MedvidekS

HanaHanaAlena Mornštajnová

Krásná a velice smutná kniha, která se čte jedním dechem.

23.08.2021

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Po těchto knížkách mám vždycky hroznou zlost na lidi... skvěle napsaný příběh, Ruta nezklamala.

03.05.2021

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Nádherný, ale smutný příběh, který se čte jedním dechem.

09.09.2021

Prolhané městečkoProlhané městečkoDiane Chamberlain

Výborný strhující příběh! Přečteno jedním dechem, Diane umí :-)

03.11.2021

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Tak tohle byla jííízda! Miluju knížky od Colleen, takže by se mi asi líbil i nákupní seznam od ní, ale tohle bylo vážně skvělý. Nečtu psychothrillery, ale tohle mě totálně vcuclo a vycuclo.

14.06.2020

Poslední knihkupectvíPoslední knihkupectvíMadeline Martin

To je tak milá knížka… I přesto, že je o válce, a obsahuje tedy logicky mnoho smutných událostí, je to velice krásný příběh, který jsem přelouskala za pár dní.

Sůl mořeSůl mořeRuta Sepetys

Ruta Sepetys píše krásně o smutných věcech. Jednou za čas si přečtu romány z tohoto odporného období světových dějin a vždy mě to rozbrečí. Přečteno za jeden den…

FaktomluvaFaktomluvaHans Rosling

Aaaa to je tak skvělá knížka! Přečteno jedním dechem... Škoda, že autor již zemřel :-(

03.01.2021

9. listopad9. listopadColleen Hoover

Knihy od Colleen milujuuu. Většinou je přečtu za den, jelikož čtenáře pohltí a tak musíte číst a číst, abyste se dočkali rozuzlení. Zároveň vždycky obsahují nějakou hlubší myšlenku, která mě donutí se zamyslet… tady jich je hodně, ale zároveň musím říct, že v porovnání s ostatními knihami je příběh 9. listopadu občas trošku naivní a neuvěřitelný… Ale stejně za pět *

17.11.2021

Životice: Obraz (po)zapomenuté tragédieŽivotice: Obraz (po)zapomenuté tragédieKarin Lednická

Proč jsme se o tomto neučili ve škole? Velice smutná kniha o jedné pozapomenuté události…

Za pět letZa pět letRebecca Serle

Kniha má krásnou obálku a je skvěle propagovaná. Ale za mě bohužel zklamání. Nebavilo mě to, hlavní postava mi byla šíleně nesympatická, a celý děj mi přišel takový povrchní. Konec zvláštní...

18.04.2021

Říkej tomu, jak chcešŘíkej tomu, jak chcešBrigid Kemmerer

Všechny tři knížky autorky jsou výborné. I přesto, že jsou hlavní postavy na střední škole, problémy, které řeší jsou až moc dospělé. Výborně napsáno, napínavé až do konce.

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuPaula Hawkins

Knížka stojí za přečtení. Hezky se čte a i přesto, že jí vypravují tři ženy, jsem se ani jednou nezamotala. Těsně před koncem to dle mého názory trochu ztratí grády, a vrah je najednou jasný během chvilky, ale i tak je to pohodová knížka na dlouhé podzimní večery :-)

01.10.2016

Will Grayson, Will GraysonWill Grayson, Will GraysonJohn Green

Krásný, Greena čtu hrozně ráda, a i když ze začátku jsem docela čučela, o čem to je a jakým stylem píše Leviathan, pak jsem si zvykla a na konci už jsem ani nevnímala, že mu tam jaksi chybí velká písmena, což mě ze začátku iritovalo. Knížka není vhodná pro puritány a homofoby, což já naštěstí nejsem a moc se mi to líbilo, od začátku do konce mě kniha bavila... Takhle knížka má smysl a strašně hezky končí, přečetla jsem jí za dva dny :-) P.S. Klobouk dolů překladatelce za "závěrečnou píseň bývalých Drobka, kteří zpívají důvody k rozchodu" - smála jsem se na celou ložnici :-)

06.10.2016

PrasklinyPrasklinyKlára Vlasáková

Já jsem to malé procento, které po mediální masáži knihu zakoupilo, ale nezvládlo dočíst, protože v knize nenašlo vůbec nic, co by se mu líbilo. Nesedlo mi vůbec nic, ani příběh ani styl psaní.
Věta co jsme s kamarádkou nepobraly: "Nikdo jiný si vzducholodě buď nevšímá, nebo jí prostě nevěnuje pozornost." Co je v tom za rozdíl? :D

04.08.2020

Bulbem záchranářeBulbem záchranářeVít Samek

Povinná četba pro všechny. Přečteno jedním dechem. Jedna z mála knih ve které jsem si podtrhávala a "vykřičníkovala".

