May Online May komentáře u knih

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Ráda bych knihu ohodnotila 3,5*, ale to bohužel nejde :-( Čtyři je moc a tři mi přijdou málo ... Kniha se čte "sama", tedy těm z nás, co mají rádi naivní romantiku :-) Kniha na jedno přečtení, když potřebujete něco lehkého a romantického :-)

19.12.2016 3 z 5

Jak žít s neurotickou kočkou Jak žít s neurotickou kočkou Stephen Baker

Mám doma tři chlupaté neurotické dámy a souhlas s Boboking - kdo nezná nepochopí, kdo zná bude se dobře bavit :-)

10.06.2016 4 z 5

Kočka: dopadne vždy na všechny čtyři? Kočka: dopadne vždy na všechny čtyři? Marty Becker

Většinu nebo téměř vše co jsem se v knize dozvěděla vím, ale je to skvělá kniha pro začínající chovatele nebo i jen pro nás co už žijí s kočkami delší dobu pro oživení toho co o svých majitelích víme .-) Ano já vím, že moje kočka je mým pánem a vybrala si ona mne a nikoli já ji .-) Kniha je vtipná, milá a skutečně poučná, je zřejmé že ji psali lidé, kteří kočky skutečně znají a milují!

18.05.2016 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Úžasná obálka, bezvadná kniha! Co víc říct, asi jen to, že podle mého skutečně stojí za přečtení!

11.03.2015 5 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Nechci se dotknout nikoho kdo tuto knižní sérii má rád ..... Nemůžu si ale pomoct, tato série tedy zatím přečtené dva první díly, na mě dělají dojem kombinace Harry Pottera a Stmívání. A to že je kniha psána z pohledu "mužského" hrdiny mi přijde značně nepovedené a hrdina malinko zženštilý. Kniha není napínavá ani nijak zvlášť dobře napsaná, četla jsem ji hlavně proto, že když už jsem ji koupila ..... a navíc nemám ráda nedočtené knihy. Názor jsem nezměnila ani po přečtení druhého dílu, ale sérii určitě dočtu a uvidíme co ty další dva díly, třeba autorky překvapí .... nakonec
Je mi jasné, že "vše" už tady bylo, ale ten kdo četl stmívání, tak v prvním díle zaklínačů se hrdinové seznámí ve škole, jejich lásce není přáno, "nemohou" být spolu, ve druhém jeden z nich "zmizí" no není Vám to povědomé?

08.03.2013 3 z 5

Věčná dobrodružství kapitána Školky Věčná dobrodružství kapitána Školky Robert Fulghum

Věčná dobrodružství jsou skutečně jiná, jak už tu bylo řečeno ..... Kniha je vtipná zvláštním kouzelným způsobem, není obecně určená k pobavení. Pokud ovšem máte rádi Fulghuma a chcete ho poznat jako člověka, který žije stejně jako my všichni a dělá stejné chyby jako my, tak hurá do knihkupectví :-) Kniha mi maličko připomíná Deník Bridget Jones, jen maličko. Fulghum přistupuje k trapasům s nadhledem, pro něj není důležité, že udělal trapas na veřejnosti nebo že se cítí trapně sám před sebou, řeší jen to, jak se s tím vyrovná a hlavně sám sobě se směje nebo ocení to co díky tomu o lidech zjistí. Jako například, když Vás někdo přistihne čůrat na svůj plot co Vám na to ten člověk řekne? Nebo co když Vám dojde na WC toaletní papír a nejsou po ruce ani papírové kapesníčky budete se sami sobě umět smát? Knihu čtu po jednotlivých kapitolách ráno u kávy a někdy se směju a pokaždé si říkám, že je bezva, že i někdo tak úžasný jako Fulghum je jen člověk jako my .....Podle mě úžasná kniha!!!

17.07.2012 5 z 5

Tim Tim Colleen McCullough

Kouzelný příběh o lásce a netradičním partnerském vztahu. Myslím, že tento příběh by si měli přečíst hlavně lidé s předsudky. Filmové zpracování je taky úžasné a stojí za to.

09.03.2011 5 z 5

Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku John Irving

Knížečku jsem koupila pro syna kamarádky :-) krátké a krásné s nádhernými ilustracemi.

04.03.2011 5 z 5

Dámská volenka Dámská volenka Larissa Zageris

Můj první gamebook v životě! Přiznávám, že již nyní vím, že knihu nedočtu ..., tím myslím nedočtu všechny možné varianty příběhu. Přemýšlela jsem jak bych docílila jistoty, že jsem četla celou knihu a jediná možnost, která mě napadla je, po dočtení každé strany si ji "odškrtnout" v seznamu, jinak bych to asi nikdy neměla jistotu .... Jsem už dlouhá a dlouhá léta zamilovaná do pana Darcyho, takže parodický styl na knihy z 19. století v jakém je román/gamebook, či jak knihu mám správně nazvat napsán, mi lehce vadí. Tím nemyslím, že bych se domnívala, že se lidé v 19. století chovali jako postavy knih Jane Austen, jen že si to moje romantická duše ráda namlouvá :)
Každopádně souhlasím s jesterka.as, obdivuji autorky, napsat tuto knihu musí být skutečný oříšek.

