Mergirus Mergirus komentáře u knih

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Pane Goffo, píšete krásně. Stručně, výstižně, vtipně, drsňácky, čte se to jedním dechem. Každá Vaše detektivka stojí za přečtení. Je mi líto smutných konců, ale bez toho se detektivky neobejdou. A děkuju za konec knihy, ten mě potěšil. Kéž by to takhle šlo i ve skutečnosti.

21.12.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jsem nadšená, že i čeští autoři dokážou psát tak nádherné fantasy knihy. Je to skvěle promyšlený svět. A teď jen trnu, jak to skončí. Držím palce všem.

28.08.2019

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi smutný příběh, který ve mně ještě stále doznívá.

17.09.2019

Deník raka Deník raka Tereza Schillerová

Tahle knížka, to je fakt silný zážitek. Autorka přesně popisuje stav v českých nemocnicích, tu bezmoc pacientů a nadvládu lékařů a sester. A to zděšení, co by bylo se synem, tomu rozumím. Taky to ale dodá sílu v boji. Gratuluju ke zvládnutí nemoci a držím palce, aby se nevrátila.

05.02.2018 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Jaaaaj, já káča jsem si myslela, že to je poslední díl, a tak jsem si znovu přečetla předcházející díly, abych si připomněla děj. Úplně zbytečně. Za rok to budu muset absolvovat znovu? Ne že by ty knihy nebyly pěkné, ale přece jenom najděte čas na 1200 stran... Děj se víc a víc zamotal, místo abych našla odpověď na tu spoustu otázek. I tak se mi ale tenhle svět moc líbí.

14.08.2022 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Moje druhá kniha od této autorky, byť úplně jiný žánr, ale stále jsem nadšená. Nečekala jsem, že mě knížka natolik chytne a vtáhne do děje, že buud mít problém ji odložit a věnovat se nějakým povinnostem. Prvních pár stránek tomu opravdu neodpovídalo, ale pak nešla odložit. Vřele doporučuji. Druhý díl mám zamluvený, snad bude stejně uchvacující. A moc se těším na ten třetí, až bude dopsán.

03.07.2019 5 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Opět naprosto úchvatná kniha, kdy se mi děj míhal před očima. Navíc střídání osob vždy po kapitole mě udržovalo více a více v napětí a nedalo se říct, že si jen dočtu kapitolu. Musela jsem pokračovat. Děkuji za skvělý čtenářský zážitek. Jen by mě zajímalo, jestli autor opravdu čerpá ty případy z vlastních zkušeností, jestli se něco podobného vyšetřovalo. A uvažuju, že si knihy asi koupím...radši si je půjčuju z knihovny, protože spoustu knih si přečtu jen jednou a kvůli tomu je přece nemusím vlastnit...ale Goffův styl psaní i humor je mi blízký a možná si budu chtít některé knihy znovu přečíst.

01.05.2019 5 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

(SPOILER) Kniha se četla dobře, až na překlepy a hrubky. Odkdy se píše pyžmo, mi jsme se vrátili?
Příběh byl dobře vymyšlený, ale divím se, že na tu praktiku nepřišli hned, to přece bilo do očí. Mám ráda happy endy, proto bych uvítala lepší konec, ale autor je realista a má pravdu, takhle to zřejmě opravdu dopadá.

21.08.2021

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha na mě působilapřesjně jako Aňa Geislerová...rozporuplně. Na jedné straně ji obdivuju, na stranš druhé mi na ní něco nesedí. Ale v knize jsem našla spoustu témat, která mě zaujala a pobavila... knihu bych přirovnala k bonboniéře...něco vám zachutná, něco ne.

06.12.2017 3 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Ča-snač-aj je naprosto úchvatný, stejně tak bubáci a další obludy. Budu si muset taky pořídit jeden pohrabáč. Chudák Žlučoblij, jak mu rozumím. A myšlení Smrtě...co dodat, stále je to můj hrdina.

