medialstar medialstar komentáře u knih

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

První kniha Ty pro mě byla lahůdkou. Bohužel se u tohoto pokračování dostavilo lehké zklamání. Joe opustil prostory knihkupectví a vydal se do LA, kde se pohybuje mezi smetánkou. Nějak to celé ztratilo to kouzlo a divnost.
V prvním díle, i když je to totální magor, tak snad i někde ve skrytu duše ho toužíte zahlédnout - nebo radši ne - v nějakém zapadlém antikvariátu, protože je to naprosto reálné, docela děsivé a uvěřitelné.
Skrytá těla už jen kloužou po povrchu. Možná se autorka neměla držet Joea, ale prostě stvořit novou postavu.
Kniha si nechala otevřená zadní vrátka, tak se nechám překvapit, kam povedou...

21.05.2016 3 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Zvířecí road movie, nebo spíš air movie. Duchovny vás bude bavit. Přistihnete se s lehkým úsměvem na tváři po celou dobu čtení, občas se zasmějete i nahlas a budete si říkat kam na takový kraviny chodí. Mu(l)druje nad otázkami dnešní doby s vtipem a šarmem bajky.

"Kdo ví - dneska je spojí nenávist, zítra na ni třeba zapomenou, ale spojenectví zůstane."

21.05.2016 4 z 5

Já už chci domů Já už chci domů J. H. Krchovský (p)

Má duše se opět tetelila blahem, tohle je prostě poezie přesně dle mého gusta. Já si snad budu muset koupit ty jeho sbírky všechny. Jak strašně rychle to s Krchovským vždy uteče, jeho knihy by měly mít aspoň 300 stran. :-)

20.03.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Vtipný náhled do tajů herecké profese plný upřimnosti a otevřenosti. Přečteno na jeden zátah a přesto jsem neměla pocit, že čtu pořád to samé nebo se něco opakuje. Stripy Jana Hofmana jsou dokonalým partnerem textu, dávají tomu finální grády. Já se u knihy bavila, strávila s ní přijemné odpoledne a těším se na případný druhý díl.

20.03.2016 3 z 5

Pálenka: Prózy z Banátu Pálenka: Prózy z Banátu Matěj Hořava (p)

Na styl psaní jsem si rychle zvykla, trošku jsem se nejdříve ztrácela v lokacích, ale pak se vše usadilo a od půlky jsem si knihu užívala. Pokud ji přečtete na jeden zátah jako já, ten den už do hlavy nic jiného nedostanete... Pár věci mi zůstalo nezodpovězených, alespoň mám nad čím přemýšlet.
Sami před sebou stejně nikam neutečeme, i kdyby jsme šli na kraj světa....

12.03.2016 4 z 5

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

Krásný styl psaní, zvláštní nálada, promyšleně stavěný příběh. Prožijeme strachy i naděje, poznáme nitro a to jak osud věci komplikuje a zamotává. Každý chce někam a k někomu patřit...Někdy člověk přesně ví, jaký by chtěl mít život, ale nejde nic udělat nebo není síla... Ani vlastně nevím, co o knize napsat, těžko se hledají slova, raději si ji přečtěte.

12.03.2016 4 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

Nejdřív mě kniha nebavila, ale zhruba od půlky to celkem začalo být čtivé. S hlavní postavou jsem příliš nesympatizovala, šlo to celé jen jaksi po povrchu, pořád si nepřipouštěla, že je jedna z nich a většině se posmívala. Pár myšlenek dobrých, v některých situacích jsem se našla, ale kniha je spíš pro ty, co sami v sobě s něčím bojují, ostatní asi bavit nebude. Celkově bych uvítala větší sebereflexi, hloubku a ne konec hodný romanci s úšklebkem na tváři.

02.03.2016 2 z 5

Na velké planině Na velké planině Johan Theorin

Nemůžu si pomoct, pro mě trošku zklamání. Zřejmě mě kniha nezastihla ve správnou dobu. Ze sedmi povídek mě bavili jen tři..

28.02.2016 2 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Děj nabral spád až ve druhé polovině. Líbily se mi nenucené přechody v ději. Občas jsem se nad knihou pozastavila a nechala na sebe působit myšlenky, které zazněly, ve snaze najít v sobě nějaké stanovisko. Příběh střídá silné i slabší momenty, občas lze předvídat , ale určitě má co říct. Doslov potěšil.

28.02.2016 3 z 5

Hedvábí Hedvábí Alessandro Baricco

O lásce, touze, kdy nedostupné nám nedá spát a nevidíme štěstí v tom, co máme. Alespoň tak to vidím já...Někdy není třeba putovat až na konec světa.

25.02.2016 4 z 5

Chlebová Lhota Chlebová Lhota Dagmar Urbánková

Báječné, hravé, pro malé i velké zážitek.

23.02.2016 5 z 5

Čtení není žádná nuda Čtení není žádná nuda Olga Černá

Zajímavá kniha z pohledu knihovnice, ve které se dozvíte tipy a zkušenosti z praxe. Oceňuji zveřejnění několika pracovních listů, které jistě najdou své použití.

23.02.2016 3 z 5

Jak žít s neurotickou kočkou Jak žít s neurotickou kočkou Stephen Baker

Tento autor má kočky dokonale prokouknuté, to se musí nechat. Vtipné čtení pro kočkofily.

Nářez brouků na palouku Nářez brouků na palouku Bohuslav Vaněk-Úvalský

Tohle je opravdu nářez. Kdysi jsem ji objevila v knihkupectví a byla to láska na první pohled. Hodně hravé a zábavné.

05.02.2016 5 z 5

Dobytku smíchu netřeba Dobytku smíchu netřeba Daniil Charms (p)

Tohle se nedá snad ani okomentovat, to se musí zažít. Hodně okrajové čtení, ale pro mě je Charms prostě srdcovka.

05.02.2016 5 z 5

Labyrintem tajemna aneb Průvodce po magických místech Československa Labyrintem tajemna aneb Průvodce po magických místech Československa Martin Stejskal

Naše republika je plná tajemných míst a proto mohla vzniknout tato báječná kniha. Ráda se k ní vracím, když vyrážím na cesty.

Magická kuřidla Magická kuřidla Josef Veselý

Jedinečná svým obsahem i provedením. Má čestné místo v mé knihovně.

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Malá knížka, která zaujme křiklavým provedením. Jednohubka na pár minut, u které jsem se dobře bavila. Vtipné, leč opravdu velmi krátké.

05.02.2016 3 z 5

Nervy v čokoládě Nervy v čokoládě Eva Pospíšilová

Povídky mám ráda, bohužel tato kniha pro mě byla zklamáním. Jednu hvězdičku si zaslouží pouze za povídku Terezy Bělinové, u které jsem se pobavila.

01.02.2016 1 z 5

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

Knihu v sobě budu muset nechat pár dní "zaležet". Přečetla jsem ji za víkend, neboť mi zvědavost nedovolila polevit ve čtení. Příběh neoplývá velkou originalitou, občas se mi něco zdálo přitažené za vlasy a až příliš na strunu feminismu, ale i tak to bylo poučné nahlédnutí do duše ženy. Najdeme se v tom každá... Muž by tuto knihu číst podle mě nevydržel, ženě se jistě dostane přímo do srdce a minimálně ji donutí přemýšlet samu nad sebou... A to není zas tak málo.

31.01.2016 4 z 5