16.09.2020 2 z 5

Život s korunou Život s korunou Kamil Rodan

Jako malé jsme chtěli být všechny princeznami (některé možná raději kosmonauty, takže dobře, ne všechny). Dnes po přečtení Žen s korunou a Života s korunou od skvělého vypravěče pana Rodana, jsem ráda, že jsem se narodila do zcela obyčejné rodiny. Knihy jsou báječně vyprávěné a současně plné historie, romantiky i tragedie, která se nevyhýbá bohužel nikomu bez výjimky. Já osobně mám zařazeného pana Rodana k autorům jejichž nové knihy vyhlížím a moc se těším na další :)

19.07.2019 5 z 5

Hotel se špatnou pověstí Hotel se špatnou pověstí Blanka Budínová

Patřím k těm, kteří po knize sáhli kvůli letošní čtenářské výzvě. I když bydlím téměř v Brně :-), tj. cca 20 km od něj, nikdy jsem o hotelu Korso neslyšela, ale až příště budu ve městě, zřejmě se na Kopečnou vydám :-)
Velmi milé a vtipné, výborně napsané a já děkuji za ČV 2018, že jsem díky ní na tuto knihu narazila!

06.08.2018 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Dobře napsané, čte se velmi příjemně a nechybí napětí. Příběh je děsivý tím, že si umím představit, že se může stát reálným ... Četla jsem i Universitu výjimečných a jistě budu pokračovat ve čtení dalších autorčiných knih :-)

28.03.2017 4 z 5

Zita Kabátová: Sto let a já Zita Kabátová: Sto let a já Marie Formáčková

Kniha o životě báječného, vtipného, milého, hodného člověka .... to jsem chtěla napsat původně :-) Pravdou je, že tam chybí, že to byla dáma v tom nejlepším smyslu toho slova, taková jakou si s pojmem první republiky spojuji. Paní Zita Kabátová byla DÁMA od narození až do svého odchodu! Kniha se musí líbit téměř komukoli, ať má rád prvorepublikové filmy či nikoli, je o životě :-)

15.01.2016 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Začala jsem druhým dílem "kočky" a pod vlivem dojmu z ní, jsem začala číst díl první .... Jsem ráda, že tomu tak bylo, protože podle mého je druhý díl lepší .... Obě knihy jsou velmi hezké, ale na můj vkus je v prvním díle příliš budhismu, je to pravda poučné a zajímavé, ale je toho o chlup více než by mi bylo příjemné ....

01.12.2015 4 z 5

Livia Klausová - Smutkem neobtěžuju Livia Klausová - Smutkem neobtěžuju Livia Klausová

Prostě SKVĚLÉ!!! A to jak ze strany autorky, tak paní Livie....

17.06.2015 5 z 5

Láska nebeská z Notting Hill Láska nebeská z Notting Hill Ali McNamara

Právě jsem knihu otevřela a jaký z ní budu mít celkový dojem zatím netuším, ale už po první straně se musím usmívat ..... protože to jsem celá já :
"Vždycky jsem milovala filmy, ve kterých hrál Hugh Grant. Ani nevím proč - nijak zvlášť se mi nelíbil, prostě jsem se na něho ráda dívala na plátně. Éra filmů Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové byla nepochybně nešťastnější dobou mého života. Víte, na filmech s Hughem Grantem je něco hrozně uklidňujícího. Můžete si být jistí, že v prvních třech minutách nikdo nikomu neustřelí hlavu, nikoho nebudou mučit a nejhorší věc, kterou tam uvidíte, je scéna, ve které nějaký vyčouhlý Velšan jí majonézu oblečený jen ve slipech."

19.07.2014 4 z 5

Jak dokázat lásku Jak dokázat lásku Meg Cabot

Asi nejlepší kniha s dospělými postavami, kterou jsem od Cabotové četla a už jsem jich pár přečetla......... A pro všechny, kdo se do ní pustí, určitě si přečtěte doslov!!!! Doslov - Autorčiny postřehy a bonusy jsou kouzelným zakončením knihy :-)

28.06.2013 5 z 5

Dcery pana Darcyho Dcery pana Darcyho Elizabeth Aston

Kniha je velmi dobře napsaná, není podle mě zcela ve stylu J.Autenové, ale snaží " se jej držet" :-) Moc se mi líbí, že autorka se nesnažila pokračovat v příběhu Darcyho a Elizabeth, protože jsem četla některé knihy, jejichž autoři se o to snažili a podle mého názoru se jim to nepovedlo. E.Aston píše o dcerách a tím pádem má možnost jim přisoudit vlastnosti částečně po rodičích či babičce, dědovi nebo tetičkách a nesvádělo mě to při čtení porovnávat, zda povahy postav odpovídají tomu, jakou o nich mám představu z Pýchy a předsudku. Podle mého skutečně zatím jediný zdařilý pokus o navázání na J.Austenovou a moc se těším na další díly. Samozřejmě vždy budou knihy J.Austenové jedinečné a lepší než jakékoli "pokračování" :-)

07.05.2013 5 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Z prvních stran knihy jsem měla pocit, že čtu křížence Stmívání a Pravé krve. Ve skutečnosti tomu tak není, jen se člověk musí prokousat trošku dál než na první strany. Opět je to trošku jiný pohled na upírský svět a odlišný příběh než Stmívání, Pravá krev nebo Vampýrská akademie. Příběh je hezký, jen škoda, že víc neupoutá, rozhodně mě to nepřirazilo do křesla do doby, než knihu dočtu, ale celkově se mi kniha líbila a přečtu si celou sérii.

19.05.2011 4 z 5

Zkřížené hnáty Zkřížené hnáty Patricia Briggs

S každým dalším dílem se styl autorky lepší, je to velmi příjemné čtení :-) Těším se na další díl.

12.04.2011 5 z 5