Micandy Micandy komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Moje první kniha od autorky, hodnotím na 5 * a to i přes to ,že příběh je dost depresivní, postavy snad všechny záporné. To se mi nestalo, abych nesnášela téměř všechny , až na jednoho, nebudu spoilerovat. Každopádně mě kniha chytla svou temnotou, čtivostí i krásnou češtinou. Kdo čte detektivky nebo thrillery tak se asi bát nebude.
Musím říct, že babina mě iritovala asi nejvíc a cácora s tím lhaním byla na facku. Doporučuji, ale asi ne ve Vánočním čase.Jinak autorku si dávám na seznam.

15.12.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi silný příběh, který i po delší době ve mě bude žít. Měla jsem obavy ,zda nebude moc depresivní a nebyl. Přes všechno zlé a těžké se Anna probojovala a byla silnější ženou. Člověk si uvědomí v knize životní hodnoty a malichernosti ,kterými si zbytečně komplikuje život. Anna byla pro mě hrdinka a žena se
zlatým srdcem na dlani. Knihu doporučuji a určitě má v mé knihovně navždy místo.

18.05.2023 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Kniha je plná bolestí, strachu ale také naděje a bojování za život. Syrový příběh dvou rozdílných sester v období války. Někdy jsem se musela zastavit při čtení, abych se mohla nadechnout. Na tuhle knihu nikdy nezapomenu, vryla se mi pod kůži. Teď si asi budu muset přečíst něco optimističtějšího.
Každopádně doporučuji.

01.01.2023 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Autora si dávám na seznam , jeho první díl neměl chybu. Někdy jsem pociťovala mírnou klaustrofobii, napětí gradovalo a ten uklízeč neměl chybu.Ten tomu dával zajímavý pohled.
Trošku jsem si musela zvykat na ta cizí jména, ale to maličkost.
Jsem mile překvapená a rozhodně si zaslouží 5*.

29.05.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Moje oblíbená autorka opět nezklamala. Nádherná kniha napsaná srdcem, nenásilným stylem. Jojo umí, tak šikovně popsat krajinu, děj a vystihnou charakter postav, až mi to bere dech, to je opravdu talent.
Moc doporučuji, i když třeba nemáte rádi historické romány a nemáte vztah ke koním.

07.06.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Ani nevím, kde mám začít...kniha byla nad má očekávání. Dobrá volba pro autora, že si zvolil velmi zajímavou osobu. Přiznám se , že o Davidu Heclovi jsem dříve neslyšela, za což se docela stydím. Takže po přečtení jsem to napravila. Stát se pilotem velkých letadel vyžaduje opravdu velkou píli a chuť učit se neustále nové věci, zvládat jazyky , rozmanitou kulturu, být spolehlivý, zodpovědný...Ty požadavky snad nekončí, na co všechno se ptají u pohovoru, to je fakt mazec.
Pan Hecl má můj obdiv, letěla jsem jen jednou (snad ne naposled) a vůbec mě nenapadlo, co všechno takový let obnáší. Nebudu spoilerovat , knihu doporučuji, nebudete se nudit, dozvíte se opravdu úsměvné a překvapující informace. Jsem z knihy nadšená.

06.05.2023 5 z 5

Moc zajímavé čtení, pro mě i informativní. Pan Mareš se vyjadřuje přímo, žádná omáčka a to oceňuji, je to velký sympaťák.Knihu jsem přečetla jedním dechem, skvělé odvyprávěno, doporučuji.

12.02.2023 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Nejlepší thriller, který jsem četla, mimo detektivky. Děj je místy mrazivý, ale autorka ho doplňuje krásnými popisy přírody a romantickou linkou. Moc čtivý a zajímavý příběh. Zpočátku tam je dost jmen ,ale všechno se vyjasní ke konci, to propojení mezi postavami jsem odhalila brzy,ale nevadí i tak doporučuji.

22.11.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha má právem vysoké hodnocení, opravdu krásná kniha, na kterou nezapomenu a někdy se k ní vrátím. Velmi čtivá a informativní , co všechno musela Sotirie a Koula překonat, to smekám. Ostravu-Porubu znám a proto mě překvapilo, co se tehdy odehrálo. Také se dozvíte něco o Řecku , jejich obyvatelích, zvycích. Až jsem měla chuť si sbalit a letět k moři. Pro mě TOP kniha.

12.10.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

V rámci čtenářské výzvy jsem se ke knize vrátila po několika letech. Je to taková filozofická pohádka a každý si v ní vybere , co ho zaujme. Mě osobně se líbila nejvíce myšlenka "to nejdůležitější nevidíme očima, ale srdcem". Mám raději jiné knihy,ale beru to jako četbu pro děti i dospělé. Mám v této oblasti načteno hodně, takže pro mě je to takový doplněk.

