mi-nul-o mi-nul-o komentáře u knih

Spřízněni volbou Spřízněni volbou Veronica Roth

Zuzana215: Přečíst si to můžeme dokonce i my čtyřicátníci.. :))

07.06.2022

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nic tak nudného jsem už dlouho nečetla. Jen výčet katastrof a nezajímavého každodenního dění.

12.05.2022 2 z 5

Číst, snít a milovat Číst, snít a milovat Abbi Waxman

Skvělé, vtipné! Jo, jsem knihomolka, žiju knížkami, přiznávám. :)

06.04.2022 5 z 5

Zemři se mnou Zemři se mnou Martina Šourková

Rychlé, jednoduché, poutavé.

20.03.2022 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Tak mistrně vystavěné..!

11.02.2022 5 z 5

Podoba Podoba Tana French

To je tak úžasně napsané - inteligentně, vtipně, má to hloubku a možná i duši - může mít knížka duši? :)) Ten konec mě prostě dostal, ne ve smyslu kdo je vrah, ale jak to bylo popsáno, rozpitváno do poslední emoce.
Původně jsem chtěla dát 3* za rozvleklost, prostřední část mě vyloženě nudila, je o cca 2/3 delší, než by ji slušelo, konec to ale zachránil. :)

02.02.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Strašné. Tak smutné, reálné, drásavé.

14.01.2022 5 z 5

Přímo před očima Přímo před očima Jack Jordan

Takové.. jednoduché, ale svižné a čtivé. Nejvíc mě bavilo, jak Naomi - slepá, jde po ní vrah - otevírá každému dveře, sice se bojí, ale vždycky otevře, ač netuší, kdo zvoní. :D

07.01.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Přečetla jsem to, protože Třeštíková, ale nic moc.. nic mi to nedalo. Zklamání veliké.

19.12.2021 3 z 5

První lež První lež A. J. Park (p)

Strašně rozvleklé.

10.12.2021 2 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

Za ten konec.. bych dala klidně deset hvězdiček..

02.09.2021 5 z 5

Zrušený rok – Deník 2020 Zrušený rok – Deník 2020 Michal Viewegh

Báječný rok byl úžasný - (sebe)ironický, plný hlubokých myšlenek i života. Zrušený rok je o ničem, řemeslně napsaný dobře, to ano, ale jinak ze sta na nulu - plný chlubení a popisů prodejů knih a výčtu přátel. Copak Viewegh vidí svou hodnotu jen v počtu napsaných knih a uskutečněných souloží? Je mi ho líto.
Jak se sám diví 26. listopadu - ostatní věkem moudří x zatímco on (mými slovy) zalezlý doma chlastá víno, řeší své bolístky a zkouší masturbovat. Škoda ho, málokdy se stane, aby člověk postupujícím věkem svou hodnotu ztrácel.

27.08.2021 2 z 5

Stín z minulosti Stín z minulosti Nela Klasová

Velmi jednoduché, ale čtivé. :)

09.07.2021 4 z 5

Nočník neohrožené ženy Nočník neohrožené ženy Eva Benett

Dokonalost. Oduševnělost. Realita. Vtip. Ironie. Atd. Mluví mi z duše.
Autorce děkuju, dalo mi to strašně moc.

25.06.2021 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

První díl 4*, druhý 3* (doufala jsem, že je to jen trochu nudný úvod k poslednímu), ale ten třetí - to už je vážně slátanina.

08.06.2021 2 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Moc nevím, co si o tom myslet.. Víc než polovina knihy totální nuda, postavy se různě psychicky hroutí, Katniss skáče podle toho, jak kdo pískne.. Pak se konečně dá trochu do kupy a s pár věrnými se vydá zabít Snowa - cesta zrychlený přehnaný masakr, zbydou vlastně jen ona, Hurikán a Peeta - jak překvapivé, že. A na konci vyjde najevo, že to bylo úplně zbytečné, Kapitol byl dobit a Snow zajat i bez nich. Hmm.
A protože Hurikán vyklidil pole, Katniss zůstane s Peetou, vezmou se, mají dětičky a pohádka dobře dopadla.
Hmm. Nevím, no. Buď je tam jakýsi vyšší podtext nebo si to jen namlouvám, abych byla závěrečným dílem zklamaná o trochu méně. Jak tady kdosi psal - jakoby autorka uměla psát jen prostředí hladových her, podepsala smlouvu na 3 díly, tak se to snažila protáhnout a sezáplatovat, jak to jen šlo.
Škoda.
Ale přimělo mě to přemýšlet a celkově celá série za přečtení rozhodně stála, prostředí hladových her bylo úžasné, takže ano, dám tomu 4*.

07.05.2021 4 z 5

Ustláno na betonu Ustláno na betonu Elen An

Každá věta sedí.. Ty pocity, jediný pohled a už si lítáš, jediné slovo a jsi na dně, jo, jak dobře si to pamatuju. Takhle to bylo, takhle jsem to cítila - mistrně popsané!

Chtěla jsem napsat "velké wow", ale konec mi veškeré nadšení sebral. Škoda toho, jinak je knížka úžasná. Nebýt konce, žila bych z ní ještě pár dní, měla jí plnou hlavu.

17.03.2021 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Jednoduchý příběh plný silných myšlenek, který ve vás zanechá stopy. Prostě Jodi Picoult. :)
Mimochodem - po přečtení recenzí tady jsem četla odzadu, tedy ve správné časové posloupnosti - doporučuju!!

13.12.2020 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Úžasná hra se slovy. Příběh v podstatě o ničem a přece je v něm všechno. A hloubka, ta hlavně.

27.09.2020 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin