metadonjuan metadonjuan komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

pěknej příběh.

17.09.2020 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

za mě dobrý. jdu na čtvrtý díl. určitě lepší než Kepler s jeho Joonou Linnou, který mě fakt nebavil. kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak k sérii s erikou fosterovou od Roberta Bryndzy, ale Angela M. se mně líbí o něco víc.

19.09.2019 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Dobrá kniha, hlavně opět díky Alex.

05.02.2020 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Za mě je to mistrovské dílo. Žádná zbytečná věta. Asi je na místě poděkovat i za perfektní překlad.

14.07.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tohle bylo dobry, hlavne diky Alex, jeji vnitrni dialogy me fakt bavily. mam zatim precteny 3 dily a tenhle povazuju za hodne povedeny a pro me nejlepsi. ostatnim jsem dal 4 hvezdy, tomuhle za doktorku Alex davam plny pocet.

20.09.2019 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Za mě dobrý.

08.09.2020 5 z 5

Přesně tak, jak zhodnotila Petrucha. Okamžitě se chystám na pokračování.

20.08.2020 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Nejdřív jsem si říkal, že první díl byl lepší, nicméně popis postupného vývoje v mileneckým vztahu mezi Lilou a Ninem pohledem hlavní hrdinky byl skvělý. Spisovatelka už od prvního dílu předvedla dokonalou slovní zásobu.

16.07.2020 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

tak za mě jednoznačně nejlepší kniha z celý série. a to se mi líbily všechny, kromě marca. perfektní a skvěle vystavěný dialogy a vnitřní monology všech aktérů. když je dobře napsaná kniha, nevadí, že vrah je předem známý a že je tam moc náhod.

06.04.2019 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Asi to ani nedočtu. jsem někde v první čtvrtině a zatím mě to vůbec nebaví. A to se mi předchozí díl selfies tak líbil.

29.09.2020 1 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

skvěle napsaná první polovina, slabší druhá polovina.
ale i tak za tu první dávám plný počet, protože to byl vyjímečný počin.

02.05.2019 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

1. části bych dal 5 hvězd, 2. části 3 hvězdy, tak jsem měl dát 4.

10.09.2020 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

První polovina knihy ok, od té druhé už jsem se musel do četby nutit. Chci vědět, jak to dopadne, tak to dočtu. První tři díly neměly chybu.

24.08.2020 3 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

První díl nechtění ze série se mi moc líbil. Tohle vůbec. Ani to nepokládám za kriminálku, spíš za agitku.

21.01.2020