Svoboda

Osud si s Malikou krutě zahrál. Od svých pěti let vyrůstala jako princezna v královském paláci, obklopená pohádkovým přepychem. Avšak potom se ze dne na den ocitá i s rodinou ve vyhnanství a nakonec v cele královského vězení. Bylo jí osmnáct, když za ní zaklapla vězeňská brána, a ven vyšla jako čtyřicetiletá žena. Dokáže se člověk, který nejlepší léta svého života prožil v hrůzných podmínkách odtržený od reality, naučit znovu žít? Je možné zapomenout na nesmírné utrpení a nesnesitelné ponižování a vést obyčejný život mezi lidmi, kteří nic podobného neprožili? Malika se musela učit úplně všechno znovu od začátku, neznala moderní techniku, bála se nakupovat a jezdit autobusem, nevěděla, jak se pohybovat na ulici. Přesto s houževnatostí sobě vlastní dokázala překonat minulost a začít nový život ve svobodné zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3095/big_svoboda-dEX-3095.jpg 3.521

Malika Oufkir 2.

Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR)

L'étrangère, 2006

Kniha Svoboda

lenka6751

Kniha mne zaujala, ale čekala jsem popis marockého vězení, ten se však odehrává v prvním díle knihy. Určitě dokoupím.

micha-ella
09.07.2017

Pokračování Vězenkyně. Měla jsem k první knížce výhrady ohledně přehánění a tady trochu podobné. Snad to tak skutečně bylo a není co závidět.

jindrusa
31.12.2015

Kniha mně moc nebavila, ale možná to bude tím, že jsem nečetla první knihu autorky.

Stromy
19.09.2014

Příběh plný síly. Opravdu nelze očekávat nějakou dojemnost - spíše sílu, jež ocení v popisu ten, kdo něco z tohoto psychosektoru zažil.

tebilly
03.09.2014

Nejde očekávat, že tato kniha předčí Vězenkyni. Je to pokračování života úžasné ženy Maliky, která se po útěku z vězení snaží vyrovnat s novým životem a dobou, která uběhla mezitím, co byla ona a její rodina ve vězení. Kniha je poutavým příběhem a rozhodně doporučuji všem, kteří by rádi věděli, jak to s Malikou dopadlo.

hrabenka
22.07.2014

Je to o hodně slabší díl než první,už jen taková omáčka.

LenkaKa
12.06.2014

Je to spíš popis pocitů hlavní hrdinky než příběh, protože jsem ale četla i předchozí knihu, tak mě to zajímalo.