Táta za všechny prachy

Ve svém desátém románu David Walliams opět bez sentimentu ukazuje, že život není jen černobílý, a se samozřejmostí sobě vlastní brilantně spojuje tragédii s humorem. Frankův otec Denis se živil jako automobilový závodník. Byl absolutně nejlepší – král závodní dráhy. Měl tisíce obdivovatelů. Když zvedal vítězné poháry nad hlavu, davy šílely a život byl skvělý. Avšak po ošklivé havárii se z opěvovaného hrdiny stal nikdo – nula. Frank s tátou zůstali sami, bez pomoci a bez peněz, zato ve špinavých rukou nebezpečného a bezcitného šéfa podsvětí pana Velikána a jeho přisluhovačů. Když se táta Denis dostane do vězení, jen Frank věří v jeho nevinu a pokusí se ho zachránit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388824/tata-za-vsechny-prachy-PKQ-388824.jpg 4.320
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

Bad Dad (2017)

Kniha Táta za všechny prachy

FilDaV

Jelikož jsme fanoušci Waliiamse, i když nejsme malé děti, jeho knihy nás fascinují a viděli jsme v červenci 2018 na londýnském Heathrow anglický svazek, už tehdy jsme si usmysleli, že jakmile vyjde kniha i v Česku, koupíme si ji a tak se taky stalo. Opět výborná akční a zábavná kniha s hořkými scénami. Vše se vyvíjelo úplně libově a hladce až do předposlední kapitoly!!! Ta fakt pokazila celou knihu i náš dokonalý obrázek o Davidu Walliamsovi, protože podporovat u malých dětí tohle, to se nedělá!, takže kdo si nechce pokazit jinak výbornou knihu, vynechte předposlední kapitolu! - Rada

lenkaabooks

Skvělé, jako vše co jsem od autora četla. Frank nemá lehký život. Je mu jedenáct, máma od rodiny odešla a táta slavný závodník skončí ve vězení. Celou knihou se prolíná láska táty se synem, která nezná hranic. Co na tom že nemají co jíst, na čem spát, že jeden čajový sáček co mají už ani nebarví. Mají jeden druhého a můžou se tulemout (přitulit a obejmout).

Greena

Frank je syn a Denis táta. Mají se moc rádi a jeden pro druhého by udělali cokoli na světě. Mají ještě mámu, ale za moc nestojí a opustí je. Táta je automobilový závodník, jezdící nebezpečné závody plné bourání a havárií. Jednoho dne se při nich ošklivě zraní, přijde o nohu a následně i o práci. To jak nově nastalou situaci a velkou chudobu vyřeší, je k přečtení v této další vtipné knize současného nejoblíbenějšího dětského autora.
Frank bude tátovi samozřejmě se vším pomáhat.
V příběhu se seznámíte s fajn Frankovou tetou Flip, malým a zlým zločineckým bossem panem Velikánem, gorilami Prsťákem a Palčákem, reverendkou Judith, seržantem Posměchem a samozřejmě s tradiční postavou všech Walliamsových knih trafikantem Rádžem. Knihu opět ilustroval skvělý Tony Ross.
Tak co za lumpárny zase pan Walliams vymyslel…

Jéňa2008

super,zábavná i napínavá knížka

Měňavka

Tak to tedy byla jízda! Kniha se mi dostala do rukou náhodou a okamžitě mne zajímala, protože je určena dětem (moje oblíbená literatura). Také mne nalákala věta na přebalu : "Walliamsovy knihy jsou jako závan svěžího vzduchu." S nadšením jsem se pustila do čtení, kochala se obrázky oblíbeného ilustrátora a propadla jsem lásce na první přečtení. Jedním slovem prostě úžasné! Příběh je poutavý, nápaditý, dobrodružný, napínavý, o přátelství i rodičovské lásce, která v dnešním světě mnohdy chybí. Ihned mne napadlo, šmankote, nečtu snad knihu od Roalda Dahla??? On se musel převtělit do Davida. Neuvěřitelné. Jakmile jsem příběh dočetla, zajímala jsem se o autora a zjistila, že je opravdu považován za pokračovatele Dahla. Je jasné, že už se ho nikdy nepustím. Bylo legrační běžet do knihovny a v oddělení pro děti hledat knihy pro čerstvou čtyřicátnici :)

kamibe

Myslím si, že kniha má sice 456 stran, ale když přihlédneme ke stránce, kde končí text (či v tomto případě obrázky), tak vlastně příběh končí na straně 453 a může být zařazen do letošní výzvy.
Čtu ji ne pro její počet stran (to už mám splněno), ale proto, abych vyzvěděla, čemu mohu říkat "anglický humor pro děti".
Na webu https://1url.cz/DMpj1 je zajímavá debata o hvězdičce u výroku na str. 73. Kdoví, jak to v té angličtině vlastně znělo!

Liliana2006
31.12.2018

No trošku zvláštní humor.

Mygli
30.11.2018

Spolu s dědečkovým útěkem pro mě top...