May May komentáře u knih

V lesku koruny V lesku koruny Kamil Rodan

Čtu sérii jednu knihu po druhé, jakmile vyjdou .... Pravda na první knihu jsem narazila náhodou, ale od té doby knihy pana Rodana vyhledávám a stal se mým oblíbeným autorem. Třetí díl jsem užila stejně jako předchozí a nemohu hodnotit opětovně jinak než plným počtem hvězdiček. Na sérii "královen" miluji mimo jiné to, že v příbězích korunovaných dam se dozvídám mnohé o životě lidí v době, v níž žili včetně historických souvislostí a to včetně podrobného vysvětlení rodinných svazků mezi jednotlivými evropskými šlechtickými rody. Velmi zřídka čtu knihy s válečnou tématikou, takže při čtení jsem si udělala mnohem lepší představu o první i druhé světové válce a jejich vlivu na svět a jednotlivé státy... A další věc, kterou jsem velmi ocenila je, že některé státy a jejich historie jsou omýlány (nenacházím lepší slovo), stále dokola ... historii britských nebo francouzských panovníků zná alespoň velmi letmo většina lidí, ale např. o Maďarsku a Egyptě, jsem třeba já četla úplně poprvé...

02.05.2020 5 z 5

Kolik váží Matylda Kolik váží Matylda Jiří Holub

Jako ročník 1977 jsem úplně mimo cílenou skupinu čtenářů :) Ale po přečtení knihy Prostě na mě zapomněli, jsem začala být zvědavá na další knihy Jiřího Holuba a pohádky čtu ráda ... Pravda čekala jsem úplně jinou knihu, ale možná i proto jsem byla skutečně překvapená, jak skvělým a humorným způsobem autor vysvětluje dětem tak obtížná témata. Včera jsem začala číst Vzpouru strašidel a taky můžu vřele doporučit, "Mstivá Soňa a Zádušní mše" už na mě čekají v knihovně :)

29.04.2020 5 z 5

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Podle mého názoru nejlepší z celé série. Mně se líbili všechny díly, i když jsem je nečetla ve správném pořadí, protože jsem netušila, že existuje první díl. U knihy jsem se hodně smála a ještě víc přemýšlela.... Napadá mě jen ...děkuji!

27.03.2020 5 z 5

Hotel U devíti koček Hotel U devíti koček Radmila Tomšů

Mám takový pocit, neodbytný pocit, že to opravdu máme všichni stejné ..., naprosto s -kykyna42 - souhlasím, milujeme je a sloužíme jim tělem i duší :) U nás jsou sice ve službě jejich výsostem drobné rozdíly, hlavní v tom, že máme pouze tři kočičáky, ale jinak jsou skutečně nepatrné .... Pravda neotvíráme na zahradu, ve stylu otevři, zavři, otevři, zavři ... a tak do nekonečna, ale na balkóny... Přiznávám, že taky před spaním chodím a hledám kočky a počítám a nemůžu jít spát, dokud nevím, že jsou všechny doma a spokojeně spinkají a to i přes to, že jediné místo mimo byt, kam chodí jsou balkóny se sítěmi... A naprosto jednoznačným vítězem ve schovávání se v našem obrovském 56 m2 velkém bytě je Edward. Jednou dostanu z toho stresu infarkt :), protože občas skutečně nezjistím kde je, dokud na něj nevolám tak dlouho, až to nevydrží a přijde se podívat proč ONA tak příšerně až plačtivě řve Edwardeeee, Eďulko, Edí, Edíčku ...

16.03.2020 5 z 5

Kočičí povídání aneb Jak nám kočky dovolily s nimi bydlet Kočičí povídání aneb Jak nám kočky dovolily s nimi bydlet Romana Junková

Tuto knihu pro výzvu 2020 mi vybrala na moji žádost skoroségra nebo-li drahá přítelkyně v jedné osobě. Nechtěla jsem si do tématu - kniha vystihující vaši osobnost vybírat sama a moc mě potěšilo, že naše názory na moje já se zcela shodují :)
Po literární stránce by asi v knize odborníci našli nedostatky, ale pro nás, kdo mají doma vlastní plyšáčky nebo-li heboučké tlapky je kniha jako hovor s psychiatrem, který vám vysvětlí, ne nebojte se ..... Vážně nebojte, nejste v tom sama, takových jako jste vy je spousta :) Takže za mě moc děkuji autorce a jí i všem hebkým tlapkám světa VŠE NEJ!

15.01.2020 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Po knize jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě, protože kdo z nás by nechtěl pracovat s knihami ..., někteří jistě ne, ale já ano :) Kniha má výborný nápad, styl psaní není nijak komplikovaný nebo zbytečně podrobný a je celkově takový poklidný ... Mně v knize scházelo něco ... to něco co Vás nutí (v dobrém) ke čtení. Příběh mi přišel jakoby bez emocí, prostě něco mu chybělo a nemyslím erotiku, té je v dnešních knihách na můj vkus až přespříliš. Ale čtení nelituji.

