Měňavka Měňavka komentáře u knih

Příšerná teta Příšerná teta David Walliams

Opět dokonalé počteníčko s humorem, napínavým příběhem a pohádkovým nádechem.

26.04.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jak jen začít....
Předchozí knihy od paní spisovatelky jsem přečetla jedním dechem. Nezastírám, že favoritkou se stala Hana, která nasadila vysokou laťku tomu, co bude následovat. Nemohla jsem se dočkat až budu číst další skvost. Bohužel, ve výsledku musím ohodnotit jen třemi hvězdičkami a poznamenat, že jsem víceméně zklamaná. Téma je pro mne už "ohrané" a vyčerpané v jiných dílech. Vztahy protkané nádechem komunismu, neschopnost komunikace v rodině a nevyslovené tajemství ... nepsala o tom už Hanišová, Soukupová nebo Lukášková?

24.04.2019 3 z 5

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

Opět kouzelné počtení. Doporučuji pro dobrodružnou duši se smyslem pro špetku snění o úniku z reality do vlastního světa.

15.04.2019 5 z 5

Malý miliardář Malý miliardář David Walliams

Pěkné a vtipné počtení na jedno odpoledne s poučením, že peníze nejsou všechno.

26.03.2019 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Opět dokonalé, výborné, vtipné, nápadité a inspirující pro zamyšlení nad tím, kdo se nám zdá být vzdálený a přitom je tolik blízko...
Všechny babičky jsou prostě úžasné, mají své kouzlo a tajemství, která by nás mohla zajímat :)

25.03.2019 5 z 5

Kluk v sukních Kluk v sukních David Walliams

Nevím, jestli to brát jako plus nebo mínus, že jsem začala číst tohoto autora od poslední knihy. Když se nad tím zamyslím, jsem spíše ráda, že jsem začala od konce, protože kdybych sáhla jako první po tomto příběhu, nejspíš by si mne spisovatel moc nezískal. Snaha obsah odlehčit nesmělým humorem se mi zdá trochu nepodařená. Za mne zatím nejslabší kousek :(

25.03.2019 3 z 5

Krysburger Krysburger David Walliams

Ano!Ano!Ano!Opět výborná četba, i když pravda trochu morbidní (udělat ze svých nepřátel obří hamburgery není zrovna tradiční závěr dětské knihy). Hezké vyprávění o trápení malé holčičky, jejím těžkém životě a zároveň o přátelství s malým krysátkem, které všechno změní. Doporučuji! Těším se na další knihu :)

18.03.2019 5 z 5

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

(SPOILER) Musím napsat, že dost netradiční, ale přesto výborné a hlavně vtipné čtení. Samotný název napovídá, že nejde o žádné oblíbené téma - kdo by se nebál zubaře, že? Možná proto je čtení místy až hororové a morbidní = zubní pasta, co kazí zuby, dentistka, co trhá zuby, aby z nich měla moderní rezidenci, koupel v kyselině a nechybí ani létající kostlivci. Chválím autorovu fantazii, vtipně použité situace a vymyšlená neexistující slova. Jediné k čemu mám výhrady, je zavěr knihy. Smrt tatínka zkazila veselý nádech příběhu.

16.03.2019 5 z 5

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Co dodat, moje druhá kniha od tohoto autora a nezklamal! Opět nadšení z příběhu, který odhaluje hodnoty lidí, přátelství, jejich tajemství, starosti i obyčejné radosti. Velice se mi líbil závěr knihy, kdy spisovatel příběh zakončil netypickým happyendem. Moc doporučuji! Určitě si poslechnu i audioknihu.

15.03.2019 5 z 5

Táta za všechny prachy Táta za všechny prachy David Walliams

Tak to tedy byla jízda! Kniha se mi dostala do rukou náhodou a okamžitě mne zajímala, protože je určena dětem (moje oblíbená literatura). Také mne nalákala věta na přebalu : "Walliamsovy knihy jsou jako závan svěžího vzduchu." S nadšením jsem se pustila do čtení, kochala se obrázky oblíbeného ilustrátora a propadla jsem lásce na první přečtení. Jedním slovem prostě úžasné! Příběh je poutavý, nápaditý, dobrodružný, napínavý, o přátelství i rodičovské lásce, která v dnešním světě mnohdy chybí. Ihned mne napadlo, šmankote, nečtu snad knihu od Roalda Dahla??? On se musel převtělit do Davida. Neuvěřitelné. Jakmile jsem příběh dočetla, zajímala jsem se o autora a zjistila, že je opravdu považován za pokračovatele Dahla. Je jasné, že už se ho nikdy nepustím. Bylo legrační běžet do knihovny a v oddělení pro děti hledat knihy pro čerstvou čtyřicátnici :)

