Merlinit Merlinit komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Ani nevím, co mě štvalo víc. Jestli fakt, že všichni byli v tak zoufalé situaci, nebo to, jak všichni byli profesně skvělí a úspěšní ve všem, na co sáhli. Možná to byla spíš skutečnost, že všichni ustavičné řešili, zda někoho milují (právě teď, v tento okamžik) a zda se s někým (často jiným) mají vyspat nebo ne nebo jak. Také mne rušil autorův slovník: jsme zvyklí z obecné češtiny na slovo "mlíko", není však důvodu, proč by je měl používat autor knihy, pokud je nevložil do úst některé nespisovně mluvící postavě. I výraz "Jde to poznat." patří ke stylistickým splaškům, a takových bylo v knize tolik, že mne ani netěší na všechny vzpomínat.

15.02.2021 2 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Po stránce jazykové nic zvláštního, ovšem výpovědní hodnota obrovská a životní příběh neuvěřitelný.

23.03.2023 5 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Zbožňuji je! Steelovou sprostou tak, že by se i dlaždič červenal, Watsonovou a její vyhraněný smysl pro spravedlnost, Napierovu koženou tvář, Insche, obvykle brunátného vzteky, šátrajícího po kapsách po další várce želatinových chudáků určených k surovému konci a v neposlední řadě (ač poslední jmenovaný) bezbranný Logan snažící se mezi všemi nepřízněmi osudu alespoň nadechnout.

28.03.2015 5 z 5

Milý humor, pěkná, pohodová kniha.

12.03.2023 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Obstojná detektivka, jen jsem si nějak nedokázala zamilovat ani jedinou z defilujících postav. Detektivové i pachatel nesympatičtí až hrůza.

01.01.2023 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Příjemná detektivka, už se chystám na další díl.

11.05.2021 5 z 5

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Mojmík k sežrání, mírná a smířlivá Mariana k uzoufání, Drahulinečka-kuchařinečka ten správný poklad pro strávníka Mojmírova typu - ještě pár měsíců blažené nevědomosti a nebylo třeba rozvodových právníků - Drahulka by svým kuchařským uměním sklátila Mojmouška do nákladné rodinné hrobky sama. :-)

28.03.2014 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Promyšlené, zábavné, strhující. Deaver v nejlepší formě.

12.10.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Žádná sláva. Hlavní postavy protivné až do krajnosti (Rachel chybí kázeň, sebeúcta a logika, Megan pokora a Anna je dost otravná, mírně zákeřná a sakra hodně neurotická), děj se posouvá jen zvolna a škobrtavě. Příště si raději přečtu něco jiného.

01.06.2018 1 z 5

Pantaleón a jeho ženská rota Pantaleón a jeho ženská rota Mario Vargas Llosa

Opravdu zajímavý kousek. Kniha je vtipná, ale ne nijak okázale, čtenář se spíš zasměje bizarnosti celé situace v kontrastu k stupidně šroubovanému jazyku vojenské korespondence a k mrazivým událostem, jež hlavního hrdinu tu a tam provází.

11.05.2021 4 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Žádná velká hloubka, ale poměrně příjemný příběh z období druhé světové. Filatelie je také celkem neokoukaná, romantická linka neurazila (i když ani nenadchla), jednoduché na čtení, nakonec proč ne.

04.04.2021 4 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Zajímavé, idylické, laskavé a milé vzpomínání na dětská léta strávená na půvabném ostrově. Pobaví nejen Gerryho rodina, ale i celá plejáda přátel defilující před zraky čtenáře v pestrobarevném průvodu.

07.11.2019 4 z 5

Modrá mezi nebem a vodou Modrá mezi nebem a vodou Susan Abulhawa

Krásné! Milé i tragické, laskavé i těžké, plné lásky i odříkání, odmítání i soudržnosti, utrpení i naděje. Dokonce i stopy humoru zde čtenář nalezne. Pro mě veliký a cenný objev.

15.10.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Hned v úvodu přiznávám, že nejsem cílový čtenář tohoto druhu knih a připouštím zkreslenost svého hodnocení. Řemeslnou práci na knize hanět nebudu, ta je odvedena přijatelně, ale to ostatní... Logika má trhlin víc než řešeto, ustavičné omílání téhož na čtivosti také nepřidá (všichni ví, že Grace Millie miluje a budou to vědět, i když to nebude opakovat v každém odstavci zas a znovu) a závěr je jasný již v začátku, zbývá jen dosadit kulisy. Na rozdíl od mnoha jiných čtenářek jsem se JÁ OSOBNĚ od knihy dokázala odtrhnout jako nic a fakt, že jsem ji vůbec dočetla, předestírám co ukázku osobní statečnosti - považuji za slušné knihu nejprve přečíst a pak teprve ztrhat.

12.05.2019 1 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Zábavné, vtipné, neotřelé... Výborné!

18.10.2020 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Vůbec ne hloupé, dobře napsané a hodně, hodně mrazivé.

07.07.2020 4 z 5

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

Divné, přímé, velmi soukromé a výborné!

21.04.2020 5 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Milé a laskavé... i recept k vyzkoušení jsem si vybrala.

15.02.2020 4 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Milé a pěkné, neuškodí zopakovat si základní pravidla:. :-)

10.06.2019 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Laskavé a milé, klidně časem přečtu znovu.

30.05.2019 5 z 5