Jiřina Jirásková: Jen to klidně napište

Jiřina Jirásková: Jen to klidně napište https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148717/jirina-jiraskova-jen-to-klidne-napiste-148717.jpg 3 19 9

Poslední rozhovor s hereckou legendou „Můj konec se blíží,“ týrá nás Jirásková a viditelně si to užívá. Pak se však začíná rozohňovat: „Tuhle jsem se ptala Gregoriniho, kolik si mám vzít těch pitomejch prášků na spaní, abych se ráno neprobudila. A on mě pěkně naštval. Řekl mi, že to stejně zvorám, ráno se prý stejně zase probudím a bude mi jenom blbě.“ Jiřina Jirásková labužnicky vypouští z úst kouř, sahá na stůl po koňakovce, nadechuje se a opět spouští: „A víte, co mě štve vůbec nejvíc? Fakt, že když někomu řeknu, že chci skončit, zavře mě do blázince. Co ale já tady z toho života mám? Vždyť se na mne podívejte…!,“ zvyšuje hlas a my máme dojem, že je před ní plné hlediště, a ona exceluje.... celý text

Kopretina
05.09.2022 odpad!

Ne, fakt jsem nezvládla přečíst už ani stránku. Zda je problém ve mně, Jiráskové či v autorech, toť otázka.

maryzka
07.01.2022 3 z 5

No nevím jak to napsat, aby se neurazila část čtenářstva, ale jedno shrnutí mě napadá. Je to bilancování o životě na smrtelné posteli, kde člověk přemýšlí o životě- zda udělal dobře, zda něco špatně. Zda jeho život měl smysl.

knihovniceS
29.04.2021 3 z 5

Taková jednohubka čtená po chvilkách - bulvární čtení, které beru s rezervou. Paní Jiráskové si vážím, byla výborná herečka

Han-nah
14.04.2021 4 z 5

Mám ráda životopisné a vzpomínkové knihy. Ráda se dívám na starší filmy, protože to byli "Páni herci a Paní herečky". každý má svůj soukromý život s radostmi i starostmi, vztahy, dětmi, svou 13. komnatou. Jejich život je ale zviditelněn jejich posláním rozdávat ten jejich herecký um nám divákům. Nedivím se, že jejich přání je umřít na jevišti s nádherným potleskem v uších. Jako každému přeju, aby neodešel z tohoto světa sám bez svých blízkých. Jiřinka Jirásková byla opravdu všestranná herečka. Pro mě v nejoblíbenějších rolích jsou to "Sestřičky" a pak Jiřka a Jiřka ve filmui "Světáci " a" Fany" a samozřejmě v " Pojišťovně štěstí - stará Kekulová".

kob
18.12.2019 3 z 5

Bulvár, ale napsáno ohleduplně a zajímavě.

i.stefany
26.03.2019 3 z 5

Výtečná herečka a dokonalá dáma, taková byla paní Jirásková. Knihu stvořili bulvární autoři, ale já jsem se o své oblíbené herečce dozvěděla mnoho nového. Myslím, že kniha nebyla vůbec špatná a že nás ostatní zajímají spíše příhody a okamžiky ze soukromí známých osobností, než dlouhá filmografie. Pěkné!

micha-ella
23.06.2017 2 z 5

Bulvár. Chudák paní Jirásková.

pagac17
14.04.2017 5 z 5

Dlouho jsem nečetl tak vzorně vypracovanou zprávu o posledních chvílích znamenitě herečky Jiřinky Jiráskové. Autoři znamenitě se uvedli, jako dobří posluchači a pozorovatelé svých vybraných osob, v tomto případě hereckého pojmu Jiřinky Jiráskové. Nelze komentovat několika řádky osudy oblíbené herečky, je nutné knihu číst a vřele to doporučuji.

medvídě
08.09.2013 4 z 5

Nebýt těch občas i častých pravopisných chyb, tak bych dala hvězdiček 5 ... ale jinak velmi dobře napsaná kniha o VELKÉ PANÍ HEREČCE. Je jí obrovská škoda :(

české herečky

Autoři knihy