14.05.2019

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Krásná a úchvatná kniha. Hlídku miluju a Samuel Elánius je můj velký hrdina. Bavila jsem občas lidi v MHD, když jsem vyprskla smíchy, ale tomu se nedalo zabránit. Zároveň je ale zarážející ta nadčasovost. A, i když je to i pro mě překvapení, tak si mě čím dál tím víc získává i lord Vetinari. Fandím Nobymu, aby si k sobě našel nějakou tu polovičku.

06.05.2019 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Tento autor mě vždy potěší svým skvělým stylem vyprávění. Vtáhne vás do děje na začátku a už se vezete. Musím se přiznat, že mě konec velmi překvapil, čekala jsem tu druhou variantu :) Ale ano, takhle je to nakonec lepší. Jen mě jako pejskaře rozesmutnilo to s Dustym, ale je pravda, že nikdy nevíme, jak budeme reagovat, jestli bych se tak ke svým zvířatům tak taky nechovala.
A je čas pustit se do Goffovy další knížky.

24.11.2018 5 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Skvěle napsaná kniha o lidské bezmoci v dnešním světě. Bohužel se hrdinovi vůbec nedivím. Ano, spadl do toho sám, ale ta bezmoc, když vám někdo něco takového provede, ale zákon na něj nemůže... Neříkám, že je to správné, ale chápu to. A bohužel se takové věci, které se přihodily Adamovi, stávají běžně. Za mě dobré téma a skvěle napsané.

18.01.2018 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Byla jsem skeptická, když se mi dostala do ruky detektivka od českého autora, přeci jenom mám radději zahraniční detektivky. Ale tohoto autora jsem si oblíbila, děj má spád, žádné rozvleklé popisy, a přesto si vše umíte živě představit. Vřele doporučuju.

31.08.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

První půlku knížky jsem trpěla, pořádně mě nedokázala zaujmout. Od druhé půlky, kdy se dovídáme pravdu o Amy, už ot bylo zajímavější, ale ten konec... Ach jo, vracet se k ní rozhodně nebudu.

11.07.2017

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Krásná pohádka pro děti, doufám, že si ji můj syn také oblíbí. Obzvlášt pohádka o pohozené panence je velmi poučná. :) snad se děti nebudou učit péct dort podle této "kuchařky".

15.11.2014 5 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Líbí se mi posunutí linie u Anguy a Karotky. Já tu Noční hlídku žeru, stejně jako Ellánia. Leckde se člověk i zasměje.

24.06.2019 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Mně se moc líbí dialogy, mají šťávu, vtip,... Spíš mě děsí zvěrstva, kterých jsou někteří lidé schopni.

17.06.2019 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

No sakra. Už bych měla být zvyklá, že tahle autorka mi dokáže vyrazit dech. Ale ne. Tento příběh mě srazil na kolena. Poslední dobou začínám mít pocit, že za každým zloduchem se skrývá srdceryvný příběh a měla bych je vlastně litovat. Mám nutkání sáhnout po Alence z říše divů a přečíst si ji, abych věděla pořádně, jak se tam ta Srdcová královna projevuje, ale natolik zoufalá zatím ještě nejsem.

21.04.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Moje druhá kniha a nevím... Na jednu stranu souhlasím s předchozími recenzemi, ta věčná nesmrtelnost a nezranitelnost je taková...hraná? Neuvěřitelná? K naštvání? Stejně tak ten otevřený konec, opět příprava na další díl. Ale co musím této dvojici uznat, je skvělý vypravěčský styl. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, četlo se to snadno, rychle téměř samo. V neposlední řadě je jasné, že za to může i dobrý překladatel a korektor, obzvlášť když je kniha psaná v přítomném čase. A moc chválím nakladatelství, právě co se týče korektury, protože konečně kniha, ve které nejsou hrubky, překlepy a chybějící interpunkce a uvozovky.

11.04.2019 4 z 5