03.06.2023

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Nedalo mi to a konečně jsem si přečetla první díl, Nočního lovce jsem četla před delší dobou a nějak jsem otálela s dalšími díly. Což byla chyba, protože tenhle díl mě chytl od prvních stránek. Vyhovuje mi styl psaní a musím vychválit detektiva Huntera, jeho humor i inteligence mě bavila. Už teď vím , že si přečtu celou sérií. Hunter je sympaťák na rozdíl od Kim Stoneové( A. Marsonsová), která se mi tak zprotivila, že už mě další díly nelákají. Protivná vyšetřovatelka, která peskuje své podřízené.. už víc ne.
Takže si Cartera dávám na svůj seznam.

01.02.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Já ty detektivky prostě žeru. Tenhle díl mě víc zaujal než první. Vůči Kim mám sice výhrady, někdy je na ty chlapy dost drsná,ale jsem zvědavá na vývoj její postavy v dalších dílech. Tady jsme viděli i do hlavy psychiatričky. Víc prozrazovat nechci,ale bylo to napínavé a děj mě pohltil. Doporučuji.

16.08.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Občas sáhnu po válečné literatuře a někdy je mi těžko u srdce. V některých pasážích jsem se pozastavila, člověk si musí připomínat, jaká to byla těžká doba. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, je líčená z pohledu 4 lidi a my máme možnost s nimi tuto dobu prožívat. Autorka píše velmi čtivě, Doporučuji.

11.11.2023 5 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Byla jsem velmi mile překvapená. Kniha je čtiva a napínavá , děj graduje. Pořád Vás to nutí číst. Pokud máta rádi napětí na odlehlém místě , doporučuji. Nechci spoilerovat, zpočátku se seznamujete s větším množstvím postav, ale všechno má svůj důvod. Je to thriller s detektivním nádechem.

01.07.2023 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Po prvním díle jsem skočila hned po druhém, protože jsem byla hrozně zvědavá. Tristan byl prostě miláček, oblíbila jsem si ho více než jeho bratra Jamesona. Claire mě někdy trochu štvala, že odmítala opakovaně Tristana. Opět jsem od knihy dostala vše, příběh mě pohltil, nepustil. Moc povedená série a já se těším na další díl, doporučuji, nudit se nebudete.

07.09.2022 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Nerada používám superlativa, ale tohle byla pecka...wau. Šokující napínavý thriller, plný zvratů a překvapení. Velmi chytlavé čtení, žádná hluchá místa a hlavně chcete vědět, jak to celé dopadne. Vřele doporučuji.

19.01.2024 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Jestli mě kniha baví, poznám i podle toho, jak rychle ji přečtu a tady to byly 2 dny. Autorka píše opravdu čtivě a napíná vás, vždycky vytáhne jen drobečky. A na konec si nechá ten nelepší drobek a Vám spadne brada, takže konec je opravdu na nervy.
Aiden je člověk , kterého bych nechtěla potkat, ale beru to jako fantasy žánr, šokující, abnormální a zvrácený román. Není to pro každého, ale mě ty šílenosti baví číst a také to tajemno, které se odkrývá. Jak už někdo psal , trochu mi autorka připomíná Kate Stewart a její havrany. Styl psaní mě držuje ve střehu a každou stránku hltám.
Za mě doporučuji, kdo má rád neobvyklý román obalený temnem.

26.04.2023 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Jedinou výtku mám k obálce, protože vůbec nevystihuje děj. Je to hrozná škoda, protože tak může odradit čtenáře.
Obsahově byla kniha úžasně vtipná. Cam byl doslova k sežrání a moc se mi líbilo jeho škádlení. Joellyn se dopracovala k vyššímu, zdravému sebevědomí a její proříznutá pusa stála za to. Mě příběh pohltil, vždycky jsem se těšila až budu zase číst. Pokud chcete vypnout a zasmát se jednoznačně doporučují. Pro mě to bylo milé překvapení, nejlepší díl ze série.

03.03.2023 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Když jsem tuhle knihu dočetla, měla jsem úsměv na tváři a takový ten hřejivý pocit, že tahle kniha byla skvělá. Jsem nadmíru spokojená. Autorka si mě naprosto získala, její styl psaní mi sedí, knihy nejsou jen erotické, je v nich něco hlubšího.
Tenhle díl se mi líbil nejvíc a já nelituji koupi této knihy i když běžně chodím do knihovny. Elliot byl romantik, vztekloun, alfa samec a farmář :-), prostě toho si musíte zamilovat a Kate se mu jen tak lehce nepodvolila, byla sama sebou ,což se mi líbilo, nemusím hrdinky typu naivek, co se furt koušou do rtů a mají nízké sebevědomí-- těch tu bylo dost.
Každý díl je originální a já se moc těším na další.

27.09.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Moje první kniha od autora,váhala jsem jestli ji mám vůbec číst, věděla jsem,že tu budou morbidní vraždy. Nakonec jsem ji zhltla a bavila mě. Určitě zkusím další díly.Vyhovuje mi jeho styl psaní a krátké kapitoly,které mě na konci nutily číst dál. To je určitě autorův záměr. Trochu mi tam chybělo více humoru mezi vyšetřovateli.

11.07.2022 5 z 5