maygirl maygirl komentáře u knih

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha, ke které se rozhodně ještě někdy vrátím. Skvělý humor ve stylu Monty Python, zábavné postavy a ještě zábavnější technika, včetně nejdepresivnějšího robota ever - Marvina, hyperaktivního palubního počítače a Hlubiny myšlení :-D Rozhodně doporučuji, zaručeně pobaví :-)

21.01.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Na tuto knihu jsem se velmi těšila a bohužel byla velmi zklamána. Vyšetřovaný případ mě sice zaujal, ale horší to bylo s uvěřitelností dialogů a hypotézami, které by alespoň průměrně vzdělaný kriminalista neměl vypustit z pusy... Dialogy, kterým jsem nevěřila a hrdinové, kteří udělali vše, aby se mi znelíbili... Nedočteno, bohužel.

18.01.2017 odpad!

Purpurová stuha Purpurová stuha Kathleen Weise

Kniha na první pohled působí jako roztomilá pohádka pro děti, ve skutečnosti ale má co říci i starší generaci... jednoduchý děj s nadčasovým příběhem a okouzlující kresba, ze které na čtenáře dýchne atmosféra viktoriánské anglie... romantická a tíživá zároveň.

14.02.2016 4 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Brilantně napsaná kniha s originálním námětem. Jedna z těch, ke kterým se člověk rád vrací a stále objevuje něco nového k zamyšlení.

14.02.2016 5 z 5

Vytržení Vytržení Petr Michálek

Výborná kniha, která mi opravdu sedla a dokonale jí vystihuje začátek jedné známé písně: "Is this the real life? Is this just fantasy? Caught in a landslide, no escape from reality" :) Příjemný styl psaní, bezvadně zvolené reálie, originální příběh a překvapivý závěr - poslední část jsem přečetla doslova jedním dechem.

07.05.2022 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Přečteno jedním dechem. Skvělý styl psaní. Pro mne jedna z nejlepších knih, jaké jsem letos četla.

13.11.2020 5 z 5

Iracionálně váš… Iracionálně váš… Dan Ariely

Bohužel velké zklamání. Autora mám velmi ráda, vnímám jej jako odborníka a záznamy jeho přednášek jsou jednoduše skvělé. Když jsem knihu v Levných knihách objevila, zajásala jsem. Po prvním prolistování jsem očekávala odlehčené čtení, nicméně s každou další kapitolou mi kniha přišla jako ztráta času - nemám pocit, že bych se dozvěděla něco extra zajímavého. Dala bych raději přednost delšímu rozebrání jednotlivých jevů, ale do větší hloubky. Tohle pro mne byly až příliš velké zkratky, ze kterých se vytratila pointa. Nedoporučuji.

06.02.2019 2 z 5

Vážení truchlící a ostatní hosté Vážení truchlící a ostatní hosté Ladislav Muška

Útlá knížečka, která pobaví, povzbudí. Kromě bomb, u kterých jsem se hlasitě smála je tam i několik hezkých vět k zamyšlení. Doporučuji :-)

02.02.2019 4 z 5

Výživa pro fitness a kulturistiku Výživa pro fitness a kulturistiku Ivan Mach

Stručně, čtivě napsáno. Dozvěděla jsem se přesně to, co jsem potřebovala. Doporučuji!

03.01.2019 5 z 5

Jak překonat strach, úzkost, paniku a fobie Jak překonat strach, úzkost, paniku a fobie Doris Wolf

Vymezení dílčích obtíží popsaných v knize je sice trochu jiné než to, se kterým odborníci v tuzemsku pracují, nicméně výklad je pochopitelný a oceňuji jak objasnění toho, jak obtíže vznikají, tak řadu tipů pro jejich zvládání. Inspirace pro odborníky, pěkná svépomocná příručka pro ty, kteří se s obtížemi osobně potýkají.

11.10.2018 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Na základě mediálního obrazu jsem čekala podstatně více. Tísnivou atmosféru i hektolitry malinové šťávy si v knize čas od času ráda vychutnám. Zde se objevilo obojí, ale bylo to uchopeno způsobem, který mě nezaujal. Své čtenáře si kniha jistě najde, osobně ale upřednostním jiné detektivky.

