mi-nul-o mi-nul-o komentáře u knih

Temné matky a jejich dcery Temné matky a jejich dcery Lucie Jandová

Z mého pohledu velmi nudně a nezajímavě napsané. Ač téma úžasné, na knížku jsem se moc těšila. Nedočetla jsem. Škoda.. :(

16.07.2020 1 z 5

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

Zajímala by mě věková kategorie, pro kterou je to určené. Pro dospělé ne, na to je prostředí moc školní a hrdinové mladí, ale pro mládež také ne. Ty popisy sexuálních scén, dialogy.. ne, pro mládež rozhodně ne. :-DD

29.05.2020 5 z 5

Konec Konec Mats Strandberg

Takové.. nedokončené. Je to škoda, takhle si za pár týdnů pořádně nevybavím, o co šlo.

13.01.2020 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Napínavé, dobře napsané. Jen ten nelogický závěr mi to zkazil, proto dávám o hvězdičku méně.

21.12.2019 4 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Už jsem nevěřila, že by mě knížka mohla takhle dostat, pohltit, přenést do jiného světa. Děkuju.
Rychlost čtení cca 100 stránek za hodinu.
Co ve mně zůstalo? Šok, zmar, nevěřícnost, bezmocný vztek a lítost - takhle to skončit přece nemělo!!
Jestli bude další díl, nenapadá mě žádná možnost, jak by to mohlo skončit "dobře". A strašně mě mrzí, že si pokračování nemůžu přečíst hned, mělo by to naprosto jiné grády než třeba po roce dvou. :-(

05.05.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Oddychovka, která nemá smysl a hodnocení 70%? Nechápu. Copak nevidíte Za? Tu hloubku, duši. Pokoru. K životu i k.. moudření. :)
Ano, je napsaná lehce, ale za tou lehkostí je strašně moc.
Ve mně zanechala hodně, takže - R.T. - děkuji.

11.01.2019 5 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Dobrá máma by tohle nedopustila, i kdyby při tom měla sama zemřít. Ale napsáno velice čtivě, ano.

08.07.2017 5 z 5

Dítě jménem Kuba Dítě jménem Kuba Tereza Melišová

Občas pomůže dát na zadek, smíchem a neustálým zoufalým chytáním dítěte atd. si člověk moc respektu nezíská.
Nejsem teoretik, dítě mám a to HODNĚ "živé". Pomáhá i zvýšit hlas - pokud tedy dítko nenaučíte, že si z toho nemusí nic dělat.
Pardon, ale ztrácela jsem nervy to číst, a to jsem máma, do situací se vžít tedy umím. Nebo možná PRÁVĚ PROTO, že jsem máma? ;-)

17.06.2017 4 z 5

Tanec s carevnou Tanec s carevnou Petra Neomillnerová

Nemám slov.. :-D

18.02.2017 4 z 5

Štěnice Štěnice Ben H. Winters

2/3 knížky mě bavily pro její pochmurnou atmosféru, ale hlavně proto, že jsem čekala víc.
Škoda toho konce, ten to zazdil a hodil knihu z velmi dobrých do průměru.
Dávám ale přesto čtyři hvězdičky - nechci být nefér kvůli pár stránkám.

07.01.2016 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Po dočtení mám rozporuplné pocity. Problém je možná jen v tom, že jsem čekala moc. Kostičas byl úžasný, smršť děje, nemohla jsem se odtrhnout.

Vinořád mi nějak nesedl od začátku, skoro nic se tam nedělo, jen byl Bledý snílek stále zmlácený a stále potřeboval nabrat síly. Ztrácela jsem se ve jménech, myslím, že bylo zbytečné zapojit do děje celý Londýn. Naopak bych ocenila více popsat Syndikát, děj směřovat přímo na střed. Soustředit se více na povahy, city - především by mě zajímalo více o Jaxonovi, který vévodil tomuto dílu a přitom byl popsán spíše okrajově!

Konec byl skvělý, jen škoda, že takových rozjezdů v knize nebylo víc. Spíš mám dojem, že se autorka snažila natáhnout děj, myslela, že budeme spokojení už jen pobytem ve Scionu, střídáním postav.
Já tedy ne. Ale jak jsem psala - zajímalo by mě, jak bych děj vnímala, nebýt nabušenosti Kostičasu.

24.12.2015 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Zdlouhavé a nudné. Jsem tak otrávená, že to potlačilo i zklamání a nejsem schopná vymyslet vhodný komentář.

01.12.2015 1 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Vydržela jsem to do cca 140 stránky, a pak to vzdala. Škoda času, je to nudné k uzoufání.

01.12.2015 2 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Dobře napsané, čtivé, ano, ale nějak jsem nenašla důvod, proč to dočíst (141 stran stačilo).
Za mě o ničem. :-(

01.11.2015 3 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Svižné, vtipné.. sladké. :-))

29.10.2015 5 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Tak předvídatelné.. Čekala jsem MNOHEM víc!

18.10.2015 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Celá kniha je velmi silná a velmi poutavě napsaná. Muž z knihovny mě ale dostal, člověk by až brečel, jak je to krásný. :-)

16.10.2015 5 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Ten kluk je proklatě sexy a celá knížka mě strašně bavila. Dostal mě on, jeho vlasy, co mu padají do očí - jeho kroužek ve rtu, který si vtahuje do pusy - dostaly mě i některé dialogy.

Co se týče nespokojenců - pokud na to nemáte věk, jste už psychicky jinde než v 16ti, pak knížku prostě zavřete a ani nehodnoťte. Zbytečně se rozčilujete a ubíráte si čas, kdy jste mohli číst něco hodnotnějšího. :-))

01.10.2015

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tahle knížka je snad všude, vychvalují ji do nebes, tak jsem čekala hodně. A to byla možná chyba, ale možná bych ji viděla stejně i bez toho aplausu předem.
Řemeslně je dobře napsaná, nespíš i velmi dobře. Jen.. Je strašně prvoplánová. Silné téma, rádobyhluboké myšlenky, dojemný závěr. Autor díky ní možná posbírá pár cen, ale pro mě nemá hloubku, je mi líto.
Pět hvězdiček, ano, ale v hlavě mi z ní moc neuvízne. V duši vůbec nic.

14.08.2015 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Ten konec mě dostal a náhle mi i celá knížka přijde výjimečná. Nemůžu ji dostat z hlavy.

13.08.2015 5 z 5