Portobello

Portobello https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129951/portobello-129951.jpg 4 27 8

Portobello - barvitá ulice se zvláštní atmosférou v londýnské čtvrti Notting Hill. Sem umístila vynikající anglická autorka Ruth Rendellová děj svého dalšího detektivního románu, v němž zdánlivě nepodstatná náhoda spouští řetězec událostí, které se nedají zastavit

Luigi1
07.04.2023 5 z 5

O čokomerancích nebo něco podobného nechci už číst jinak pěkné čtení

Johhanka79
01.10.2019 4 z 5

Zajímavě psaná kniha. Závěr sice useknutý, ale nějak mi to v celém kontextu knihy nevadilo. Detektivka nebo rozbor života postav? Názor si udělejte po přečtení sami. Myslím, že se nudit rozhodně nebudete.

kleozpatra
01.09.2019 5 z 5

Mít čas, tak si tam zajedu, do Portobella, s tržnicí, veteší, barvami i temnotou v ulicích i lidech, stejně ujetých jako všude jinde, zatím … díky okouzlujícímu nadhledu a jemnému vtipu Ruth Rendell … zatím alespoň takhle.

Zoy
04.05.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale jak už bylo psáno, některé pasáže velmi zdlouhavé a několik let nechci slyšet o čokmeranči, to bylo místy už hodně otravné.

mysterygirl
16.11.2015 4 z 5

Příběh se mi líbil, jen se mi zvedal žaludek z těch čokmerančů

Lost Soul
22.04.2015 3 z 5

Dobře napsané, ale zbytečně dlouhé. Na jednu stranu se mi to líbilo, protože Notting Hill je mou oblíbenou londýnskou čtvrtí, ale přišlo mi zbytečné popisovat, jak Eugene otvíral každé balení čokomerančů, strýc Gib si zapaloval jednu cigaretu od druhé a ten protivný Joel a pitomec Lance také nemuseli mít tolik pozornosti.

mfe
03.01.2015 5 z 5

Úžasná charakteristika různých druhů závislostí a posedlostí. Bylo zajímavé sledovat, jak se rozvíjejí a není snadné je překonat. Závěr byl smířlivý pro všechny aktéry. Přesto knihu hodnotím *****.

Kateriska
30.12.2013 3 z 5

Tak jsem to konečně dočetla asi po půl roce :-) Jde vidět, že Ruth Rendell svůj příběh velmi dlouho promýšlela. V knize se objeví plno rozličných postav. Dílo je zajímavé, ale občas zdlouhavé. Autorka čtenáře napíná až do úplného konce, který se mi moc líbil a knihu jsem zaklapla spokojená. Nicméně jsem ale asi ještě nedospěla k podobné literatuře. Ruth plně využívá místa děje - ulice Portobello. Dávám tři hvězdičky.