20.07.2021

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Ode dneška moje oblíbená kniha! :-) Jasný, je tam hodně klišé, ale čte se to nádherně!

06.11.2016

Bez nadějeBez nadějeColleen Hoover

Skvělý skvělý skvělý :-)

24.08.2017

Čas odejítČas odejítJodi Picoult

No... To bylo zvláštní. Nejdříve mi byla většina postav nesympatická, ale postupem času děj gradoval a na konci jsem si řekla WOW, to je vlastně hustý. No a pasáže o slonech byly úžasné :-)

07.11.2020

Nelituju ničehoNelituju ničehoColleen Hoover

Miluju Colleen. Ale jak už je zmíněno níže, očekávala jsem další originální příběh s wow koncem nebo minimálně konec, kde budu mít kolem sebe plno uslzených kapesníčků. Bohužel knížka se nerozjela, a děj tak zůstával na jedné vlně. Příběh je to hluboký, to ano, ale konec předvídatelný a za mě tedy jedna z těch slabších knížek autorky:-(

30.11.2020

Na co slova nestačíNa co slova nestačíBrigid Kemmerer

Velice emotivní knížka. Plná bolavých témat, která ale bohužel nejsou v životě ojedinělá. Avšak knížka je skvělá!

04.04.2021

Mlčící fontányMlčící fontányRuta Sepetys

Tahle knížka se zařadí mezi jedny z nejlepších, co jsem kdy četla. Na to jaká je to bichle, se čte velice rychle, až mi bylo líto, že už to končí. Nejvíce mě bavily kapitoly s Puri. Velice emotivní čtení.

14.04.2021

Cirkadiánní kódCirkadiánní kódSatchin Panda

Velice zajímavá knížka, určitě si z ní mnohé vezmu. Jinak souhlasím s komentáři níže, některé věci se tam stále opakují, avšak dojem z knihy mi to nezkazilo.

18.04.2021

Život na míruŽivot na míruMarek Rabij

Knížka je útlá, ale obsahuje alarmující informace ohledně vzniku oblečení, které většina z nás nosí…

26.09.2021

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Krásně napsaný příběh. Avšak ze začátku jsem si musela připomínat kdo je kdo, postav je tam mnoho, ale knížka je velice čtivá.

01.10.2021

Co neodvál ani časCo neodvál ani časH. M. Körnerová (pseudonym)

Jak je již zmíněno níže, autorka má velice čtivý styl psaní. Příběhy tří žen, které jsou velice lidské a uvěřitelné.

08.11.2021

Krutá volbaKrutá volbaDiane Chamberlain

Tak to bylo emoční jízda… Výborný příběh s velice propracovanými postavami.

12.12.2021

Rozhovory s přáteliRozhovory s přáteliSally Rooney

Ehrm takové honosné recenze? Tak tahle knížka mě hodně zklamala. Nejdřív jsem myslela, že mě to nebaví kvůli stylu psaní - autorka nepoužívá uvozovky na přímou řeč a celé je to zhuštěné… ale ne, ten příběh byl nuda a postavy nesympatické. Takže za mě nee

Čekání na spoušťČekání na spoušťLidmila Kábrtová

Za mě super! Opět knížka, kde se vám všechny povídky nalijí do jednoho silného příběhu.

Malibu v plamenechMalibu v plamenechTaylor Jenkins Reid

Knížky Taylor čtu ráda, Malibu nebylo výjimkou. Avšak v porovnání s ostatními knihami mi tam něco prostě chybělo… nicméně příběh je skvělý.