10.01.2020 3 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Ke čtení mě přivedlo filmové zpracování první části knihy - ve filmové verzi "Vánoce s Holly". Toto byla moje první kniha od autorky a dostala co jsem čekala. Styl psaní je relativně jednoduchý, nikde žádné zdlouhavé popisy, jen nejnutnější množství postav, děj ubíhá rychle a příjemně, žádné zbytečné výplně. Prostě klasická nenáročná romantika. Na odpočinkové večerní čtení pro romantické duše ideální :)

09.12.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Kdyby autorka napsala knihu o 80 stran kratší, označím ji za velmi příjemnou, dobře napsanou náctiletou oddechovku, které nechybí romantika, erotika, trocha toho dramatu ... :)) Ale podle mého bohužel, autorka příliš natáhla to "drama" vztahu Hardina a Tessy a mě tím odradila od čtení dalších dílů.

06.12.2019 3 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Na čtení se teprve chystám, ale jak je zde zmíněno v komentářích ...., film DUFF není natočen podle této knihy, ale podle knihy Knedlíček (https://www.databazeknih.cz/knihy/dumplin-knedlicek-319050). Knedlíček je výborná kniha a film velmi přesně odpovídá dějem literární předloze. Při koupi knihy OTKA jsem se poměrně nepříjemně lekla, že jsem koupila tutéž knihu v jiném vydání, ale jsem ráda, že nikoli.

03.12.2019 2 z 5

Dívka v modrém Dívka v modrém Pelham Grenville Wodehouse

Miluju anglický humor a knihy P.G. Wodehouse asi nejvíc :) Citát z knihy mluví sám za sebe:
"Všechno, co je v životě příjemné a pěkné, jak jednou prohlásil kdosi moudrý, je nemorální nebo nelegální nebo se po tom tloustne."

19.11.2019 5 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Možná pod dojmem obálky jsem čekala knihu sice s nádechem erotiky, takříkajíc ve stylu současných romantických knih, ale celkově v "Austenovském" stylu ... Skutečnost mě poněkud překvapila, ale dočteno a nelituji. Stella je zajímavá osobnost a jsem velmi ráda, že jsem mohla nahlédnout do světa lidí s jejím onemocněním... velmi poučné a zajímavé. Michael až na to, že se páteční večery živí jako "společník" je prakticky vzorem všech ctností, pro mě až na hranici snesitelnosti, aby byl alespoň jako knižní postava uvěřitelný. Cekově dobře napsáno, příjemně a rychle se čte, ale erotické scény bych zkrátila tak na polovinu v ideálním případě na třetinu ..

16.08.2019 3 z 5

Život s korunou Život s korunou Kamil Rodan

Jako malé jsme chtěli být všechny princeznami (některé možná raději kosmonauty, takže dobře, ne všechny). Dnes po přečtení Žen s korunou a Života s korunou od skvělého vypravěče pana Rodana, jsem ráda, že jsem se narodila do zcela obyčejné rodiny. Knihy jsou báječně vyprávěné a současně plné historie, romantiky i tragedie, která se nevyhýbá bohužel nikomu bez výjimky. Já osobně mám zařazeného pana Rodana k autorům jejichž nové knihy vyhlížím a moc se těším na další :)

19.07.2019 5 z 5

Pac & Pussy Pac & Pussy Albrecht Smuten

Setkala jsem se s PAC a PUSSY až "zde", tedy v knize a hned si je zamilovala :) A rozhodně trpím toxoplazmózou, protože věřím, že dvě mňoukající kočky skutečně vedou smysluplný rozhovor (mám doma tři mňoukající důkazy :-).

18.07.2019 5 z 5

Upíři: Od Draculy po Stmívání Upíři: Od Draculy po Stmívání Charlotte Montague

Přiznávám celkem beze studu, že i když věkově jsem úplně mimo, patřím k těm, kteří totálně propadli sérii Twilight. Podle mého potřebujeme každý občas trochu rozptýlení od běžných starostí a někdo odpočívá u hororů a já prostě u romantiky :-) Ve skutečnosti mě k upírům dovedl zcela nepřekvapivě Dracula, toho jsem ovšem četla v přiměřeném věku cca 14 let :) A když mi můj muž podával v knihkupectví tuto knihu a říkal, že by mě mohla zajímat ať se mrknu bylo jasno :) Na knize se mi moc líbilo, že není jak by se někdo mohl obávat, upnutá jen na díla zmíněná v názvu. Autorka vytvořila dá se s malinkou špetkou nadsázky říct encyklopedii upírů :-) V knize se člověk dozví, kdo byli označováni za první upíry, ať už z řad božstev nebo nás smrtelníků, proč se lidé domnívali, že je někdo upír a jaký vliv upíří fenomén má na lidskou populaci od předkřesťanských dob až do dnešních dnů. A vliv měl a má ...

