Mrtvý úsměv

Známý soukromý detektiv Lew Archer je najat, aby sledoval mladou barevnou ženu, a když svůj úkol splní, pochopí, že podezřelejší než sledovaná žena je klientka, jež jej najala, a začne tuto ženu sledovat. Takto později objeví vraždu sledované ženy a ve spolupráci s policií objevuje i několik vražd dalších. Rozuzlení příběhu, vedoucího na stopu vyděračského gangu, je překvapivé. Z anglického originálu „The Ivory Grin“, vydaného nakladatelstvím Collins, Fontana Books roku 1965 přeložil Vladimír Vařecha. Vydání 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64167/mrtvy-usmev-64167.jpg 3.724

Lew Archer (4.)

The Ivory Grin (1965)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Naše vojsko

Kniha Mrtvý úsměv

lancelot
27.12.2018

Pro mě slabší kus. Jsou lepší.

ThomasRuhe
02.09.2017

Slušná detektivka z tzv. drsné školy. Je zde vše co se dá očekávat, lehce ironický detektiv, pořádně zamotaný případ ze kterého moc peněz nekouká, směsice rozličných postav od kalifornských boháčů po recepčního v motelu. Hlavním tahounem příběhu je jednak sám Archer a pak také různá prostředí ve kterých detektiv pátrá.
Kniha neoslní, ale ani nezklame 60%.

marek1278
02.05.2016

Tenhle příběh Lew Archera mi dal docela zabrat, na můj vkus docela hodně postav a při té rychlosti jsem se v příběhu dost ztrácel, finále hodně zajímavé a všechno to pak dalo smysl, nicméně průměr, jsem zvědavý na další díly

bertrand
18.04.2016

Bohužel slabota, nezaujme, nicméně neurazí. Možná by se dalo hodnocení zvednout,kdyby ovšem: nešlo o Lew Archera.

mfe
09.08.2013

Přečetl jsem pod názvem J.H.Chase: Ztracená naděje (The Lost Hope) se změněnými jmény protagonistů. Vyšetřovatelem je tu Davis. Dále viz:

vitavita
09.03.2012

Lew s potěšením posílá zločince do vězení.

Ross Macdonald

Ross Macdonald