Malý miliardář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Joe je boháč, přesně řečeno nejbohatší dvanáctiletý kluk v celé Británii. Má všechno, nač si vzpomene: vůz formule 1, kino, pět set párů sportovních bot, orangutana jako sluhu. A přece mu něco důležitého chybí: kamarád… Poprosí proto tátu, aby směl chodit (světe, div se!) do docela obyčejné školy, inkognito! Tím rozpoutá sérii bláznivých situací a neuvěřitelných trapasů, na jejímž konci Joe zjišťuje, že peníze a bohatství ke štěstí nestačí. David Walliams vypráví o věcech, které jsou k pláči, tak brilantně a s takovou dávkou skvělého humoru, že budete plakat smíchy. Právem je kritiky označován za nového Roalda Dahla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165824/maly-miliardar-165824.jpg 4.4153
Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo
Orig. název:

Billionaire Boy

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Malý miliardář

Přidat komentář
kristijan
26. června

Byl by to docela příjemný příběh, kdyby to nebylo celé tak násilnicky prošpikované tak příšerně křečovitým humorem, křečovitě podanými mravními naučeními o lásce, přátelství a ošklivých zlých penězích a samozřejmě to autor moc nezachránil ani tím, že v úvodu nezapomněl zmínit, jak mu jeho maminka osobně odpřísáhla, že to je nejlepší příběh na světě. Achichouvej.

Barborinek
11. května

To je tak, když váš otec vymyslí Zadelesk a vydělá tím miliardy. K narozeninám dostáváte šeky v hodnotě milionů liber. Přesto vám něco chybí a peníze to opravdu nejsou. Moc se mi to líbilo.

Isew
05. května

Tohle David Walliams opravdu umí. Nebyla to taková emocionální ždímačka, jak jsem od něho zvyklá, ale vůbec to nevadí. Další z mnoha variant na téma, peníze nejsou všechno a štěstí si za ně nekoupíš. Krásně ukázáno, že hodně peněz přitahuje hlavně parazity a přísavky. Byl to dost prvoplánový příběh bez překvapení, ale dětem se to líbilo, a to je hlavní.

Blue
29. března

Celkově příjemné čtení, nenásilně maravoučné, možná škoda těch několika humorů za každou cenu.

Měňavka
26. března

Pěkné a vtipné počtení na jedno odpoledne s poučením, že peníze nejsou všechno.

takana
26. února

Docela vtipná kniha.

wiix
13. února

Poučenia to veľa nepobralo (no našlo sa tam), ale bolo to vtipné a pre deti zaujímavé čítanie.

lenkaabooks
27. ledna

Joe je dvanáctiletý kluk, který má zdánlivě vše co kdy potřeboval i nepotřeboval. K narozeninám dostane dva miliony dolarů, ale jediné co si opravdu přeje, je kamarád. Takový, který by se s ním přátelil ne kvůli tátovo penězům, ale proto, že ho má rád. A Bob takový je. Díky němu Joe pozná, že vše si za peníze nekoupíš.