24.09.2018 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Sympatická jednohubka. Děj pěkně odsýpá. Podezření, kdo je vrah, jsem pojala celkem brzy, dokonce jsem se i trefila, ale až do poslední kapitoly jsem si nebyla stoprocentně jistá a kniha mě téměř do poslední stránky udržovala v příjemném napětí. Hlavní hrdinka je sympatická a její příběh moc pěkně vystavěný. Líbí se mi, že autorka při psaní spolupracovala s odborníky na různá témata, aby informace dávaly hlavu a patu. Palec nahoru, první kniha, kterou jsem od autorky četla a rozhodně ne poslední. Doporučuji!

24.09.2018 5 z 5

Svatá Barbora Svatá Barbora Marek Šindelka

Výborný komix, skvělá atmosféra, děj pěkně odsýpá. Ráda se k němu znovu vrátím.

04.06.2018 5 z 5

Oddechová literatura, pro zahnání podzimního splínu ideální. Celkově mě více bavily kapitoly psané Dominikem Landsmanem - styl vyprávění mi přišel zábavnější a postava hrdiny mi byla sympatičtější... během knihy čím dál tím více. Zatím co na začátku jsem měla stejné sympatie k oběma dvěma hrdinům, ženská hrdinka mi připadala čím dál protivější a přiznám se, že některé úseky, psané z jejího pohledu, jsem nakonec přeskakovala.

Jak jsem už uvedla, jde o nenáročnou knihu. Svůj cíl, kterým je především pobavení čtenáře, jistě plní. K některým částem (například k návštěvě jasnovědkyně z pohledu muže) se ráda někdy vrátím znovu.

25.11.2017 3 z 5

Spartan Spartan Jeff O'Connell

Námětem, řadou zážitků autora a příběhy řady inspirativních lidí se jedná o velmi zajímavou a unikátní knihu. Lépe jsem si také udělala představu o konceptu Spartan Race a dalších podobných závodů. Na druhou stranu si myslím, že se obsah dal shrnout do třetinové knihy, některé informace (například kritika současného nezdravého životního stylu v USA) se mnohokrát opakovala a co mi vadilo nejvíce byly opakované věty začínající "vědci zjistili..." bez uvedení zdroje. Knihu jsem dočetla, ale na můj vkus příliš mnoho textu kolem několika jasných myšlenek. Znovu už se k ní zřejmě nevrátím, ale jako oddechové motivační čtení, proč ne.

25.09.2017 3 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Příjemná knížka na víkend, s originálním námětem. Popis hrdinky, jejích myšlenek, historie a současného života byl velmi zajímavý, nicméně zápletka mi připadala trochu naivní :-) Doporučila bych a ráda bych si přečetla i pokračování.

15.01.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělá kniha! Realisticky vylíčené, byť ne příliš veselé příběhy, které se navíc zajímavě prolínají... během čtení jsem si kreslila na papír mapu a čím dál víc mě fascinovalo, jak autorka dokázala skloubit životní osudy jednotlivých postav mezi sebou :-) Doporučuji!

14.01.2017 5 z 5

Svět, který není Svět, který není Frank Tashlin

Nadčasový, netradiční kousek, který by neměl chybět v knihovně žádného nadšence komixů, alternativních obzvlášť :-)

04.01.2017

Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Táňa Havlíčková

Jedná o počin, který jsem zatím mezi českými autory nenašla a musím uznat, že mě donutil k zamyšlení nad vlastním stylem. Ohledně hodnocení této knihy jsem trochu v rozpacích - i když mám určité výhrady k některým pasážím a autorčino typologii obecně, přiznávám, že svůj styl jsem (velkou měrou) díky ní, našla :-)

04.01.2017 3 z 5

Gordon Gordon Edith Templeton

Psychologický román, ne právě lehký na čtení... jedinečná sonda do dominantně submisivního vztahu bez jakýchkoliv příkras či odlehčení. Kniha, která je na nesrovnatelně vyšší úrovni, než v dnešní době tolik populární červená knihovna typu 50 odstínů šedi a jí podobná dílka.

14.02.2016 5 z 5