše, že příběh nutí číst a číst, dokud knihu celou nepřečtete. Nemohla jsem dočíst, právě kvůli krutosti.

07.08.2017 3 z 5

Bez dětí neodejdu Bez dětí neodejdu Berit Kessler

Tyto příběhy jsou jak přes kopírák. Každá slečna, která si chce vzít někoho z Afriky nebo Arábie nebo... by si pár těchto knih měla přečíst a včas se vzpamatovat.

02.08.2017 3 z 5

Žádný důvod k obavám Žádný důvod k obavám Julian Barnes

Moje téma!

30.07.2017 5 z 5

Komplikace: Chirurgovy poznámky Komplikace: Chirurgovy poznámky Atul Gawande

To by si měl přečíst každý, kdo chce podat žalobu na doktory!

30.07.2017 5 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Příběh je hluboký a opravdu nemá dno. Próza v poezii, filosofování o životě a smrti. Mně ten styl seděl.

30.07.2017 4 z 5

Zázrak Zázrak Emma Donoghue

Příběh o dítěti, kterému náboženství vymylo mozek. Irský venkov, rašeliniště, nevlídné počasí, nevlídní lidé, pochmurné náboženské názory. Četlo se to zpočátku dobře, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Ale jak se děj vlekl, začala jsem přeskakovat náboženské výlevy a úplně mě znechutilo vysvětlení, jak dívku krmila její matka. Konec všechno napravil.

29.07.2017

O nemocech duše O nemocech duše Jaroslav Vacek

Velmi zajímavé.

16.07.2017 4 z 5

Dobré úmysly Dobré úmysly Joy Fielding

Nevím proč, ale pletla jsem si hrdinky.

12.07.2017 3 z 5

Svoboda Svoboda Malika Oufkir

Pokračování Vězenkyně. Měla jsem k první knížce výhrady ohledně přehánění a tady trochu podobné. Snad to tak skutečně bylo a není co závidět.

09.07.2017 3 z 5

Odvrácená tvář Odvrácená tvář Bill Clem

Autor promine, ale je to blbina.

09.07.2017 1 z 5

Matky po e-mailu Matky po e-mailu Jiřina Šiklová

Dost morbidní. Dcery jsou obvykle takové, jak je matky vychovají...

09.07.2017 3 z 5

Rok neviňátek Rok neviňátek Catherine Cookson

Červená knihovna.

06.07.2017 4 z 5

Střed se hroutí zevnitř Střed se hroutí zevnitř Elyn R. Saks

Duševní nemoci mě zajímají, tohle je pátá kniha, kterou jsem na podobné téma četla a vždy to byl skutečný životní příběh. Obdivuji, jak se s tím Elyn uměla poprat. Síla!

06.07.2017 5 z 5

Jiřina Jirásková: Jen to klidně napište Jiřina Jirásková: Jen to klidně napište Michaela Remešová

Bulvár. Chudák paní Jirásková.

23.06.2017 2 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Románek nic moc.

23.06.2017

My nejsme my My nejsme my Matthew Thomas

Nedočetla jsem. Pomalé, rozvleklé, zbytečně obsáhlé. Přestalo mě to bavit.

22.06.2017 3 z 5

Tvář toho druhého Tvář toho druhého Kóbó Abe

Právě jsem dočetla. Skvělý námět, přímo pro mne. Myslím, že hodně čtenářů knížku odloží pro přemíru filosofických úvah, které se tolikrát opakovaly a točily dokolečka a znovu opakovaly, až jsem měla chuť ty pasáže přeskočit. Ale táhla mě dál zvědavost, jaký bude závěr. Nepochopila jsem (možná z nepozornosti, možná jsem přece jen nějaký odstavec přeskočila?) proč hlavní hrdina nechtěl vypadat stejně jako dřív, proč nechtěl navrátit svojí podobu. To neměl vůbec žádnou svojí fotku? To si nemohl kůži obtisknout z jiné části svého vlastního těla? To si sám sebe dost nevážil? atd. Je dost zvláštní, že chytrý vědec, který žil vcelku spokojeným životem, nechce ten život vrátit. Nebyl mi vůbec sympatický, jen jsem ho pro jeho neštěstí litovala. Zato jeho žena - klobouk dolů...

18.06.2017

Báječný rok (deník 2005) Báječný rok (deník 2005) Michal Viewegh

Někdo tady našel v autorovi této knihy nedozírné hloubky! No to mě podrž! Hlavní téma celé knihy je: chlubím se a chlubím! Mám hodně peněz, značkové oděvy, piji nejlepší vína, užívám si života .. ostatní jsou plebs. Totálně protivný a neuvěřitelně ješitný jedinec!

31.05.2017 1 z 5