medulinka medulinka komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Toto je má první kniha od autora p. Hartla. Musím říct, že nápad pojmout jeden příběh ze dvou různých úhlů pohledu (z pohledu dvou sourozenců) je opravdu zajímavý a netradiční. Četla jsem jako první příběh Jáchyma. Četlo se to moc hezky, bavilo mě to. Poté jsem začala číst příběh Veroniky a přiznám se, že jsem to nedočetla. Přečetla jsem pár stránek a nějak mě to přestalo bavit. Říkala jsem si, že se k tomu časem vrátím a knihu dočtu, ale nestalo se tak. Prostě už mě to nějak neláká.

27.09.2023 3 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Od autorky jsem již četla dvě knihy, a to Zimní lidé - z té jsem byla nadšená a moc se mi líbila a pak Pozvaní - o něco slabší než Zimní lidé, ale také fajn čtení.
Na Tajemství pramenů jsem se tedy těšila. Opět se jednalo o takový duchařský, mystický příběh, možná i lehce strašidelný. Námět zajímavý - čarovné, záhadné jezírko... Kniha se četla dobře, byla čtivá. Celkově vůbec nebyla špatná, konec za mě překvapivý, ale na knihu Zimní lidé to nemělo. Myslím, že se bude líbit hlavně čtenářům, co mají rádi tyto duchařské žánry.

27.09.2023 3 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Na tuto knihu jsem se podle anotace moc těšila. Nemohu říci, že by to bylo zklamání, ale nebyla jsem ani výrazně nadšená. Asi jsem od toho čekala víc. Romantická linka v thrilleru, proč ne, ale chvilkami to za mě trochu zavánělo červenou knihovnou. Jinak se to četlo dobře.
3,5 *

16.02.2022 3 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Několik lidí, kteří mají svá tajemství a také důvod vraždit... Kdo nakonec svou zlobu nedokázal udržet na uzdě ? Kdo je oběť a je to vůbec oběť? To se dozvíte v této knize :) Oddechové čtení.

13.02.2022 3 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Kniha se mi líbila, i když měla takový pomalejší rozjezd, tak mě ale udržovala v napětí, co se vlastně v táboře stalo... V poslední třetině knihy děj začíná gradovat a nabírat na obrátkách, závěrečných pár stránek se postaralo i o překvapení. Celkově za mě spokojenost.

21.12.2021 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný příběh s poselstvím, mám moc ráda i filmové zpracování.

28.11.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Tak tuto knihu dočíst byl pro mě celkem oříšek. Napsáno čtivě, to ano, ale musela jsem číst na etapy a vždy si dát po pár kapitolách pauzu... za mě hodně drsné a surové scény, nechutné, brutální, kterých bylo opravdu hodně a četlo se mi to těžko. Když už jsem si myslela, že snad nic horšího nemůže přijít, tak mě vždy děj vyvedl z omylu a přišlo něco dalšího, ještě strašnějšího a drsnějšího. Asi to ke knize patří, aby si čtenář představil, jak hrozná a krutá to byla doba a čeho všeho byli lidé schopní... já si to přečetla, ale znovu bych už po knize nesáhla a podruhé bych to číst nechtěla. Navíc nemohu ani říct, že by mě to nějak víc chytlo za srdce... ano, smutné příběhy a osudy lidí, ale něco tomu za mě chybělo, co by ve mě vyvolalo víc emocí, než jen šok a znechucení. Celkově depresivní, psycho čtení.

08.11.2021 3 z 5

Rybář Rybář John Langan

Nečekejte úplně typický horor, ani žádnou velkou akčnost. Tato kniha vsází spíš na atmosféru - tíživou, skličující, hutnou, depresivní... Začátek pomalý, vleklý, ale ta tíživá atmosféra už začíná být hmatatelná a čtenář tuší, že se budou asi dít věci. Nutí to číst dál.
Díla H. P. Lovercrafta neznám a v souvislosti s Rybářem jsem o něm slyšela poprvé, ale i tak jsem si čtení užila. Asi to nebude úplně pro každého, ale mě se to líbilo.

06.08.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Když jsme četli Malého prince ve škole, vůbec mě to nebavilo a nechápala jsem, o čem to vlastně je, přišlo mi to jako hrozná slátanina. Teď v dospělosti jsem v tom našla spoustu zajímavých myšlenek k přemýšlení, hodně moudrosti, asi je k této knize potřeba trochu "dozrát".

03.06.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pro mě byly knihy Hana a Slepá mapa o kousek lepší, ale i tak to bylo moc pěkné čtení a poutavý příběh, který chytne za srdce. Takže dávám opět plný počet hvězd.

02.06.2021 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Kniha zakoupena v levných knihách za pár korun a musím říct, že mě to bavilo. Trochu mi to připomínalo seriál The walking dead. Kdo má rád zombie apokalypsy a postapo, tak proč ne... Pár zombie filmů jsem už viděla a toto byla první kniha s touto tematikou, kterou jsem si přečetla a bylo to takové příjemné zpestření, oddychovka. Věřím, že na toto téma byly napsány třeba lepší knihy, ale za mě to nebylo špatné.

29.04.2021 3 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Začátek příběhu až mysteriózní, děj zajímavý, čtivý, napínavý, hodně zvratů... Nicméně autor si krásně pohrává se čtenáři. U této knihy opravdu nevíte, čemu můžete věřit, co je skutečnost a co není. Uvažovala jsem o 4 hvězdičkách, ale vzhledem k závěru knihy dávám 3. Ten konec byl na mě přeci jen už moc, i když přiznávám, že byl překvapivý... ale nevím, nějak mě úplně neuspokojil.

