Malý miliardář

Joe je boháč, přesně řečeno nejbohatší dvanáctiletý kluk v celé Británii. Má všechno, nač si vzpomene: vůz formule 1, kino, pět set párů sportovních bot, orangutana jako sluhu. A přece mu něco důležitého chybí: kamarád… Poprosí proto tátu, aby směl chodit (světe, div se!) do docela obyčejné školy, inkognito! Tím rozpoutá sérii bláznivých situací a neuvěřitelných trapasů, na jejímž konci Joe zjišťuje, že peníze a bohatství ke štěstí nestačí. David Walliams vypráví o věcech, které jsou k pláči, tak brilantně a s takovou dávkou skvělého humoru, že budete plakat smíchy. Právem je kritiky označován za nového Roalda Dahla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165824/maly-miliardar-165824.jpg 4.4153
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

Billionaire Boy

Kniha Malý miliardář

kristijan

Byl by to docela příjemný příběh, kdyby to nebylo celé tak násilnicky prošpikované tak příšerně křečovitým humorem, křečovitě podanými mravními naučeními o lásce, přátelství a ošklivých zlých penězích a samozřejmě to autor moc nezachránil ani tím, že v úvodu nezapomněl zmínit, jak mu jeho maminka osobně odpřísáhla, že to je nejlepší příběh na světě. Achichouvej.

Barborinek

To je tak, když váš otec vymyslí Zadelesk a vydělá tím miliardy. K narozeninám dostáváte šeky v hodnotě milionů liber. Přesto vám něco chybí a peníze to opravdu nejsou. Moc se mi to líbilo.

Isew

Tohle David Walliams opravdu umí. Nebyla to taková emocionální ždímačka, jak jsem od něho zvyklá, ale vůbec to nevadí. Další z mnoha variant na téma, peníze nejsou všechno a štěstí si za ně nekoupíš. Krásně ukázáno, že hodně peněz přitahuje hlavně parazity a přísavky. Byl to dost prvoplánový příběh bez překvapení, ale dětem se to líbilo, a to je hlavní.

Blue

Celkově příjemné čtení, nenásilně maravoučné, možná škoda těch několika humorů za každou cenu.

Měňavka

Pěkné a vtipné počtení na jedno odpoledne s poučením, že peníze nejsou všechno.

takana

Docela vtipná kniha.

wiix

Poučenia to veľa nepobralo (no našlo sa tam), ale bolo to vtipné a pre deti zaujímavé čítanie.

lenkaabooks

Joe je dvanáctiletý kluk, který má zdánlivě vše co kdy potřeboval i nepotřeboval. K narozeninám dostane dva miliony dolarů, ale jediné co si opravdu přeje, je kamarád. Takový, který by se s ním přátelil ne kvůli tátovo penězům, ale proto, že ho má rád. A Bob takový je. Díky němu Joe pozná, že vše si za peníze nekoupíš.