25.06.2019 5 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Pokud bych hodnotila jen příběh, dala bych dvě hvězdičky. Při hodnocení pouze stylu psaní, bych dala tři hvězdičky ... Ale hodnotit se musí celek, takže s přihlédnutím k tomu, že Bo dovolila kocourkovi spinkat v posteli a že díky této knize už vím co je hygge, dávám tři.

01.05.2019 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Začalo to Ovem, kterého mi doporučovala kamarádka tak intenzivně, že prostě nebylo možné knize, která ji tak nadchla odolat (trošku pravda pomohl i kocourek na obálce) :) Přečetla jsem zatím cca něco málo přes polovinu knihy a jako vždy se u čtení Beckmanových knih směju a brečím ....a jsem si naprosto jistá, že knihy pana Fredrika Beckmana doživotně MILUJU! Proč? Protože i když mám ráda fantasy, červenou knihovnu, historické romány i detektivky a jiné, tak jeho knihy jsou na rozdíl od většiny z nich prostě řečeno reálné, nikdo není dokonalý nebo naopak čistokrevný padouch ... jsou o nás... o lidech.

10.04.2019 5 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Možná se mnou nebude někdo souhlasit, ale pro mě Sedm let v Tibetu není kniha k ... souvislému čtení ... Zjistila jsem, že mi vyhovuje ji číst po "pár" stranách denně ... Což nijak neovlivnilo mé hodnocení, protože to je 5* a kdyby byla možnost hodnotit 10*, bude hodnocení 10* :) Upřímně jsem nikdy cestopis nečetla, není to typ knihy, která by mě lákala, ale po přečtení Sedmi let v Tibetu už se nebudu jejich čtení tak bránit. Osobně mi styl jakým je napsaná naprosto vyhovoval a jsem nesmírně ráda, že jsem překonala vlastní nechuť a začala číst knihu, kterou jsem se domnívala že přečíst nedokážu.

12.03.2019 5 z 5

Černobílé idoly 4 - Abeceda pamětnických hvězd Černobílé idoly 4 - Abeceda pamětnických hvězd Aleš Cibulka

Před pár minutami jsem knihu vyjmula z přepravní krabice knihkupectví a ještě je ledová, díky současnému skutečně zimnímu počasí. Miluju knihy pana Cibulky a četla jsem všechny jeho Černobílé idoly i knihy o Nataše Gollové, kterou také bezmezně obdivuji a miluji její filmy jako pan Aleš. Z knihy jsem zatím přečetla jen úvod, ale už u něj mi ukáply dvě, tři (asi víc) slzy a strašně moc se těším, že si ke knize sednu s kávou a pustím se do čtení. Jsem stejný ročník narození jako pan Cibulka, takže jsem také vyrostla na filmech pro pamětníky a velkou část z nich znám prakticky zpaměti. Jsem nesmírně vděčná jemu i jeho partnerovi, za jejich práci na knihách o prvorepublikových filmových hvězdách. Díky pánové!
Již nyní můžu knize dát 5*, na to mi úplně stačí úvod knihy.

24.01.2019 5 z 5

Zlato pod Venušinou horou Zlato pod Venušinou horou Josef Malík

Mám moc ráda knihy amerických, anglických, švédských a mnohých dalších cizojazyčných autorů. Detektivky čtu ... občas, spíš pro změnu žánru než pro nějakou velkou zálibu v hledání vraha. Po dlouhé době čtu knihu od českého autora a navíc knihu, která se odehrává v Brně, Mikulově a zkráceně prostě na jižní Moravě :-) A mám takový pocit, že od pana Malíka bych díky jeho báječné češtině a nesmírně bohaté slovní zásobě dokázala číst předpověď počasí z neděle na pondělí o dvou stech stránkách :-) Zatím nevím, zda je vrahem zahradník nebo někdo ze spolku vodníků (půjčeno z knihy), ale jsem nesmírně ráda, že jsem knihu dostala do rukou a mohu si ji přečíst!

14.10.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Nedá mi to a musím splnit přání autorky a napsat pár slov, větu .. jako komentář :-) První díl jsem četla jedním dechem ... Druhý díl poněkud pomaleji s obavou, o čem může být, zda to nebude jen natažená romance a můj přihlouplý, rozněžnělý a šťastný úsměv, který mi zůstal po prvním dílu, mi pokračování z tváře nesmázne ... Nestalo se!!! Oba díly jsou prostě pohádkové, ale mě osobně si získaly tím, že Popelka tentokrát není typ 90-60-90, dokonalá v chování, vzhledu, inteligenci a čemkoli dalším co Vás může napadnout ....
Pro mě laskavá, něžná, pohádková a báječně napsaná kniha :-)

25.08.2018 5 z 5