27.04.2021 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechala jsem se kdysi nalákat na knihu Božský bastard, kdy hodnocení bylo cca kolem 80%, takže jsem si říkala, že to nebude asi špatné... za mě ale velké zklamání. Nejsem asi cílovou skupinou, protože ani tato kniha mě nepřesvědčila. Erotika mi vůbec nevadí, ale ten styl, jakým to je psané, to je za mě slabota. Jak už zde bylo ve spoustě komentářů uvedeno - omezená slovní zásoba, neustálé opakování, celé je to takové naivní... (hlavní hrdinka je údajně inteligentní studentka literatury, která ráda čte, ale slovo submisivní si musí vyhledat?). Samotný příběh také není nijak originální. Tu jednu hvězdičku dávám za čtivost, protože ta se knize upřít nedá, čte se opravdu lehce, jedná se o hodně nenáročné čtení.

23.04.2021 1 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Někdy je méně více... takové jsou moje dojmy z této knihy. Četla se dobře, chválím krátké kapitoly, děj zajímavý a opravdu originální, ale za mě to bylo přeci jen trošku překombinované.

12.04.2021 3 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

U této knihy mě trochu děsila ta tloušťka, ale bála jsem se úplně zbytečně. Děj byl napínavý a stránky ubíhaly jedna za druhou... Vyhovovaly mi krátké kapitoly. Příběh byl neuvěřitelně propracovaný, p. Thilliez si s tím musel dát obrovskou práci, jen zjišťování všech informací muselo zabrat spoustu času. Číst tuto knihu během skutečné pandemie bylo až děsivé. To, co by nám ještě před pár lety přišlo jako nějaké sci-fi, něco vzdáleného, nyní vlastně všichni prožíváme. Člověk si uvědomuje, jak i něco, co je neviditelné - vir, mikrob... může zahýbat celým světem a může mít fatální následky. Byla to jízda od začátku do konce. Za mě super.

06.04.2021 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

V anotaci mě hodně zaujalo prostředí, a to Aljaška a drsný sever. V knize je prostředí popsáno opravdu fantasticky. Kniha přináší čtenáři spoustu nových a zajímavých informací. Dozvídáte se něco o lovu krabů, o životě a těžké práci rybářů, o záludném počasí, které zde panuje, o zvycích a tradicích… Toto oceňuji a líbilo se mi to. Co se týká samotného krimi příběhu, tak zde jsem tak nějak od začátku zápletku tušila, nejedná se o nic šokujícího nebo převratného. Děj byl za mě takový volnější, rozvláčnější, větší napětí graduje až ke konci. Začala jsem tímto v pořadí 3. dílem série, možná si do budoucna přečtu i ty předchozí.

29.03.2021 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Čtivá kniha, přestože má téměř 400 stran, text ubíhá a najednou je konec. Četla jsem i Dopisy ztraceným a za mě byla tato kniha o trošičku lepší, příběh mě zaujal o něco víc, ale obě dvě knihy jsou poutavé a čtivě napsané. Jedná se o edici young adult, tedy čtení spíš pro mladší čtenáře, ale podle mě nic nebrání tomu, aby si knihu přečetl i někdo, komu už není náct. Knihy na sebe navazují hodně volně, myslím, že se dá číst každá úplně samostatně a čtenář tím nijak neutrpí, ale já je četla po sobě, takže hlavního hrdinu Reva jsem už znala z prvního dílu, neboť zde vystupoval jako vedlejší postava.

18.03.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět úžasné čtení, paní Mornštajnová je skvělá vypravěčka. Všechno jsem s hlavními hrdinkami prožívala, jejich charaktery byly vykresleny takovým způsobem, že jsem měla chvílemi pocit, že je snad i znám... Moc se mi líbí celkově styl psaní paní autorky. Všechno do sebe krásně zapadá, v knize není žádné hluché místo, děj vás úplně vtáhne do sebe. Není to jen nějaké vyprávění lidských příběhů, ale kniha je plná emocí, má pro mě tzv. přidanou hodnotu, takové to kouzlo, že všechno v knize funguje. Knihu mohu jedině doporučit.

11.03.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Do této knihy jsem se zpočátku nemohla začíst, asi tak do jedné třetiny mi to trvalo, než jsem se pořádně začetla. Pak se děj nějak rozjel a čtení mě bavilo víc. Josie - chvílemi se zdálo, že je až superžena se superschopnostmi, která nepotřebuje lékařské ošetření, vše rozchodí sama... Mám ráda Případy Kim Stoneové od Angely Marsons a nějak se nemůžu ubránit srovnání - obě dvě vyšetřovatelky, Kim i Josie mají své démony z minulosti, obě mají komplikovanou osobnost, své problémy... ale přesto je mi Kim bližší a sympatičtější a krimi případy od Angely Marsons jsou za mě prostě lepší, čtivější.

08.03.2021 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tak tohle se povedlo. Knihu jsem začala číst v sobotu večer a v neděli jsem jí dočetla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Líbilo se mi vykreslení života na odlehlé vesnici, tamních obyvatel, tradicí, zvyků a také magie. Příběhu nechyběla atmosféra, za mě tíživá, temná, strašidelná...
Trochu bych vytkla občasné překlepy, ale to je detail. A pak tu pro mě bylo pár nelogičností (jak už také někteří uváděli v přechozích komentářích). Není uvedeno, v jaké době se děj odehrává, ale z popisů je zřejmé, že pravděpodobně v nějaké starší době, protože obyvatelé si svítí svíčkami, lucernami, atd., nicméně chlapec si večer prohlížel Playboy, v pokoji stály krabice (mnohem více by mi tam seděly truhlice, nebo bedny). Přesto kniha byla čtivá a moc mě bavila.

25.01.2021 4 z 5