mfe mfe komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Moc pěkná kniha. Je vidět, že autor ostrovy miluje a vtahuje čtenáře do jejich atmosféry. Současně z knihy vyznívá smutek nad nelehkým životem obyvatel, zvláště dětí, v dobách ne zase tolik vzdálených.

30.11.2023 5 z 5

Je to hrůza, co se v totalitním režimu dělo. Jak v masách probudil ty nejhorší lidské vlastnosti. Kéž by se to už nikdy neopakovalo...

27.07.2018 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Dobře napsaná detektivka v prostředí drsných Hebrid. Na konci mi bylo trochu líto policistky Braqueové.

21.01.2024 4 z 5

Noční strach Noční strach John Lutz

Perfektní detektivka jako vždy u Lutze.

14.09.2013 4 z 5

Temnější než noc Temnější než noc John Lutz

Lutz je prostě mistr. Jeho knížky jsou perfektní.

08.04.2013 5 z 5

Noční vraždy Noční vraždy John Lutz

Perfektně napsaná detektivka, moc se mi líbila.

10.12.2012

Černé světlo Černé světlo Peter May

Peter May je výborný vypravěč a navíc umí vždy nečekaně připravit nějaké překvapení.

22.04.2024 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Zajímavý rozbor psychiky hlavních osob příběhu. A docela nečekaný závěr... Pěkné čtení.

24.11.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Dost drsně podaná realita, ale velmi čtivou formou podaná.

05.11.2023

Až na vrchol Až na vrchol Jiří Hanibal

Příběh je pěkně napsaný, ale vadily mi nepřesnosti ve vztazích např. Jošta k Zikmundovi (bratranec x strýc) nebo Anežky Opolské k Vladislavovi Opolskému (sestra x dcera).

12.01.2022 3 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Na tohoto autora netradiční detektivka z historického prostředí ukazuje hrůznou atmosféru fašismu. Děj se vyvíjí zajímavě, jen závěr mi vyzněl příliš optimisticky a nepravděpodobně.

11.03.2014 3 z 5

Pátý jezdec Pátý jezdec James Patterson

Dobrá detektivka,kamarádky kolem Boxerové jsou jako vždy prima.

29.10.2013 4 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Dost drsný popis toho,čeho je člověk schopen. Čte se jedním dechem.

01.10.2013 4 z 5

Mrtvý úsměv Mrtvý úsměv Ross Macdonald

Přečetl jsem pod názvem J.H.Chase: Ztracená naděje (The Lost Hope) se změněnými jmény protagonistů. Vyšetřovatelem je tu Davis. Dále viz:

09.08.2013 3 z 5

Past na vraha Past na vraha Lawrence Block

Perfektně napsaná kniha, nepostrádá napětí i přemýšlení o smyslu života.

13.10.2012 4 z 5

Propustka na svobodu Propustka na svobodu Ken Follett

Napínavý přiběh vyprávějící o osudech lidí ve 2. polovině 18. století. Čekal jsem smutný konec, ale skončilo to happy endem.

24.01.2024 4 z 5

Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů Luděk Václav Wellner

Úžasné množství údajů a informací o rozsáhlém období, přehledné mapy a srovnávací tabulky.

23.10.2023

Srdce čarodějky Srdce čarodějky Genevieve Gornichec

Drsná severská mytologie podaná chvílemi romanticky, ale spíš se smutkem. Prolíná minulost Velké čarodějky, její chvíle štěstí s Lokim a dětmi a pak hledání východiska, jak změnit neblahou budoucnost.

17.02.2023

Portobello Portobello Ruth Rendell

Úžasná charakteristika různých druhů závislostí a posedlostí. Bylo zajímavé sledovat, jak se rozvíjejí a není snadné je překonat. Závěr byl smířlivý pro všechny aktéry. Přesto knihu hodnotím *****.

03.01.2015 5 z 5

Zasľúbená zem a Godwulfov rukopis Zasľúbená zem a Godwulfov rukopis Robert B. Parker

I ve slovenštině to bylo výborné. Zvláště se mi líbila Zaslíbená země.

10.07.2014 4 z 5