15.03.2019 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Když jsem četla první sbírku, prožívala jsem s autorkou každé slovo a větu společně s myšlenkami, které vyplouvaly na povrch a nutily k úvaze nad životem, jeho hodnotami a úžasnou silou jít dál, i když to někdy moc nejde. S první knihou jsem měla pocit, že mi na konci něco chybí, že je jaksi neúplná, ale jakmile člověk přečte druhé dílo, může si být jist, že dílo bylo dotvořeno a to k dokonalosti. Některé věci mi byly nejasné, zahalené a nevyřčené. Teď už takový pocit nemám. Rozhodně doporučuji přečíst obě knihy, ne jen jednu. Teprve pak člověk porozumí :)

13.03.2019 5 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Po knize jsem sáhla z nudy a nelitovala jsem. Pohltilo mě nadšení a odpočinková četba s humorem, o přátelství, vztazích v rodině, rozhodnutích a menších dramatech běžných dnů. Nejvíc se příběh zabývá hrdinkou Květou, která má kila navíc, a celý život to tak nějak řeší, a bere to jako nevýhodu. Spolužáci se jí posmívali, partneři nepřicházeli, trpěla samotou a nepřijetím sama sebe. Se smrtí babičky jí do života vstoupilo neobvyklé dědictví - babiččina kuchařka, a s ní tak trochu plán, jak se poprat se životem. Během jednoho roku se obrátí Květin život naruby. Moc se mi líbil styl autorčina psaní. Nemůžete dát knihu z ruky, dokud nebudete na konci. Místy mi to tedy připadalo trochu "přeslazené", ale brala jsem to tak, že to tak musí být. Příběh je přece hlavně o pečení cukroví :) A velice chválím konec!!!!!Bála jsem se, že si Květa najde vysněného prince, vezme si ho za manžela a budou šťastní až do smrti. Taková romantika by zabila moje nadšení z celé knihy. Ale tím nechci říct, že příběh dopadl špatně, naopak, moc hezky, a proto doporučuji.

09.03.2019 5 z 5

Čas šelmy aneb příběhy (p)o konci světa Čas šelmy aneb příběhy (p)o konci světa Vladimír Němec

Velice zajímavá kniha a výzva už jen tím, že se na ní podílelo několik autorů zároveň. Něco se mi líbilo více, něco méně. Pro fandy sci-fi rozhodně doporučuji.

01.03.2019 3 z 5

Jmenuji se Lucy Bartonová Jmenuji se Lucy Bartonová Elizabeth Strout

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Příjemná četba, nutí k zamyšlení nad komplikovaným vztahem mezi dcerou a matkou. Nicméně, děj se nedobral k výraznějšímu vysvětlení, v čem byl problém a konec mě tím pádem také neuspokojil.

01.03.2019 3 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Pro děti???Tak to tedy opravdu nevím :)
Příběhy jsou geniální, originální, každý má své vlastní kouzlo a strašidelné poselství. Moc jsem si to užila a ráda se k tomu budu vracet. Škoda, že to nebylo delší. Moc doporučuji!!!!!

23.02.2019 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Název knihy a anotace mne příliš nenalákaly. Nicméně, do čtení jsem se pustila a nelituji. Tohle tedy byla jízda. Velice čtivé, výborně poskládané do prolínajících se kapitol, plné zvratů a překvapení s psychologickým nádechem dramatu. Rozhodně doporučuji i pro fandy thrillerů - občas to bylo pěkně napínavé. Navíc velice chválím námět. Příběh je originální a klidně ho takto mohl někdo prožít.

13.02.2019 5 z 5

Kmeny Kmeny Vladimír Brož

Popravdě, když jsem knihu dostala do rukou, byla jsem nadšená. Vypadala neskutečně lákavě. Už když jsem v ní listovala, těšila jsem se na nové informace a zajímavosti, které mi originální dílo nabídne. Hned jsem se začetla, ale čím dál jsem byla, tím více jsem byla zklamaná. Krásné fotky, proti tomu nic říct nemůžu, ale informace veškeré žádné, spíš spousta cizích názvů a obratů, které mi jako laikovi nic neříkají. Těšila jsem se na to, že se dozvím, jak především "kmeny" žijí, co je pro ně podstatné, důležité atd. Někde toho bylo řečeno pomálu, někde víc, ale když to mám hodnotit jako celek, tak je to spíš slabší :(

11.02.2019 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Nemám slov. Sbírka básní s jednoduchými a přesto všeříkajícími ilustracemi mi vzala dech. Bytostně jsem prožívala autorčino trápení a zklamání na vlastní kůži. Skoro bych brečela a zároveň jásala nad moudrostí a sílou, kterou kniha oplývá. Nezbývá než doporučit.

01.02.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

Fakta, příběhy, vyprávění, přepisy zaříkávání a náhled na skutečný život bohyní, to vše činí knihu unikátní a velice zajímavou. Nedá se číst narychlo. Zaslouží si nechat plynout čas, vybízí k rozletu ve vlastních myšlenkách a představách o zcela jiném a přesto kouzelném životě těchto výjimečných žen.

28.01.2019 5 z 5

To je New York To je New York Miroslav Šašek

Pěkně zpracované, zajímavé informace, hezké ilustrace a dobře srozumitelné pro děti.

26.01.2019 5 z 5