mekkejla mekkejla komentáře u knih

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Pokud existuje něco, jako ideální letní čtení, tak je to toto. Jízdu na jachtě jsem si neskutečně užila a odpočinula si u ní.

05.08.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hezký romantický příběh okořeněný atmosférou pro mě neokoukaného Islandu. Několikrát jsem při názvu některé přírodní zajímavosti googlila, abych se pokochala.

05.08.2021 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Stále tuto sérii mám ráda, nemůžu se dočkat pokračování, ale na 5 hvězd to za mě tentokrát bohužel není. U předchozích dílů jsem neustále žasla a obdivovala autorku za to, jak bravurně zvládá poměr mezi tajemstvím a hádankami a jejich vyzrazením - zkrátka bylo to tajemné tak akorát, aby mě to drželo v napětí, ale ne tolik, abych byla zmatená a ztratila se v haldě symbolů a nenápadných narážek. A to se teď stalo. Už těch všech čísel, rádoby podobností a naznačování bylo za mě přespříliš... Ale jak tu někdo zmiňoval - budu doufat a věřit, že autorka stále ví, co dělá a kam chce postavy a celý děj dovést. Snad mě další díl přesvědčí.

09.07.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Druhý díl chytnul a nepustil. Byla to úžasná jízda! Jsem opravdu pyšná, že je to české dílo, ale na jednu stranu mě to i trochu mrzí, protože napsat to Američanka, tak to bude celosvětový bestseller a okamžitě z toho bude seriál. Fakt je to pecka!!!

23.06.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Absolutně úžasné!!! Svět, který paní Stehlíková stvořila mi učaroval a jsem neskutečně hrdá na to, že je to české dílo.

23.06.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Sladké po všech stránkách. Fajn oddechová.

05.05.2021 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Po prvních pár stránkách jsem protáčela oči s tím, že jsem omylem sáhla po YA romanťárně. A ano, nakonec jsme se i k té romantice dostali, ale teda byla to hodně zajímavá jízda... Napsané je to skvěle, stránky ubíhají člověk ani neví jak, vše zamotané se nakonec rozmotá a celkem to i dává smysl. Přišlo mi, že řešení celé situace bylo nakonec až moc jednoduché, ale asi je fakt, že když se o některých věcech dlouho nemluví, tak už jen prolomení té mlčenlivosti může dost pomoct, takže asi ok. A Sagan byl miláček.

17.04.2021 4 z 5

3 hvězdičky dávám jen za to, že je to Harry a že to díky formě scénáře bylo rychle za mnou.

25.03.2021 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Grandiózní závěr, který naprosto splnil a v něčem i předčil má očekávání. Až je mi líto, že už tu jízdu mám za sebou... Nejsem zrovna ten typ čtenáře, který by se vyžíval v opakovaném čtení knížek, ale tady jsem si jistá, že k tomu dojde. A už se moc těším, až mi povyrostou děti a budeme sérii číst spolu.

11.03.2021 5 z 5

Já ani nevím, jestli mi přísluší to nějak hodnotit. Je to prostě dokonale promyšlený a skvěle odvyprávěný příběh, který mi poskytl to, co od fantasy knížek čekám - odnesl mé myšlenky pryč od reality.

11.03.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

No, to byla jízda... Bryndza píše skvěle. Je to napínavé, temné, občas trocha černého humoru a lehká depka z osobního života Eriky. Na mě je to ale občas trochu moc brutální, takže před třetím dílem si dám zas trochu pauzu...

12.02.2021 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Opět moc pěkné a milé čtení, ale na Kavárnu v Kodani to bohužel nemělo. Od dalších dílů mě to ale neodradí a když budu chtít vypnout a jen se zasnít, tak po knihách od Julie Caplin opět ráda sáhnu.

06.02.2021 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tušila jsem, že to bude silný příběh, ale že se mi dostane až tolik pod kůži... Anna byla opravdu neskutečná. Takových lidí kdyby bylo víc... Tolik skromnosti, obětavosti, pokory, radosti z obyčejného bytí, ať už bylo sebenáročnější. Důkaz toho, že realitu si člověk tvoří sám a vždy jde o úhel pohledu - buď se můžete litovat za to, co vám život nachystal nebo naopak děkovat, že i přes to všechno máte zdravé děti a hodné lidi kolem sebe.

25.01.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Velmi milé překvapení! Četla se sama, děj plynul lehce a uvěřitelně, s hlavní hrdinkou jsem soucítila, chápala ji, fandila... Richardovi bych chvílemi nejradši dala do úst. Moc se mi líbilo téma seberozvoje a nalezení ženské síly, které celou knihu prostupovalo.

23.01.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Tak to byla dobrá depka a marnost... Ne ale kvůli stereotypu, ale kvůli naprosté nevědomosti sebe samých a nulové komunikaci hlavních postav. Jak si proboha pár, který spolu není schopný koupit v klidu ani lustr, může myslet, že spolu vydrží na věky??? Spíš byla záhada, že jim to vydrželo těch 17let... Jestli je to sonda do současných manželství, je mi z toho smutno. Ale je pravda, že o to víc si zase vážím toho svého, 12letého vztahu, do kterého jsme přivedli 2 děti a máme se stále skvěle a spokojeně.

22.01.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Úžasná oddechovka. Moc mě potěšily popisy Kodaně - cestování mi chybí, takže alespoň tak. Příběh je pohádka, ale krásná. Navíc to jádro, a sice klidnější a spokojenější život, kde nejedeme jen na výkon a výsledky, je velká pravda a snad si to brzo uvědomí víc lidí.

21.01.2021 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Jojo mám obvykle ráda, ale žádné nadšení se tentokrát bohužel nekonalo. Líbilo se mi do určité doby vyprávění Joy. Kate mě totálně vytáčela a nedokázala jsem ji vůbec pochopit, i když mi byla věkově z hlavních postav nejblíže. U Sabine mi přišla proměna v uvědomělou a obětavou slečnu moc rychlá a neuvěřitelná. A sakra, to jako nechodila ani do školy nebo co?

09.01.2021 3 z 5

Tři vánoční přání Tři vánoční přání Alexander Stainforth (p)

Docela zklamání. První povídka byla sice plná klišé, ale aspoň milá, prostřední byla za mě total ujetá, poslední taková romantická klasika. No nebýt Vánoce, tak to nečtu.

27.12.2020 2 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Backmana miluju, ale tohle bylo moc rychlé, pro mě to jen klouzalo po povrchu...

27.12.2020 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Absolutně skvělé a napínavé čtení.

27.12.2020 5 z 5